24 Ekim 2019 Perşembe 10:44

GÜNDEM

Gökte Sadece Kuşlara Yer Var Kaspersky Sunduğu Yeni Çözümüyle İzinsiz Drone’Larla Mücadele Edecek

Gökte Sadece Kuşlara Yer Var  Kaspersky Sunduğu Yeni Çözümüyle İzinsiz Drone’Larla Mücadele Edecek

34volt » 34Volt

24 Ekim 2019

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kaspersky, kuruluşların ve mülk sahiplerinin kendilerini sahalarına izinsiz giren sivil drone'lara karşı koruyabilmeleri için tasarladığı yeni çözümü kullanıma sundu. Olağanüstü biçimde kombine edilmiş birçok sensörden ve makine öğrenimi teknolojilerinden yararlanan Kaspersky Antidrone, insansız hava araçlarının kısıtlanmış bölgelere girmesini otomatik olarak belirliyor, tanımlıyor ve önlüyor. Çözümde yer alan yeni yaklaşımlar arasında, şirket tarafından bulunan lazer tarayıcı kullanarak drone algılama tekniği de yer alıyor. Tüm bu işlemler, cihazlara zarar vermeden gerçekleştiriliyor.

2018 yılında global drone pazarının 14 milyar dolar olduğu tahmin edilirken bu tutarın 2024’e kadar 43 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu büyüme, ürün teslimatı ve potansiyel maden alanlarını ya da bina inşaatlarını incelemeden tatmin edici eğlence olanaklarına kadar, insansız hava araçları kullanmanın sunabileceği potansiyel fırsatlar ve pozitif değişimlerle giderek artıyor.

Ancak, çığır açan bu teknolojinin kitleler tarafından kullanılmaya başlanması, genellikle drone'larla ilişkilendirilen negatif çağrışımlardan olumsuz etkilenebilir. Gerçekten de Birleşik Krallık'ta kısa süre önce gerçekleştirilen bir araştırmada, katılımcıların sadece %31'i insansız hava araçlarıyla ilgili pozitif tutuma sahip olduğunu belirtti. Bu algı, büyük ölçüde insansız hava araçlarının uygunsuz veya yasa dışı kullanımına dair vakalardan etkileniyor. Araçlar casusluk yapmak, çarpışma nedeniyle insanları yaralamak, nükleer güç istasyonları gibi önemli altyapılara hasar vermek veya Birleşik Krallık'taki Londra Gatwick Havalimanı pistinin uçan drone'lar nedeniyle kapatılmasında olduğu gibi havalimanlarının olağan faaliyetlerini kesintiye uğratmak gibi amaçlar için kullanılabiliyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı, bu teknolojiye güven duyulmasını sağlamak ve işletmeler ve bireyler açısından inovasyonda oynadığı önemli rolü korumak son derece önemli. Dolayısıyla, bu araçların gizlilik ve güvenlik riski oluşturmamasını sağlamak gerekiyor. İnsansız hava aracı sistemlerinin daha güvenli kullanılmasına yardımcı olmak, bu araçlarla ilişkilendirilen riskleri azaltmak ve operatörlerin sorumluluğunu artırmak için Kaspersky kendi antidrone çözümünü geliştirdi.

Kaspersky Antidrone yazılımı, iş ortakları tarafından sunulan birçok donanım modülünü koordine ederek drone'ları diğer nesnelerden ayırt etmeyi başarıyor. Birincil tespit modülü, müşterinin ortamına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak video kameralarla birlikte radar, LIDAR ve ses sensörleri kullanarak drone arıyor. Drone'un konumunu belirlemek için lazer tarayıcı kullanmak Kaspersky'nin çözümüne özgü bir özellik ve bu alanda daha önce hiç kullanılmadı.

