11 Eylül 2015 Cuma 18:30

ASTROLOJİ

Eylül Ayı Burç Yorumları

Eylül Ayı Burç Yorumları

34VOLT » Eylem CALP

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Koç Burcu

KOÇ:

AŞK VE İLİŞKİLER
Yılın en önemli aylarından birine girmiş bulunmaktasınız.Gerek aşk hayatınız ,gerek ilişkileriniz adına yine sınavın yoğun olduğu bir ay Eylül ....

18 Eylül tarihinde partner ve ilişki evinizde meydana gelecek olan Merkür retrosu,yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmanız gerektiğini vurgulamaktadır.Partneriniz sizin sözlerinizi kırıcı bulabilir.İletişim sorunları söz konusu olabilir.
24 Eylül itibariyle ilişki eviniz güçleniyor olacak.Partneriniz ve çevrenizle kurmuş olduğunuz ilişkiler adına şanslı bir evreye giriyor olacaksınız.
28 Eylül tarihinde burcunuzda gerçekleşecek olan Tam Ay tutulması,geçmişe bir sünger çekeceğinizi ve yaşamınıza ait iyi gitmeyen tüm konuları sonlandıracağınız anlamına gelmektedir.
Belkide kendinizi hiç bu kadar özgür hissetmediniz.Her bitiş ,yeni bir doğumu da beraberinde getirir.Bu ay ilişkiniz adına önemli gelişmeler yaşayacaksınız.Bekar Koç burçları evlilik kararı alabilirler.

İŞ KARİYER VE PARA
13 Eylül tarihinde ,iş ve çalışma hayatınızı etkileyen evinizde bir Güneş Tutulması yaşayacaksınız.Güneş tutulması yaşama karşı maddesel bakış açınızı sınavdan geçiriyor olacak.Özellikle çalışma hayatınız değişebilir.İş çevreniz ve iş arkadaşlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.Unutmayın Güneş tutulmaları fırsatları da beraberinde getirir. 

Jüpiterinde destek verdiği bu dönemde ,yaşamınızda istediğiniz fırsatı yakalamanız ümidiyle....

SAĞLIK
Eylül ayında sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.Sağlığınızla ilgili kontrolden geçmenizde fayda var.Hatta kendinize bir check up yaptırabilirsiniz.Baş bölgenizi ve bağırsaklarınızı korumalısınız.

 

Boğa Burcu

BOĞA:

AŞK VE İLİŞKİLER
13 Eylül tarihinde Başak burcunda meydana gelecek olan Güneş Tutulması sizin 5.evinizi etkiliyor olacak.Bu evrede Aşk ve çocuklarınızla ilgili çok önemli bir dönemden geçiyor olacaksınız.Güneş Tutulmaları fırsatları beraberinde getirir.

Aşk ve özel hayatınızla ilgili yaşamınıza sürpriz bir başlangıç yapabilirsiniz.

Eylül ayı Aşk ve çocuklarınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşayacağınız bir döneme girdiğinizin müjdecisidir.

İŞ KARİYER VE PARA
17 Eylül itibariyle Merkür Terazi burcu retro hareketine başlıyor olacak.İş çevreniz ve arkadaşlarınız ile ilgili yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz.Bu dönem değerli evrak ve sözleşmelere imza atmamalısınız.Geçmişte kaybettiğiniz bir eşya ,ya da hayvanınızı bulabilirsiniz.

24 Eylül itibariyle çalışma ortamınızla ilgili pozitif gelişmeler yaşayacaksınız...

SAĞLIK
28 Eylül tarihinde meydana gelecek olan ,Ay tutulması ruhsal ve fiziksel sağlığınızı etkileyebilir.Bu tutulma sırasında kendinizi her zaman olduğundan çok daha duygusal hissedebilirsiniz.Psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyacınız var....

 

İkizler Burcu

İKİZLER:

AŞK VE İLİŞKİLER
13 Eylül tarihinde Başak burcunda meydana gelecek olan Güneş tutulması 4.evinizi etkiliyor olacaktır.Eviniz ve yuvanızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Aşk hayatınızla ilgili ufak tefek yanlış anlaşılmalara karşı dikkat ediniz.Malum Merkür 17 Eylül tarihinde geri hareketine başlıyor olacak.Bu evre çocuklarınızla olan iletişiminizde özenli olmanızda fayda var.

