12 Ekim 2019 Cumartesi 10:32

GÜNDEM

Galata Ve Beyazıt Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Pembe Oluyor!

Galata Ve Beyazıt Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Pembe Oluyor!

34volt » 34Volt

GALATA VE BEYAZIT KULELERİ, MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ‘PEMBE’ OLACAK

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Galata ve Beyazıt Kuleleri, Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda gün geçtikçe daha sık görülmeye başlanan meme kanserine dikkat çekmek amacıyla 14- 20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile aydınlatılacak.

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü nedeniyle kadınları etkileyen bu önemli hastalığa görsel bir etkinlikle dikkat çekecek.

Galata ve Beyazıt Kuleleri, toplumda gittikçe daha yaygın hale gelen sağlık sorunlarından biri olan meme kanserine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 14-20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile aydınlatılacak.

Meme Kanseri Farkındalık Ayı’’ kapsamında, tüm dünyada çeşitli etkinliklerle meme kanserine dikkat çekiliyor ve 1993’ten beri “Pembe Kurdele” meme kanserinin sembolü olarak kullanılıyor.

Meme Kanseri Nedir?

Meme kanseri, sıklıkla sütü tas¸ıyan kanallardan, daha az sıklıkla memedeki süt?bezlerinden kaynaklanan bir tümördür. Kanser, genel olarak tek bir hücreden gelis¸ir ve 1 cm çapına ulas¸ması 5 yıldan uzun sürer; yani yavas¸ yavas¸ büyür. Hastalığın bas¸langıcında sınırlı olan kanser hücreleri, zaman geçtikçe çevresindeki dokulara, kan damarları ve lenf kanalları içerisine yayılarak koltuk altı lenf bezleri ve digˆer organlara sıçrayabilir. Meme kanseri ülkemizde de kadınlarda en sık görülen kanser olup, dünya genelinde yılda 2 milyon, Türkiye’de ise en az 25 bin kadını etkiliyor. Türkiye’de meme kanseri son 25 yılda 3 katına yakın bir oranda arttı.

MEMEDER HAKKINDA

11 yıldır bilimsel kayıt tutarak bulgularını bilim dünyasıyla paylaşan bir meme kanseri tarama programını hayata geçiren MEMEDER, 2007 yılında, ülkemizdeki meme kanseri sıklığının hızla artması, kadınlarımızda farkındalığın ve mamografi çektirme oranının düşük olması, tanının ancak ileri evrede konulması gibi problemlerin çözümü için kuruldu. MEMEDER Bahçeşehir’de 2018’de tamamladığı Mamografik Tarama Programı sayesinde, Türkiye’de evden kadınları davet ederek mamografik taramanın yapılabileceğini, mamografi ile taramanın 40 yaşında başlamasını, taramanın yaşam süresini uzattığını, mamografk taramanın ülke ekonomisi açısından 7 kat daha ucuz olduğunu göstermiştir.

-------------------------------

Gray Cats Medya & PRİlginizi Çekebilir

Logo Yazılım’Dan Stratejik, Bulut İk Yatırımı

Logo Yazılım, Peoplise (Elba HR A.Ş.) hisselerinin yüzde 86,70’inin satın alınması konusunda anlaşma sağladı.


Rosatom Medikal Maskeleri Sterilize Etmeye Başlıyor

Tel : 0312 438 48 45


“Lütfi Özkök Portreler” Sergisini Sanal Turla Keşfedin

İstanbul Modern sanatı evinizden ayrılmadan deneyimlemeniz için izleyicileri dijital platformlarda ağırlamaya devam ediyor. Sanal tur, dijital arşiv ve koleksiyon seçkilerinin yanında pek çok farklı içeriği de YouTube kanalı, sosyal medya hesapları ve web sitesi üzerinden izleyiciyle paylaşan İstanbul Modern, “Lütfi Özkök: Portreler” fotoğraf sergisinin sanal turunu erişime açıyor.


Machka Zarafeti İle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile buluşturan Machka Sonbahar Kış 2019-2020 Koleksiyonu, yılbaşı davetlerine yüksek dozda ışıltısını yansıtarak göz kamaştırıcı siluetler sunuyor.


Hd Protek, Avrupa Ligi'ndeki Tek Temsilcimiz Başakşehir'i Ve Tour Of Antalya’Yı Ekranlara Taşıyor

Saran Medya markası HD Protek, Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil eden tek takım olan Başakşehir Spor Kulübü’nün, 27 Şubat Perşembe günü Portekiz'in Sporting Lisbon takımıyla oynayacağı karşılaşmanın çekimini yaparak HD formatında tüm dünyaya sunacak.


Etiketler: Meme, meme, kanseri, daha, MEMEDERYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img