11 Ağustos 2018 Cumartesi 10:34

GÜNDEM

Finansal Kurumlar Birliği

Finansal Kurumlar Birliği

34volt » 34Volt

Bazı basın yayın organlarının ‘BDDK bankaları ve bankacılık dışı finans kesimini toplantıya çağırdı” başlıklı iddiaların ardından kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin güçlü finans yapısının temelini oluşturan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun ülkemizde faaliyet gösteren bankaların ve bankacılık dışı finans kesiminin temsilcilerini toplantıya çağırdığını iddia eden haberlerin tümü asılsızdır.

Finansal Kurumlar Birliği olarak Türkiye ekonomisine olan desteğimiz sürmekle birlikte, tüm üyelerimizle ekonomimize değer katan çalışmalarımıza hiçbir aksaklık olmadan var gücümüzle devam ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Finansal Kurumlar Birliğiİlginizi Çekebilir

Türk Ytong 'Havalar Soğuyor, Yalıtımsız Evlerin Doğalgaz Faturaları Kabarıyor'

Artan faturaların çözümü, Ytong ve Multipor’da


Döviz Kuru Belirsizliklerine Karşı Yapay Zekalı Bütçeleme Yöntemleri Ereteam Yazılım

Son dönemlerde döviz kurunda yaşanan aşırı oynaklık firmaların plan, bütçeleme ve tahminlerini her geçen gün daha da zorlaştırıyor. İş yönetiminin ayrılmaz bir parçası olan finansal öngörüler; firmaların hedefledikleri büyümeye ulaşabilmesi adına en önemli yol göstericilerden biri olurken piyasalarda yaşanan belirsizlik kurumlar adına olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Türkiye’nin ilk yazılım hizmeti danışmanlığı firmalarından Ereteam’in CEO’su Kutlay Şimşek, piyasaların belirsiz seyrine karşı alınabilecek en akıllıca yöntemin yapay zeka destekli yazılımlar olduğunu belirtiyor.


Kaspersky Lab, Yeni Bir Windows Sıfır Gün Açığı Tespit Etti

Kaspersky Lab’ın otomatik teknolojileri Microsoft Windows’ta yeni bir açık tespit etti. Açığın, aralarında yeni keşfedilen SandCat de olmak üzere en az iki tehdit grubu tarafından düzenlenen hedefli saldırılarda kullanıldığına inanılıyor. Bu açık, Kaspersky Lab Otomatik Açık Önleme teknolojisinin keşfettiği dördüncü sıfır-gün açığı. Kaspersky Lab, CVE-2019-0797 olarak adlandırılan açığı Microsoft’a raporladı. Microsoft da bu açığı kapatan bir yama yayınladı.


Okul Başarısı İçin 5 Sağlıklı Beslenme Önerisi

Beslenme alışkanlıklarının temeli çocuklukta atılıyor. Doğru beslenmeyi yaşam tarzı haline getiren çocuklar; hastalıklardan daha iyi korunuyor, sağlıkla büyüyüp gelişiyor ve ileri yaşta da güçlü bir bağışıklık sistemine sahip oluyor. Çocukluk döneminde sağlıklı beslenme okul sürecinde ve ders başarısında da büyük önem taşıyor. Memorial Antalya Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Berna Ertuğ okul çağındaki çocuklara özel sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.


Kip Romanya’Dan Doğu Avrupa’Ya Açıldı!

Türkiye’nin ilk erkek moda markalarından KİP, Romanya’nın başkenti Bükreş’te açtığı mağaza ile Doğu Avrupa’da büyüme planlarının ilk ve en önemli adımlarından birisini attı. Gürmen Group Markalardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan açılış vesilesiyle yaptığı açıklamada “KİP’in global bir marka olma yolundaki adımları adına Romanya açılımını çok önemsiyoruz. Bu ülke Doğu Avrupa’da büyümemizin kapısını açtı. Romanya’da 2023’e kadar 8 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.


Etiketler: Türkiye, finans, Finansal, Kurumlar, BirliğiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img