12 Ekim 2017 Perşembe 11:36

KÜLTÜR SANAT

Engelsiz Sanat Festivali dünya örnek oldu

Engelsiz Sanat Festivali dünya örnek oldu

Festivalin ilk gününe, Yılmaz Morgül’ün engelli perküsyon grubuyla yaptığı şov damga vurdu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersin’i Kalkındırma ve Dayanışma Derneği (MEKAD) işbirliği ile 11-15 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek ‘’Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’’ başladı..

Mistikalem.com sitesinin haberine göre; Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali coşkulu başladı. Dünyada ilk kez, 14 farklı ülkeden tamamı engelli 80’in üzerinde sanatçının katıldığı festival, kortej yürüyüşüyle başladı. Renkli görüntülere oluşturan korteje katılanlar Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, açılış konuşmasında “Engelsiz kent” sözünü tuttuklarını vurguladı.

Festivalin ilk gününe, Yılmaz Morgül’ün engelli perküsyon grubuyla yaptığı şov damga vurdu.

Daha sonra engelli çocukların yaptığı resimlerden oluşan sergi açıldı. Sergi alanında kurulan sahnede Mersinlileri büyük bir sürpriz bekliyordu. Türk Sanat Müziği’nin ünlü sesi Yılmaz Morgül, ZİÇEV Çocuk Perküsyonist Grubu ile sahneye çıktı.

Dünyaya örnek olacak bir etkinlikte olmaktan duyduğu mutluluğunu söyleyen Yılmaz Morgül, seyircilerle 10.Yıl Marşı’nı söyledikten sonra, engelli çocukların arasındaki yerini aldı.  Ünlü sanatçıyla beraber ritmlerinin coşkusu bütün Mersinlileri sardı.

Büyük ilgiyle izlenen şov sonrası Türk Sanat Müziğinin ünlü yorumcusu mini konser verdi.

Gösteriyi izleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, ünlü sanatçıya engelliler konusunda farkındalık yaratmak için verdiği gönüllü katkıdan dolayı teşekkür etti.

Kocamaz, Çanakkale Savaşı’nda , tarihin seyrini değiştiren ve bir örneği Tarsus ilçesinde sergilenen Nusret Mayın Gemisi’nin maketini ünlü sanatçıya armağan etti , günün anısına plaket verdi.

Daha sonra Venezuellalı Gatto Gabriel ve Steven Cyrill ile Tataristanlı Zakir Şahban birer konser verdi.İlginizi Çekebilir

Rossmann, Zorlu Avm'de Yeni Bir Perakende Deneyimi Başlatıyor!

Açılış kutlamasını 1 Temmuz Pazar akşamına kadar -sadece Zorlu AVM Mağazası’na özel- yüzde 50’ye varan indirimlerle yapan Rossmann, konumu itibariyle yeni bir perakende deneyimini de başlatıyor. Marka, Zorlu Center’da metro giriş kapısının sağ tarafında açılan mağazası ile İstanbul’un insan trafiği en yüksek olan noktalarından birinde tüketiciye ulaşacak olmanın heyecanını yaşıyor.


Kaspersky Lab, Gartner’In Kritik Beceriler Raporunda İlk Üçte Yer Aldı

Uç nokta tehditleri ve kullanıcıların siber güvenlik talepleri artmaya ederken, Kaspersky Lab’in şirketlerin bu duruma ayak uydurmasına yardımcı olmak için tasarladığı uç nokta koruma platformu (EPP) Gartner tarafından takdir edildi. Kaspersky Lab Uç Nokta Koruma Çözümleri, Gartner’ın Uç Nokta Koruma Platformları İçin Kritik Beceriler raporunda ilk üç EPP çözümü arasında yer aldı.


Çocuk İstismarında Türkiye 3.Sırada!Son 5 Yılda Çocuk İstismarı %50 Artmış!

İYİ Parti Şişli Teşkilatı'ndan Av.Gürkan Çakıroğlu


İhracatımızın Artması Savunma Sanayisine Bağlı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, bu yılın nisan ayına ilişkin ihracat verileri açıklandı.


19 Mayıs'ta Decathlon Spor Festivali'ni Kaçırmayın!

Decathlon Spor Festivali, 19 Mayıs’ta herkesi spor ve eğlence dolu bir güne davet ediyor!


Etiketler: Yılmaz Morgül, ZİÇEV Çocuk Perküsyonist Grubu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı, Burhanettin Kocamaz, Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali, Engelsiz Sanat Festivali, mersinYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img