16 Ocak 2020 Perşembe 20:36

GÜNDEM

Fayton Plakaları İbb'ye Geçti


34volt » 34Volt

FAYTON PLAKALARI İBB'YE GEÇTİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İBB Meclisi, Adalar'daki tescilli fayton plakalarının 300 bin TL bedelle İBB'ye geçmesini onayladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, önemli bir karara imza atarak uzun zamandır gündemde olan Adalar ilçesindeki fayton ve atlarla ilgili soruna çözüm getirdi. Ocak ayının ilk meclis toplantısında Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün teklifi üzerine ilgili komisyona gönderilen Adalar'da toplu taşımacılıkta kullanılan at ve araçlarıyla ilgili rapor bugün, İBB meclisinde gündeme geldi. İBB Meclisi Hukuk, Plan ve Bütçe, Tarım Orman Hayvancılık ve Su Ürünleri komisyonlarının ortak raporu olarak Meclise sunulan teklif, oy birliğiyle kabul edildi.

Rapora göre İBB, Adalar'da bulunan 277 tescilli fayton plakasının her birine 250 bin lira ödeyerek alacaktı. Meclis'te teklif görüşülürken tutarın plaka başına 300 bin liraya yükseltilmesi teklif edildi. 300 bin liralık teklif oy birliğiyle onaylandı.

Rapor, ayrıca atların adedinin 4.000 TL bedelle (fayton başına en fazla 6 at) Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü tarafından satın alınması ve ulaşım hizmetinin UKOME tarafından belirlenecek sayıdaki elektrikli araçla yapılmasını kapsıyor.

Oylamanın ardından Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül söz alarak İBB Meclisi’ne teşekkür etti.İlginizi Çekebilir

İstanbulkart Akıllı İstanbul’Un Merkezinde Olacak

İstanbul’u dünyanın en akıllı kentlerinden biri yapma hedefiyle yola çıkan İBB’nin yeni yönetimi, kent yaşamını otomasyona geçirirken, Türkiye’nin en çok kullanın kartları arasında bulunanİstanbul Kart’ı her alanda geçerli kılacak,on bin genç lider yetiştirme amacıyla eğitim programı başlatacak.


Elektronik Müziğin Efsane İsmi John Dıgweed, Unutulmayacak Bir Hafta Sonu İçin İstanbul Ve Ankara’Da!

ELEKTRONİK MÜZİĞİN EFSANE İSMİ JOHN DIGWEED, UNUTULMAYACAK BİR HAFTA SONU İÇİN İSTANBUL VE ANKARA’DA!


2020’De Online Ortamda Fatura Nasıl Kesilecek

Şili’de e-fatura oranının yüzde 85 olduğunu biliyor muydunuz? Birkaç sene evvel yolda anketörlere bilgi verirken KVKK’den haberimiz var mıydı? Nakit kullanımı azaldıkça ATM’lerin geleceğini hiç düşündünüz mü? Kamu bankalarını neden daha çok kullanmaya başlayacağız? Tüm bu soruları yönelterek geleceğin finans uygulamalarına dair analizler yapan Uzman Mali Müşavir Evren Özmen, portal üzerinde e-arşiv faturası düzenlenmesini tüm adımlarıyla paylaştı.


Bdt Ülkeleri Bankaları Türkiye’De Buluştu

Aktif Bank Bağımsız Devletler Topluluğu Ülkelerinin Bankalarını İstanbul’da ağırladı:


Disko Ve Pop Müziğin Efsanevi Sanatçısı The Queen Of Dısco Ms. Glorıa Gaynor Yalıkavak Marina’Da

DİSKO VE POP MÜZİĞİN EFSANEVİ SANATÇISI


Etiketler: Adalar, Meclisi, fayton, teklif, ilgiliYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img