12 Ekim 2019 Cumartesi 10:32

GÜNDEM

Galata Ve Beyazıt Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Pembe Oluyor!

Galata Ve Beyazıt Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Pembe Oluyor!

34volt » 34Volt

GALATA VE BEYAZIT KULELERİ, MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ‘PEMBE’ OLACAK

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Galata ve Beyazıt Kuleleri, Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda gün geçtikçe daha sık görülmeye başlanan meme kanserine dikkat çekmek amacıyla 14- 20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile aydınlatılacak.

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü nedeniyle kadınları etkileyen bu önemli hastalığa görsel bir etkinlikle dikkat çekecek.

Galata ve Beyazıt Kuleleri, toplumda gittikçe daha yaygın hale gelen sağlık sorunlarından biri olan meme kanserine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 14-20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile aydınlatılacak.

Meme Kanseri Farkındalık Ayı’’ kapsamında, tüm dünyada çeşitli etkinliklerle meme kanserine dikkat çekiliyor ve 1993’ten beri “Pembe Kurdele” meme kanserinin sembolü olarak kullanılıyor.

Meme Kanseri Nedir?

Meme kanseri, sıklıkla sütü tas¸ıyan kanallardan, daha az sıklıkla memedeki süt?bezlerinden kaynaklanan bir tümördür. Kanser, genel olarak tek bir hücreden gelis¸ir ve 1 cm çapına ulas¸ması 5 yıldan uzun sürer; yani yavas¸ yavas¸ büyür. Hastalığın bas¸langıcında sınırlı olan kanser hücreleri, zaman geçtikçe çevresindeki dokulara, kan damarları ve lenf kanalları içerisine yayılarak koltuk altı lenf bezleri ve digˆer organlara sıçrayabilir. Meme kanseri ülkemizde de kadınlarda en sık görülen kanser olup, dünya genelinde yılda 2 milyon, Türkiye’de ise en az 25 bin kadını etkiliyor. Türkiye’de meme kanseri son 25 yılda 3 katına yakın bir oranda arttı.

MEMEDER HAKKINDA

11 yıldır bilimsel kayıt tutarak bulgularını bilim dünyasıyla paylaşan bir meme kanseri tarama programını hayata geçiren MEMEDER, 2007 yılında, ülkemizdeki meme kanseri sıklığının hızla artması, kadınlarımızda farkındalığın ve mamografi çektirme oranının düşük olması, tanının ancak ileri evrede konulması gibi problemlerin çözümü için kuruldu. MEMEDER Bahçeşehir’de 2018’de tamamladığı Mamografik Tarama Programı sayesinde, Türkiye’de evden kadınları davet ederek mamografik taramanın yapılabileceğini, mamografi ile taramanın 40 yaşında başlamasını, taramanın yaşam süresini uzattığını, mamografk taramanın ülke ekonomisi açısından 7 kat daha ucuz olduğunu göstermiştir.

-------------------------------

Gray Cats Medya & PRİlginizi Çekebilir

Teleperformance, 2019 İlk Yarı Büyüme Rakamlarını Açıkladı

Teleperformance, 2019 ilk yarı büyüme rakamlarını açıkladı


Kadıköy’Ün İlk Uluslararası Festivali, Sinema Günleri İle Başlıyor

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün ilk uluslararası festivali “KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali”ni hayata geçiriyor. Festival, geniş yelpazedeki sanat etkinlerinin ve farklı disiplinlerin bir araya gelmesiyle Kadıköy’e yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.


Jaguar I Pace Race Etaxı İle Nürburgring’De Unutulmaz Bir Deneyim Yaşatıyor

Dünyada Yılın Otomobili seçilen Jaguar I-PACE, keskin virajları ve uzun düzlükleri ile ünlü Nürburgring pistinde yan koltukta ‘taksi sürüşü’ yapmak isteyenlere RACE eTAXI ile benzersiz bir deneyim yaşatıyor.


Boyner, Hilltown Karşıyaka Avm’De Yeni Mağazasını Açtı

Boyner’den İzmir’e yeni mağaza


Disko Ve Pop Müziğin Efsanevi Sanatçısı The Queen Of Dısco Ms. Glorıa Gaynor Yalıkavak Marina’Da

DİSKO VE POP MÜZİĞİN EFSANEVİ SANATÇISI


Etiketler: Meme, meme, kanseri, daha, MEMEDERYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img