SAĞLIK
Bu ay bağırsak ve böbrek sıkıntılarına karşı dikkatli olmalısınız.Psikolojik sağlığınıza dikkat edin.Mümkün olduğu kadar dinlenmeli agresyondan uzak durmalısınız...


Yengeç Burcu

YENGEÇ:

AŞK VE İLİŞKİLER
13 Eylül tarihinde Başak burcunda meydana gelecek olan Güneş Tutulması sizin 3.evinizi etkiliyor olacak.Bu evrede yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizi tekrar gözden geçiriyor olacaksınız.Partnerinizle hayal ettiğiniz bir seyahat planınızı uygulayabilirsiniz. Güneş Tutulmaları fırsatları beraberinde getirir.

Aşk ve özel hayatınızla ilgili yaşamınıza sürpriz bir başlangıç yapabilirsiniz.

İŞ KARİYER VE PARA
17 Eylül itibariyle Merkür Terazi burcu retro hareketine başlıyor olacak.Gayrimenkul ile ilgili ani satış ve alım konularında biraz daha dikkatli adımlar atmanızda fayda var.


28 Eylül de Koç burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması,sizin kariyer evinizi etkiliyor olacak.Uzun zamandır yapmış olduğunuz işinizle ilgili değişimler sözkonusu olabilir.Üstlerinizle olan iletişiminize bu dönem dikkatlice yaklaşmanızda fayda var. Toplumdaki yeriniz ve statünüz adına ,kendinizi bütün göreceğiniz bir değişim yaşanabilir...

SAĞLIK
28 Eylül tarihinde meydana gelecek olan ,Ay tutulması ruhsal ve fiziksel sağlığınızı etkileyebilir.Bu tutulma sırasında kendinizi her zaman olduğundan çok daha duygusal hissedebilirsiniz.Psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyacınız var.Ayrıca bu evre,Kronik baş ağrısı çekenler için ,kahve ve sigaradan uzak durmaları gerektiğini de paylaşmak isterim.Güzel bir papatya çayı,hem ruhsal ,hem de fiziksel rahatlamanızı sağlayacaktır.

 

Aslan Burcu

ASLAN:

AŞK VE İLİŞKİLER
Eylül ayında enerjiler çok güçlü olacak.Venüs'ün 6 Eylül itibariyle burcunuzdaki ileri hareketi aşk yaşamınızı canlandıracaktır.Adeta çevrenizi büyüleyen bir enerjiyle etkileyeceksiniz.

17 Eylül-9 Ekim arası 3.evinizde meydana gelecek olan Merkür retrosu,yakın akrabalarınızla olan ilişkinize özen göstermeniz gerektiğini vurgulamaktadır.Bu evre iletişiminize dikkat etmelisiniz.Yanlış anlaşılmalar ve bundan kaynaklı ayrılıklar söz konusu olabilir.
19 Eylül itibariyle disiplin gezegeni Satürn aşk evinizi ziyaret edecektir.Bu dönem aşk hayatınızı çok daha ciddiye alabilirsiniz.Sevdiğinize ve çocuklarınıza karşı sorumluluklarınız artabilir.

İŞ KARİYER VE PARA
13 Eylül tarihinde meydana gelecek olan Güneş tutulması ,maddi kaynaklarınız açısından çok önemli bir evreye uyandığınızın habercisi olacaktır.Unutmayın Güneş tutulmaları ,yaşamsal fırsatlarıda beraberinde getirir.

28 Eylül tarihinde meydana gelecek olan Ay tutulması,İthalat ve İhracat ile ilgili işleriniz adına tamamlanmalara sebep verebilir.Yurtdışı bağlantılı işleriniz ile ilgili önemli sonuçlar elde edebilirsiniz.

