11 Ağustos 2018 Cumartesi 11:05

GÜNDEM

Fil Popülasyonu Yapay Zeka İle Güvende

  Fil Popülasyonu Yapay Zeka İle Güvende

34volt » 34Volt

Microsoft yapay zeka çözümleriyle Dünya Fil Günü’nü kutluyor:

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Fil popülasyonu yapay zeka ile güvende

Microsoft’un yapay zeka çözümleri, Kongo’da sayıları gitgide azalan fil popülasyonunu korumak ve artırmak için kullanılıyor. Kongo ormanlarında kullanılan akustik alıcılar, yapay zeka ve öğrenen makine teknolojileri sayesinde fillerin sesini ayırt ederek takibini yapıyor. Ses ayrıştırma tekniğiyle, avlanma gibi tehditler önceden belirlenip bunların önüne geçiliyor.

Dünyadaki tüm birey ve kuruluşlara daha fazlasını başarmaları için güç katma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Microsoft, dünyadaki doğal hayatın korunması için de teknolojik çözümler geliştiriyor. Afrika’da son yıllarda fildişi avcıları yüzünden sayıları üçte iki oranında azalan fillerin popülasyonu Microsoft’un yapay zeka teknolojileriyle koruma altına alındı.

Yalnızca filler değil nesli tehlikede olan tüm türler koruma altında

Fil Dinleme Projesi’nde doğal yaşamı korumaya hizmet eden bu hayati bilgilere ulaşmak yaklaşık bir ay sürerken, Microsoft Azure’un esnek, güvenilir ve hızlı yapısı bu süreyi bir güne indirdi. Elde edilen bilgilerin anında işlenmesi ve öğrenen makineler sayesinde değerli verilere dönüşmesi bugüne kadar birçok filin hayatını kurtardı.

Microsoft’un “Doğa için Yapay Zeka/Microsoft AI for Earth” anlayışıyla aynı ilkelerle farklı projeler de yürütülüyor. Microsoft Azure üzerinde çalışan yapay zeka çözümleriyle desteklenen projeler, Kenya’nın da dahil olduğu 7 Afrika ülkesinde daha uygulanıyor. Bunların arasında GPS verileriyle desteklenen Mara Fil Projesi, NetHope Azure Showcase’in kullanıldığı Peace Parks Foundation gergedanları koruma projesi, drone’ların gece uçuşlarından alınan görüntüleri Azure platformunda işleyerek akıllı verilere dönüştüren ve vahşi yaşamı korunmasına katkılar sunan Protection Assistant for Wildlife Security projesi bulunuyor.İlginizi Çekebilir

Atasay'dan Cumhuriyet Bayramı’Na Özel Tasarımlar...

Atasay Jou, sevdiklerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşatmak ve ömür boyu saklayabilecekleri çok özel bir hediye vermek isteyenlere birbirinden şık ve anlamlı kolye tasarımları sunuyor.


Microsoft Kaizala Türkiye’De

Microsoft Kaizala Türkiye’de


Horızon Interactıve Awards’Den Groupe Seb’E Sılver Ödül

Küçük ev aletleri alanında dünya markası Groupe SEB, “Horizon Interactive Awards” 2017 yarışmasında Intranet, Eğitim ve Satış Portalı; SEB Akademi projesiyle “Eğitim / Online


3 Gün Sürecek Elektronik Müzik Deneyimi Big Burn İstanbul'a Hazır Olun!

3 gün sürecek elektronik müzik deneyimine hazır olun!


Sıcaktan Ziyade Nem Var Diyenlere

Fakir Hausgeräte’den Akıllı Nem Alma Cihazları


Etiketler: Microsoft, yapay, zeka, için, AzureYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img