5 Kasım 2019 Salı 09:54

GÜNDEM

Enerjisa Enerji Büyüme İvmesini 2019’Un 3. Çeyreğinde De Devam Ettirdi

  Enerjisa Enerji Büyüme İvmesini 2019’Un 3. Çeyreğinde De Devam Ettirdi
  Enerjisa Enerji Büyüme İvmesini 2019’Un 3. Çeyreğinde De Devam Ettirdi

34volt » 34Volt

Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, 2019 yılının ilk dokuz ayında 798 milyon TL baz alınan net kâr elde ederek, 2018 sene sonu baz alınan net kâr rakamını aştı. Yıl sonu baz alınan net kârın 1 milyar TL’yi aşması ve faiz ve vergi sonrası nakit akışının pozitife dönmesi bekleniyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sabancı Holding ve E.ON iştiraki olan elektrik dağıtım ve perakende satışında Türkiye’nin lider enerji şirketi Enerjisa Enerji, 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle mali tablolarını açıkladı. Buna göre şirket, 2019 yılının ilk dokuz ayında gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 oranında artırarak, 3.487 milyon TL konsolide faaliyet geliri yarattı. Enerjisa Enerji’nin baz alınan net kârı ise aynı dönemde 798 milyon TL’ye ulaştı.

Buna göre, üçüncü çeyrekte karlılıkta büyüme artarken, yıl sonunda faiz ve vergi sonrası nakit akışının pozitife dönmesi ve baz alınan net kârın 1 milyar TL’yi aşması bekleniyor.

Şirketin 2019 ilk dokuz ay sonuçlarını değerlendiren Enerjisa Enerji CFO’su Dr. Michael Moser, “Enerjisa Enerji faaliyet gelirlerindeki güçlü büyümesini üçüncü çeyrekte de sürdürürken, aynı zamanda finansal giderlerini de optimize ederek, baz alınan net kârda hızlı bir büyüme kaydetti.”dedi.İlginizi Çekebilir

Atso Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri Heyecanı, Devam Ediyor…

12 yıldır tarımsal üretimde yenilikçi ürün ve hizmetleri destekleyen ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri için son başvuru tarihi 01 Kasım 2019 olarak açıklandı. Toplam 5 kategoride verilecek ödüller, 28 Kasım’da Growtech Uluslararası Tarım Fuarı’nda sahiplerini bulacak.


Msı Saılıng Teamag Büyük Yarışa Hazır

MSI SAILING TEAM/AG BÜYÜK YARIŞA HAZIR


Başkan İmamoğlu “Hedefimiz, İstanbul’U Lider Şehir Yapmak”

BAŞKAN İMAMOĞLU: “HEDEFİMİZ, İSTANBUL’U LİDER ŞEHİR YAPMAK”


Ülke Enerji Ve Sulzer Schmıd, Rüzgar Türbinlerini İnsansız Hava Araçlarıyla İnceleyecek

RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN KANAT BAKIMLARI


Kamuoyuna Duyuru Dijital Sanatlar "Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu" Filmi

Kamuoyunun Dikkatine;


Etiketler: Enerjisa, Enerji, 2019, göre, aynıYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img