SAĞLIK
Bu ay baş ağrılarına ve bağırsak sıkıntılarına dikkat etmelisiniz.Tutulmalar güçlü enerjisel döngüleri de beraberinde getirmektedir.Özellikle Dolunayın enerjisi son derece güçlüdür.Siz bunu anlam veremediğiniz bir iç sıkıntısı,ve gerginlik olarak hissedebilirsiniz.Dolunay dönemlerinde özellikle ciddi ameliyatlardan uzak durmanız da fayda vardır.

 

Başak Burcu

BAŞAK:

AŞK VE İLİŞKİLER
Yılın en önemli aylarından birine girmiş bulunmaktasınız.Gerek aşk hayatınız ,gerek ilişkileriniz adına yine sınavın yoğun olduğu bir ay Eylül ....

13 Eylül tarihinde burcunuzda meydana gelecek olan parçalı Güneş tutulması,partneriniz ile ilgili geçmişte hasır altına ittiğiniz konuların çözümlenmesi açısından sizlere yeni bir pencere açacaktır.Bekar Başak burçları bu evre ,evlilik kararı alacaklar.Gerek yaşama bakışınızın ,gerek çevrenizin yenilendiği bir evreye uyanıyorsunuz.
28 Eylül tarihinde burcunuzda gerçekleşecek olan Tam Ay tutulması,geçmişe bir sünger çekeceğinizi ve yaşamınıza ait iyi gitmeyen tüm konuları sonlandıracağınız anlamına gelmektedir.
Belkide kendinizi hiç bu kadar özgür hissetmediniz.Her bitiş ,yeni bir doğumu da beraberinde getirir.Bu ay ilişkiniz adına önemli gelişmeler yaşayacaksınız..

İŞ KARİYER VE PARA
Yılın en önemli aylarından birine girmiş bulunmaktasınız.Gerek aşk hayatınız ,gerek ilişkileriniz adına yine sınavın yoğun olduğu bir ay Eylül ....

18 Eylül tarihinde para evinizde meydana gelecek olan Merkür retrosu,gereksiz harcamalara karşı dikkatli olmanız gerektiğinin bir göstergesi olacaktır.Maddi kaynaklarınızla ile ilgili beklentileriniz de gecikmeler söz konusu olabilir.
13 Eylül tarihinde burcunuzda meydana gelecek .Güneş tutulması yaşama karşı maddi manevi yaşama olan bakış açınızı sınavdan geçiriyor olacak.Özellikle çalışma hayatınız değişebilir.İş çevreniz ve iş arkadaşlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.Unutmayın Güneş tutulmaları fırsatları da beraberinde getirir. Bu evre yaşamınızda olumsuz giden her olayı arkanızda bırakacak,hayatınıza dair yenilikler yapacaksınız.
28 Eylül tarihinde Koç burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması,partnerinizin geliriyle ilgili bir takım çözümlemeler meydana gelebilir.Miras vergi ve sigortayla ilgili konular gündemde olabilir.
Jüpiterinde destek verdiği bu dönemde ,yaşamınızda istediğiniz fırsatı yakalamanız ümidiyle....

SAĞLIK
Eylül ayında sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.Sağlığınızla ilgili kontrolden geçmenizde fayda var.Her konuda yenileneceğiniz bir ayın içindesiniz....


 

Terazi Burcu

TERAZİ:

AŞK VE İLİŞKİLER
Eylül ayında enerjiler çok güçlü olacak.13 Eylül tarihinde Başak burcunda meydana gelecek olan Güneş tutulması,28 Eylül tarihinde Koç burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması çok yoğun bir enerjiyi açığa çıkarıyor olacak...

13 Eylül tarihinde 12.evinizde meydana gelecek olan Güneş Tutulması ,çok güçlü bir enerjiyle sizleri etkiliyor olacak.Bu evre iç aleminizi zenginleştireceğiniz, yepyeni bir evreye uyanacaksınız.Dostunuzu ve düşmanınızı tanıdığınız bir döneme uyanıyor olacaksınız...Duygularınız çok yoğunlaşabilir.Yalnız kalma ihtiyacınız artabilir...

