8 Nisan 2019 Pazartesi 10:48

GÜNDEM

Eset Uluslararası Polis Güçleri Siber Suçlulara Göz Açtırmıyor

Eset    Uluslararası Polis Güçleri  Siber Suçlulara Göz Açtırmıyor
Eset    Uluslararası Polis Güçleri  Siber Suçlulara Göz Açtırmıyor
Eset    Uluslararası Polis Güçleri  Siber Suçlulara Göz Açtırmıyor

34volt » 34Volt

Avrupa, ABD ve Kanada'dan kolluk kuvvetleri, derin internet (dark web) üzerinden yasadışı mal satan ve alanlara yönelik operasyon düzenledi.Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in edindiği bilgiye göre ‘SaboTor’ adı verilen bu uluslararası operasyon sonucunda 61 kişi tutuklandı ve 6.2 milyon Euro para ele geçirildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Küresel polis güçleri, siber suçlulara ya da karanlık faaliyetleri için interneti kullanan kişilere yönelik etkili bir operasyona imza attı. Düzenlenen operasyon, 50 karanlık web hesabı kullanarak ticari faaliyette bulunduğuna inanılan 61 kişinin tutuklanmasına yol açtı. Uluslararası polis güçleri ayrıca yaklaşık 300 kilo uyuşturucu, 50 ateşli silah ve 6,2 milyon Euro ele geçirdi.Bu tutarın üçte ikisi sanal para birimi, kalanıysa nakit paraydı.

Avrupa'nın emniyet birimi Europol'ün yaptığı açıklamaya göre ‘SaboTor’ adı verilen operasyon, Avrupa'da başta Almanya, Hollanda, Avusturya ve Portekiz olmak üzere 17 ülkeyi kapsıyordu. FBI’ın açıklamasına göre operasyona ABD ve Kanada ‘da da dahil oldu.

Çok sayıda uzman yasadışı faaliyetleri inceledi

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in edindiği bilgiye göre operasyonun hazırlıkları Temmuz 2018'de, 19 ülkenin yanı sıra Eurojust ve Europol'den toplam 60 uzmanın; para, uyuşturucu, siber suç, evrakta sahtecilik, ödeme dolandırıcılığı, insan ticareti, silah ve patlayıcı ticareti gibi yasadışı ticari faaliyetleri inceleme altına almasıyla başladı.

Polis, bu girişimden elde edilen bilgileri kullanarak 247 önemli hedef belirledi ve gelecek operasyonlar için ilgili ülkelere dağıtılan istihbarat paketlerini geliştirdi. Şu an yüzlerce soruşturma devam ediyor.

Operasyonu kamuoyuna duyuran Avrupa Polis Teşkilatı Europol ise, bu duyuruyu internetin gizli alanlarında alışveriş yapmanın doğurduğu riskler hakkında kamuoyunu uyarmak için kullandı.Europol Direktörü Catherine De Bolle, "Karanlık ağ düşündüğünüz kadar görünmez değil. Yasadışı malları çevrimiçi olarak satın aldığınızda veya sattığınızda, kolluk kuvvetlerinden saklanamazsınız ve kendinizi tehlikeye atarsınız” dedi.İlginizi Çekebilir

Atasun Optik İle Şehre Dönüş Başlasın!

Atasun Optik, tatil dönüşü stilini şehir hayatına uyarlamak isteyenler için farklı tarz ve zevklere hitap eden güneş gözlükleriyle geniş seçenekler sunuyor.


Kanserde Bilgi Kirliliği

Her konuda bilgiye ulaşmanın bir tuşa basa basmak kadar kolay olduğu günümüzde konu sağlık olunca bilginin kaynağı çok daha fazla önem taşıyor. Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Kuzhan, gerek genel sağlığın korunmasında gerekse tedavilerinde hastaların hekimlerini tek doğru bilgi kaynağı olarak görmeleri gerektiğini söylüyor. Aksi durumlarda istenmeyen sonuçlarla karşılaşma riskinin yüksek olduğuna işaret ediyor.


Mardinli Kadınlar Mezopotamya’Nın En Eski Buğdayı Sorgül’E Yeniden Hayat Veriyor

Mardinli Kadınlar


Komuta Ve Kontrol Odalarına Özel Yazılım Ve Led Ekran Teknolojileri

Haziran 2019


Türkiye’Nin Engelli Bireylere Uygun En Kapsamlı Parkı Olan Dilek Sabancı Parkı Yenilendi

-TÜRKİYE’NİN ENGELLİ BİREYLERE UYGUN EN KAPSAMLI PARKI OLAN DİLEK SABANCI PARKI YENİLENDİ


Etiketler: faaliyetleri, için, Avrupa, Europol, göreYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img