14 Kasım 2019 Perşembe 11:34

GÜNDEM

Garanti Bbva Bir Kez Daha Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’Nde

Garanti Bbva Bir Kez Daha  Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’Nde

34volt » 34Volt

Garanti BBVA bir kez daha Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BIST Sürdürülebilirlik ve BIST Kurumsal Yönetim Endeksleri’ne 2014 yılında giren Garanti BBVA, yerini yıllardır koruyor.

Garanti BBVA, Borsa İstanbul'da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik alanında en iyi performans gösteren şirketlerin dahil edildiği “BIST Sürdürülebilirlik Endeksi”’ne 6'ncı kez girme başarısını gösterdi. Endeks, şirketlerin, küresel ısınma, doğal kaynakların tükenmesi, su kaynaklarının azalması, sağlık, güvenlik, istihdam gibi Türkiye ve dünya için önemli olan sürdürülebilirliğe ilişkin meselelere nasıl yaklaştıklarını ortaya koyuyor, yaptıkları faaliyetlerin ve aldıkları kararların bağımsız bir gözle değerlendirilmesini ve bir anlamda tescil edilmesini sağlıyor.

Garanti BBVA, tüm faaliyetlerine entegre olan çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarındaki uygulamalarının dünya standartlarında olduğunu uluslararası birçok önemli endekste yer alarak kanıtlıyor. Garanti BBVA, Türkiye’den “Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi”’nin (DJSI) Gelişmekte Olan Piyasalar kategorisine giren tek banka olma başarısını 2019 yılında da devam ettirdi. Kurumların etik, kurumsal yönetişim, finansman faaliyetleri, tüm değer zinciri bazında çevresel ve sosyal performans, risk yönetimi, iklim değişikliği önlemleri, şeffaflık, tedarik zinciri, insan ve çalışan hakları gibi pek çok konunun değerlendirmesine göre belirlendiği endekste Garanti BBVA, üst üste beşinci kez yer aldı. Aynı zamanda, Londra Borsası ve Financial Times’ın ortak sahipliğindeki bağımsız organizasyon FTSE’nin, güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim uygulamalarını hayata geçiren şirketlerin performanslarını ölçen “FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi”’nde yer almaya devam ediyor. Cinsiyet eşitliği konusunda insan kaynakları, müşteriler ve toplum nezdinde yaptığı çeşitli uygulama ve çalışmalarla da Garanti BBVA, dünya çapında 36 ülke ve bölgede, 10 farklı sektörden 230 şirketin bulunduğu “Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi”’nde de Türkiye’den yer alan tek şirket olmaya devam ediyor.

Çevresel, sosyal ve yönetişim konularındaki politikaları ve öncü uygulamalarının bir sonucu olarak Garanti BBVA, 2018 yılı içerisinde, yukarıdakiler dahil 8 farklı endeskte yer almaya hak kazandı.

Garanti BBVA aynı zamanda Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans İnisiyatifinin Sorumlu Bankacılık Prensipleri’ni oluşturan dünyadan 30 kurucu üye ve 130 kurucu imzacı arasında bulunuyor.İlginizi Çekebilir

Zeytinburnu 9. Fotoğraf Yarışması’Na Başvurular Başladı

Zeytinburnu 9. Fotoğraf Yarışması’na Başvurular Başladı


Monster Notebook Nvidia Gtx16 Serisi Grafik Kartlı Gaming Laptop Modellerini Oyunseverlere Sundu

29.04.2019 – 14 yıldır Türkiye’nin oyun bilgisayarı markası olan Monster Notebook, en yeni teknolojileri ve en iyi performansı oyunseverlerle buluşturmaya devam ediyor. NVIDIA®’nın piyasaya kısa süre önce sürdüğü Turing mimarisine sahip en yeni grafik kartları GeForceTM GTX 1650 ve GTX 1660Ti ile Intel®’in 9. nesil CoreTM i7 işlemcileri markanın yeni oyun bilgisayarı modellerinde yerini aldı.


Dünyaca Ünlü Techno House Dj’İ Radio Slave Big Burn Nights Kapsamında Şehri Ateşlemeye Geliyor!

Dünyaca Ünlü Techno-House DJ’i Radio SlaveBig Burn Nights Kapsamında Şehri Ateşlemeye Geliyor!


Huawei, Dünyanın En Değerli 47. Markası Oldu

Huawei lider global marka endeksindeki konumunu güçlendirirken, marka değerini de artırdı. BrandZ’in, WPP’nin araştırma kolu Kantar tarafından yıllık yayınlanan “En Değerli 100 Küresel Marka” çalışması, marka değerinde yüzde 8’lik bir artışla Huawei’yi 47. sıraya (geçtiğimiz yıldan bir sıra yüksek) yerleştiriyor. Huawei 4 yıldır ilk 50’deki yerini güçlendirerek korumaya devam ediyor.


Dua Lipa Mtv Avrupa Müzik Ödülleri’Nde Sahne Alacak

Süperstar Dua Lipa ve Seul merkezli küresel pop fenomeni NCT 127, 3 Kasım Pazar günü İspanya’daki FIBES Konferans ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde sahne alacak. Aktör Terry Crews ve aktrist Paz Vega’nın yanı sıra süpermodeller Joan Smalls, Doutzen Kroes, Georgina Rodriguez ve Leomie Anderson da törende boy gösterecek.


Etiketler: Garanti, BBVA, Endeksi, sosyal, yönetişimYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img