1 Mayıs 2019 Çarşamba 10:02

GÜNDEM

Goodyear Ve Envoy Technologies’Ten Paylaşımlı Kullanılan Elektrikli Araç Filoları İçin Pilot Dijital Servis Çözümü

Goodyear Ve Envoy Technologies’Ten Paylaşımlı Kullanılan Elektrikli Araç Filoları İçin Pilot Dijital Servis Çözümü

34volt » 34Volt

1 Mayıs 2019

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın önde gelen lastik üreticisi Goodyear, geleceğe yönelik mobilite çözümleri sağlayıcısı olarak, elektrikli araç üreticisi Envoy Technologies ile yeni bir pilot program başlattı. Pilot program, araç filoları için kullanımdan kaynaklanan arıza süresini en aza indirmeyi hedefliyor.

Goodyear’ın filolar için geliştirdiği lastik servisi çözümü, lastik bakımlarını ve lastik değişimlerini önceden belirlemek ve otomatik olarak planlamak için kullanılıyor. Goodyear’ın planlama programı sayesinde Envoy’un filo yöneticileri, filolarının durumunu görüyor, bakımlarını planlıyor ve randevularını güncelleyebiliyorlar. Böylelikle araçların aralıksız çalışmaya devam etmesi sağlanırken, paylaşımlı kullanılan bir aracın aniden kullanımdan çekilmesine neden olabilecek önceden görülmeyen sorunların yaşanması da önlenmiş oluyor.

Goodyear, Envoy’un bağlı araçlarından güvenli bir şekilde veri toplarken, bu verileri servis ihtiyaçlarını tahmin etmek ve planlamak için kullanmaktadır. Akabinde Goodyear, kendi ağını ve mobil araçlarını kullanarak bu araçlara hizmet sağlamaktadır. Mobil araçlar dolum istasyonlarında lastikleri yerinde takar ve bu sayede araç güvenliği zaman tasarrufuyla sağlanmış olur.

Goodyear Teknoloji Müdürü Chris Helsel konuyla ilgili olarak; ‘’Goodyear’ın avantajı, filo yönetimi uzmanlığı, ürünleri ve geleceğin mobilitesi için eksiksiz çözümler sunan geniş servis ağının birleşiminden kaynaklanmaktadır. Böylece paylaşımlı mobilite tedarikçileri, şehirlerdeki filo faaliyetlerini geliştirebilirler” diye konuştu.

Envoy, insanların yaşadıkları, çalıştıkları ve kaldıkları yerlerde paylaşımlı olarak kullanılabilen, toplum temelli elektrikli araçlar tedarik etmektedir. İki yıl önce kurulan firma, paylaşımlı çalışılan bölgelerde yakın zamanda 100 aracı harekete geçirmiştir ve Portland, Seattle, Austin, Chicago, New York, Boston, Miami ve Washington gibi büyük metropollerde faaliyete geçirilecek 1.800 araçlık bir filo planlanmaktadır.

Envoy Kurucu Ortağı Aric Ohana konuya dair; “Goodyear’la başlatılan bu pilot program, daha kapsamlı filo yönetim hizmetleri sunmamızı sağlıyor ve müşterilerimiz için her zaman hazır olmamıza olanak tanıyor. Envoy, ülke çapında faaliyetlerini genişletmeye devam ederken, Goodyeari filomuzun sürdürülebilirliği için gerekli desteği sağlamak konusunda çok önemli bir konumda yer alıyor” diye konuştu.

Goodyear’ın Envoy ile birlikte yürüttüğü çalışmalar, Tesloop test programının başarılı bir şekilde geliştirilmesine yol açmıştır. Bu sadece Tesla elektrikli araçlarında kullanılabilen bir şehirden diğerine mobilite hizmeti sunan bir programdır. Goodyear’ın kamyon filolarında kullanılan Goodyear Proaktif Çözümlerin ticarileştirilmesi, gelişmiş telematiklerin kullanımı ve analiz teknolojisi filo operatörlerine yakıt tasarrufunun optimize edilmesi ve lastikle ilgili sorunların önceden belirlenip çözülebilmesine olanak sağlamaktadır.

Envoy Technologies Hakkında

Envoy Technologies, insanların yaşadıkları, çalıştıkları ve kaldıkları yerlerde (binalar, öğrenci yurtları, ofis kampüsleri, ortak çalışma alanları, oteller gibi) anahtar teslim elektrikli araç ortak kullanım hizmeti sunan bir firmadır. Envoy, gayrimenkul sahipleri ve operatörler için kiracılarının, üyelerinin ve ziyaretçilerinin hayatını kolaylaştıran yeni ve inovatif mobilite çözümleri sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.envoythere.com sitesini ziyaret ediniz.

Goodyear Tire & Rubber Şirketi Hakkında:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biri olan Goodyear, günümüzde küresel platformda 21 ülkedeki 47 tesisinde üretim yapmakta ve 64.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Goodyear’ın Akron, Ohio ve Colmer-Berg, Lüksemburg’da bulunan iki İnovasyon Merkezi, sektörün performans standartlarını belirleyen teknoloji harikası ürün ve hizmetler sunmak için çalışmaktadır. Şirket, ürünler ve küresel operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.goodyear.eu/corporate_emea/ adresini ziyaret edebilirsiniz.İlginizi Çekebilir

Mediamarkt Türkiye, Büyüme Ve Dijital Dönüşümün Lideri

Son 3 yıldır Türkiye’de sektörün üzerinde büyüme gerçekleştiren ve bu başarısını 4’üncü yıla taşımış olan MediaMarkt Türkiye, yatırımlarına ve büyümeye devam ederek yılsonunda 80 mağazaya ulaşacak.


Tüyap Kültğr Fuarları Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu *Düzeltmedir*

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde hazırlanan 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı Onur Ödülleri 4 Kasım Pazartesi akşamı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.


Taze Kiraz, Üzüm Ve Nar İhracatçıları Yeni İhracat Rekorları İçin Kümeleniyor

Türkiye’nin tadı dillere destan, şifa kaynağı ürünleri kiraz, üzüm ve narı dünya genelinde daha fazla insanın tüketmesi için ihracatçılar Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi’nde bir araya geliyor. Hedef, 3 üründe toplam 387 milyon dolar olan yıllık ihracatı 750 milyon dolara çıkarmak.


Uçakta Basınç Dengesi İçin, Sık Yutkunun

Kulak tıkanıklığının sık yaşandığı durumlardan biri de uçak yolculuğu. Basınç değişikliği sebebi ile yaşanan tıkanıklık, yolculuk sırasında çeşitli problemlere yol açabiliyor. Prof. Dr. Murat Topak, uçakta meydana gelen kulak tıkanıkları için alınabilecek önlemleri anlattı.


İbb Şehir Tiyatroları Yeni Sezon Repertuvarını Açıklıyor

İBB ŞEHİR TİYATROLARI


Etiketler: Goodyear, için, Envoy, filo, lastikYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img