Kaspersky Antidrone Projesinin Sahibi Vladimir Turov, "Kaspersky Antidrone ekibinin ben dahil birçok üyesi uzun zamandır drone pilotluğu yapıyor. İnsansız hava araçları bazen gerçek tehlikeler barındırabiliyor. Örneğin, halka açık etkinlikler sırasında bazı riskli durumlara bizzat şahit oldum. Bu durum teknolojinin kullanımı konusunda bazı şüpheler oluşturuyor. Ne yazık ki, bir drone pilotu olarak, çoğu zaman hangi bölgelerin yasak olduğunu bilmiyorsunuz. Bu nedenle, drone'unuz beklenmedik bir şekilde çakılıyor veya düşmanca koruma önlemleri tarafından fiziksel olarak saldırıya uğruyor. Gerçekten de çok can sıkıcı bir durum. Bu yüzden, ürünümüzü geliştirme aşamasında, güvenlik gereksinimleri ve endişelerinin yanı sıra drone severlerin çıkarlarını da dikkate aldık.Bu yaklaşım, drone'lara zarar vermeden onların yasak bölgelere girmesini engelleyecek bir yol bulmamızı sağladı." diye konuştu.

Yazılım; üçüncü taraf donanım içinde bağımsız bir çözüm olarak, mobil sürümüyle (örneğin off-road araçların tepesinde kullanmak için) veya akıllı ev altyapıları gibi diğer takip sistemleriyle entegre olarak sunulabiliyor.

Kaspersky Antidrone çözümü ve bulunabilirliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen resmi web sitesini ziyaret edin.

Kaspersky Hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için https://www.kaspersky.com.tr/ adresini ziyaret edin.İlginizi Çekebilir

Beko Solo Fırınlarla Börekler Çıtır Çıtır

BEKO SOLO FIRINLARLA BÖREKLER ÇITIR ÇITIR


“Bizim İçin Şampiyon” Beyazperdeden Sonra İlk Kez Vodafone Tv’De

Tüm zamanların en başarılı Türk filmlerinden “Bizim İçin Şampiyon”, sinemalardan sonra ilk kez ve sadece Vodafone TV’de ekrana gelecek. Vodafone TV Full Paket kullanıcıları, sinemalarda 9 haftada 2,5 milyonu aşkın izleyiciye ulaşan filmi, 4 Nisan’dan itibaren mobil uygulamaların yanı sıra tv.vodafone.com.tr adresinden de ek ücret ödemeden izleyebilecek. Vodafone TV, her ay pek çok filmi beyazperdeden sonra ilk kez Vodafone TV izleyicileriyle buluşturmaya devam edecek.


Zyxel Aydın Üniversitesi’Nde Geleceğin Mesleklerini Anlattı

| Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Ağaoğlu My World Andromeda Residence C4 Blok No: 12 Ataşehir 34746 | İstanbul, Türkiye | Tel +90 0216 688 69 98 /| GSM +90 543 320 31 13 firuze.kaymaz@alyailetisim.com


Gizemli Şarkıcı Lin Pesto’Nun Merakla Beklenen İlk İstanbul Konseri 30 Ekim’De, Zorlu Psm – %100 Studio’Da!

Yeni sezonunda yıldız isimleri bir bir programına katan Zorlu PSM, genç ve yeni isimleri de sahnelerinde ağırlayarak desteklemeye devam ediyor...


Maximilian Thomae’Ye Mutfak Dostları Derneği’Nden Anlamlı Ödül!

Metro Türkiye tarafından kurulan gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun Direktörü Maximilian Thomae, Mutfak Dostları Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri’nde, “Mutfaktaki Türk Dostları” kategorisinde ödüle layık görüldü. 1993 yılından bu yana Türkiye’de çalışmalarını sürdüren Thomae, kuruluşundan itibaren görev aldığı Gastronometro’da Türk mutfağının korunması ve geliştirilmesi için öncü çalışmalara imza atıyor.


Etiketler: Kaspersky, drone, için, olarak, güvenlikYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img