17 Eylül-9 Ekim arası burcunuzda meydana gelecek olan Merkür retrosu,iletişim ve elektronik eşyalarınız ile ilgili konularda ufak tefek sıkıntılara sebep verebilir.Beklentilerinizde gecikmeler meydana gelebilir.Partneriniz sizi yanlış anlayabilir.Bu dönem yeniliklerden kaçınmanızda fayda var.

28 Eylülde karşıt burcunuzda meydana gelecek olan Ay tutulması,eşiniz ve partnerinizle olan ilişkinizi etkiliyor olacak.Bu evre bekar Terazi burçları evlilik kararı alabilirler.Mevcut ilişkiniz adına soru işaretleri yaşıyorsanız,Ay tutulması ilişkinizi sonlandırma kararı almanızı hızlandıracak enerjiye sahip olmanızı sağlayacak.

İŞ KARİYER VE PARA
28 Eylül tarihinde ,sizinle aynı amacı paylaşan kişilerle bir araya geleceksiniz.Önceliklerinizi belirleyeceğiniz bir dönemden geçmektesiniz.


İş Ortağınızla ilgili sorumluluklarınız adına bazı konuları masaya yatırabilirsiniz.Ortaklı işleriniz adına yeni bir döneme uyanıyor olacaksınız.Yeni anlaşmalar ve sözleşmeler meydana gelebilir...

SAĞLIK
Bu ay baş ağrılarına ve bağırsak sıkıntılarına dikkat etmelisiniz..28 Eylül tarihinde meydana gelecek olan Dolunayın etkisi son derece güçlü olacaktır.Bu evre yaralar kolay kolay kapanmaz.Vucudumuzda kanamalar da artış meydana gelir.Bu sebeple ciddi ameliyatlara karşı çok dikkatli olmamızda fayda vardır...

 

Akrep Burcu

AKREP:

AŞK VE İLİŞKİLER
13 Eylül tarihinde Başak burcunda meydana gelecek olan Güneş Tutulması sizin 11.evinizi etkiliyor olacak.Bu evrede yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizi tekrar gözden geçiriyor olacaksınız.Güneş tutulmaları yaşamsal fırsatları da beraberinde getirir.Bu evre çok büyük organizasyonların içinde olabilirsiniz.Çevrenizin sürpriz desteğiyle hayal ettiğiniz bir şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Aşk ve özel hayatınızla ilgili yaşamınıza sürpriz bir başlangıç yapabilirsiniz.

İŞ KARİYER VE PARA
17 Eylül itibariyle Merkür Terazi burcu retro hareketine başlıyor olacak.Bilinçaltınızdaki blokajları temizleme evresi diyebilirim.Bu dönem,iş arkadaşlarınızın gizli kapaklı işleri karşınıza çıkabilir.Sırlarınızı paylaşmamanızda fayda var.


28 Eylül de Koç burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması,sizin 6.evinizi etkiliyor olacaktır.İş yaşamınızda kendinize dair önemli kararlar alabilirsiniz.Ruhunuza hitap edecek bir messleği icra etmek isteyebilirsiniz.İş arkadaşlarınız ve çevreniz adına değişimler meydana gelebilir.

SAĞLIK
28 Eylül tarihinde sağlık evinizde meydana gelecek olan ,Ay tutulması ruhsal ve fiziksel sağlığınızı etkileyebilir.Bu tutulma sırasında kendinizi her zaman olduğundan çok daha duygusal hissedebilirsiniz.Psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyacınız var.Ayrıca bu evre,Kronik baş ağrısı çekenler için ,kahve ve sigaradan uzak durmaları gerektiğini de paylaşmak isterim.Güzel bir papatya çayı,hem ruhsal ,hem de fiziksel rahatlamanızı sağlayacaktır.

 

Yay Burcu

YAY :

AŞK VE İLİŞKİLER
17 Eylül itibariyle Merkür geri hareketini 11.evinizde sürdürüyor olacak.Arkadaş ve dostlarınızla olan ilişkilerinize dikkat edeceksiniz.

