28 Mayıs 2017 Pazar 01:06

SİNEMA TİYATRO

Geleceğin Sinemacıları Beyoğlu'nda Ödüllendirildi

Geleceğin Sinemacıları Beyoğlu'nda Ödüllendirildi

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Genç yönetmenlerin hayallerini beyazperdeye aktardığı “14.Geleceğin Sineması Yarışması’nda ilk yirmiye giren projeler Beyoğlu'nda ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan Başkan Demircan, "Geleceğin Sineması Ödüllerini gönlünü sinemaya kaptıranlar için düzenliyoruz. Amacımız sinemamıza; yeni yetenekleri, yeni senaristleri ve yeni yönetmenleri kazandırmak." dedi.

 

Türkiye çapında sinema öğrencilerinin daha kaliteli filmler yapmalarını ve hayallerini özgürce gerçekleştirmelerine imkan sağlamak amacıyla bu yıl 14. düzenlenen 'Geleceğin Sineması :Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini Destekleme Yarışması’nda ilk 20’ye kalan genç sinemacılar Beyoğlu'nda ödüllendirildi. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın Pera Palas Otel'de düzenlenen ödül törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TÜRSAK Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yasar ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Enver Arslan'ın yanı sıra sanat, medya ve iş dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı. Gecede Başkan Demircan'a da kültür ve sanata katkılarından dolayı hediye verildi.

 

SİNEMA TARİHİMİZ BEYOĞLU’NDA BAŞLADI

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan törende yaptığı konuşmasında, Beyoğlu'nun İstanbul’un sahnesi olduğunu belirterek, "İstanbul’un sahnesi diyorum çünkü; Sinema tarihimiz de Beyoğlu’nda başladı. Nice hikayeler Beyoğlu’nda beyaz perdeye yansıdı. Nice ustalar, nice artistler, nice yönetmenler bu sokakları arşınladı. Nice genç yetenek gönlünü burada sinemaya kaptırdı. Geleceğin Sineması Ödüllerini gönlünü sinemaya kaptıranlar için düzenliyoruz. Amacımız gönül almak, sinemamıza; yeni yetenekleri, yeni senaristleri, yeni yönetmenleri kazandırmak. Evet, sinema büyülü bir dünya. Gerçeğin içinde hayal, hayalin içinde gerçek." dedi.İlginizi Çekebilir

Bahçelerde Modüler Şıklık Rüzgarı

Fonksiyonelliği ve modern çizgisiyle açık hava tutkunlarının trend elçisi L’unica, çatısı altındaki Belçikalı bahçe mobilyası markası Oasiq’in Yland Köşe Takımı ile bahçelere sıradışı bir tarz katarken, Sandur Koltuk ile karakteristik mekanlara imza atıyor. Tasarım koltukları ve yapbozu andıran modüler esnekliği sayesinde sınırsız kombinasyon olanağı sunan Yland Köşe Takımı, hem büyük hem de küçük gruplara konforuyla eşlik edecek bir oturma köşesi olmaya aday. Her parçasına kaliteli işçiliğin damga vurduğu Sandur Koltuk ise el örgüsü ipli dokuması, ince paslanmaz çelik gövdesi ve yumuşak minderleri ile bahçelerin baş köşelerine yerleşmeye hazır.


Koton İlkbahar Yaz Erkek Koleksiyonu Hem Sportif Hem Şık

Bu sezon olabildiğince rahat ve şık görünen sportif detayların yer aldığı Koton İlkbahar- Yaz Erkek Koleksiyonu, günlük hayattan iş yaşamına kadar stil sahibi erkeklere sayısız seçenekler sunuyor.


Zehirlenen Köpek Kurtarılamadı

Gaziantep’İn İslahiye İlçesi’nde, zabıta ekiplerinin zehirlendiğini öğrenince seferber olduğu sokak köpeği, çabalara rağmen kurtarılamadı.


Medvedev: ''Enflasyon, Sene Sonunda Yüzde 5,5 Olacak''

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, sene sonunda enflasyonun, tahmin edilen rakam olan yüzde 5,8'in altında olacağını bildirdi.


Bodrum'da Yazdan Kalma Bir Gün

Ülke genelinde serin hava etkili olurken Bodrum'daki Kumbahçe sahilinde tatil yapanlar güneşin tadını çıkardı. Kumbahçe'de hava sıcaklığı 22 dereceyi buldu.


Etiketler: Beyoğlu, yeni, Sinema, Geleceğin, SinemaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img