13 Eylül tarihinde meydana gelecek olan Güneş tutulmasıyla kariyer hayatınızda çok önemli bir evreye uyanıyor olacaksınız.Şimdiye kadar beklediğiniz bir kariyer fırsatıyla karşılaşabilirsiniz.
28 Eylül tarihinde meydana gelecek olan Ay tutulması Ask haytınızı etkiliyor olacak.Yola devam mı yok sa tamam mı dediğiniz bu evreyi iyi değerlendirin.

SAĞLIK
Bu ay özellikle Uyku düzeninize çok dikkat etmelisiniz.Zihinsel yorgunluklardan kaynaklı rahatsızlıklara açık olabilirsiniz...

 

oğlak Burcu

OĞLAK:

AŞK VE İLİŞKİLER
Yılın en önemli aylarından birine girmiş bulunmaktasınız...

Eylül ayı içinde sevdiğinizle ayrı bir mekana taşınmak isteyebilirsiniz...Bu ay şehir yada yurtdışı değişikliği gündeme gelebilir.Venüs'ün 6 Eylül itibariyle ileri hareketi,mevcut ilişkinize olan bakış açınızı olumlu yönde etkileyebilir.Duygusal ilişkilerinizde partnerinizden destek alabilirsiniz....

İŞ KARİYER VE PARA
13 Eylül tarihinde 9. evinizde bir Güneş Tutulması yaşayacaksınız.Güneş tutulması itibariyle iş hayatınız ile ilglili uzun seyahatlere çıkabilirsiniz. Medya ve yayıncılık alanında çalışma yapan Oğlak burçları yaşamlarında çok önemli bir şansı yakalıyor olabilirler.Unutmayın Güneş tutulmaları fırsatları da beraberinde getirir. 

28 Eylül tarihinde Koç burcunda 4.evinizde meydana gelecek olan Ay tutulması,ev ve gayrimenkul ile ilgili konularda önemli bir sonuçlanma yaşayacağınızı göstermektedir.Bu evre satmak istediğiniz bir mülkünüzü elden çıkarabilirsiniz.Yada almak istediğiniz konuta kavuşabilirsiniz...
Jüpiterinde destek verdiği bu dönemde ,yaşamınızda istediğiniz fırsatı yakalamanız ümidiyle....

SAĞLIK
Eylül ayında sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.Sağlığınızla ilgili kontrolden geçmenizde fayda var.Hatta kendinize bir check up yaptırabilirsiniz.Baş bölgenizi ve bağırsaklarınızı korumalısınız.


Kova Burcu

KOVA:

13 Eylül tarihinde meydana gelecek olan Güneş tutulması 8.evinizi etkiliyor olacaktır.Kredi alım ,nafaka ,miras gibi konularda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.
28 Eylül tarihinde meydana gelecek olan Ay tutulması 3.evinizi etkiliyor olacaktır.İletişim ve kardeş yakın akrabalarınızla olan paylaşımlarınız konusunda önemli gelişmeler yaşayacaksınız.

SAĞLIK
Bu ay özellikle kan dolaşımı ilgili konulara dikkat edin.Mümkün olduğu kadar vitamin ve mineral takviyesi almalısınız...Minik bir check up önerebilirim..

 

Balık Burcu

BALIK:

AŞK VE İLİŞKİLER
13 Eylül tarihinde Başak burcunda meydana gelecek olan Güneş Tutulması sizin 7.evinizi etkiliyor olacak.Bu evrede yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizi tekrar gözden geçiriyor olacaksınız.Güneş tutulmaları yaşamsal fırsatları da beraberinde getirir.Bu evre bekar olan Balık burçları dünya evine girebilirler.Eğer mevcut ilişkiniz adına sıkıntılar yaşıyorsanız ,bu dönem ayrılık kararı alabilirsiniz.

Aşk ve özel hayatınızla ilgili yaşamınıza sürpriz bir başlangıç yapabilirsiniz.

İŞ KARİYER VE PARA
17 Eylül itibariyle Merkür Terazi burcu retro hareketine başlıyor olacak.Miras ,Nafaka ve Kredi ile ilgili konular gündeme gelebilir.Geçmişte unuttuğunuz bir borç ,kapınızı çalabilir.Merkür geri hareket evresi ,internet gibi sanal ortamlardan alışveriş yapmamanız da fayda var.Yanlış yerlere istemsiz harcamalarınız olabilir.Maddi kaynaklarınızı koruma altına almalısınız..Risklere açıksınız...


28 Eylül de Koç burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması,sizin 2.evinizi etkiliyor olacaktır.Bu evre kişisel kazançlarınızı gözden geçirebilirsiniz.Bütçe ayarlamasına gidebilirsiniz.Maddi kaynaklarınızla ilgili yeni bir sayfa oluşabilir.

SAĞLIK
28 Eylül tarihinde , meydana gelecek olan ,Ay tutulması ruhsal ve fiziksel sağlığınızı etkileyebilir.Bu tutulma sırasında kendinizi her zaman olduğundan çok daha duygusal hissedebilirsiniz.Psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyacınız var.Ayrıca bu evre,Kronik baş ağrısı çekenler için ,kahve ve sigaradan uzak durmaları gerektiğini de paylaşmak isterim.Güzel bir papatya çayı,hem ruhsal ,hem de fiziksel rahatlamanızı sağlayacaktır.İlginizi Çekebilir

Almanya’Dan Türkiye’Ye Medya Özgürlüğü Uyarısı: Çok Alarm Verici

Almanya hükümet sözcüsü muhalif gazetecilerin darbe girişimi ile bağlantılı olarak, gazetecilerin “Türkiye’ye bu konuda bir yaptırımınız olacak mı? “ sorusuna, herhangi bir yaptırımın söz konusu olmadığını söyledi.


Türkiye Pc Pazarı 2018 İlk Çeyrekte Güçlü Büyüme Gösterirken Tabletler Beklentiyi Karşılayamadı

PC pazarına özel bakıldığında yüklemelerde yıllık bazda %16.2 oranında büyüme gerçekleşti. “Yılın ilk çeyreği, 2017 son çeyrek gibi olumlu ortamın hakim olduğu bir dönemdi” diyor IDC kıdemli araştırma analisti Ayşe Kaptanoğlu. “Geçen yılın son çeyreğinde kapanan bazı büyük ihalelerin yüklemelerinin Q1’e sarkması, perakende sektöründe KDV indirim kampanyalarının tüketici taleplerini canlı tutması, oyun bilgisayarı kategorisinin ilgi çekmeye devam etmesi ve kamuda kapanan ihalelerin ilgili çeyreğe yetişmesi beklentinin üzerinde bir yükleme adedi çıkmasını sağladı.”


"Yerel Zincir Marketlerde Ramazan Ayında Zam Olmayacak"

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, Ramazan ayı satışları ile yerel zincir marketlerdeki gıda fiyatlarını değerlendirdi. Birlik, beraberlik ve hoşgörü kavramlarının en içten şekilde yaşandığı Ramazan ayı süresince sebze ve meyvede mevsimsel etkilere bağlı olarak yaşanan fiyat artışlarının düşüş trendine gireceğini belirten Altunbilek; "11 Ayın Sultanı Ramazan, yine bereketi, bolluk ile geliyor. Vatandaşlarımız rahat olsun. Ramazan ayı süresince yerel zincir marketlerde zam olmayacak. Sebze ve meyve fiyatlarının yüzde 8 ucuzlamasını bekliyoruz" dedi.


Budget, İstanbul’Da 6 Stratejik Noktada Daha Hizmete Başladı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen araç kiralama markası Budget, müşterilerinin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak hedefiyle stratejik noktalarda açtığı yeni şubelerle hizmet ağını genişletiyor.


Trt World’Den Farklı Bir Nükleer Enerji Santrali Belgeseli ‘Yanı Başımdaki Reaktör’

Akkuyu Nükleer Santrali’nin temelinin atılması ile birlikte, nükleer enerji santralleri Türkiye gündeminin başına oturdu.


Etiketler: Burçlar, KOÇ, BOĞA, İKİZLER, YENGEÇ, ASLAN, BAŞAK, TERAZİ, AKREP, YAY, OĞLAK, KOVA, BALIKYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img