20 Mart 2019 Çarşamba 08:02

GÜNDEM

En Çok Teknede Evlilik Teklif Ediyoruz

En Çok Teknede Evlilik Teklif Ediyoruz
En Çok Teknede Evlilik Teklif Ediyoruz
En Çok Teknede Evlilik Teklif Ediyoruz

34volt » 34Volt

Türkiye'nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut, Türkiye’nin evlilik trendlerini açıkladı. Yıl boyunca hizmet alanlardan gelen talepleri analiz eden Armut.com’un verilerine göre, yıl boyunca Türkiye’de en çok evlilik teklifi tekne ve yatta yapılırken helikopterde teklif büyük artış gösterdi. Balon, mum ve havai fişek en çok tercih edilen objeler olurken keman eşliğinde teklifler bu yıl da revaçta…

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye'nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut, son 1 yıl içerisinde, evlilikle ilgili platforma gelen 77.822 adet talebi inceleyerek “Türkiye’nin Evlilik Haritasını” çıkardı. Kullanıcıların tercihleri doğrultusunda hazırlanan Evlilik Dosyası’nda, evlilik teklifinde nelerin tercih edildiğinden; kına, nişan, düğün organizasyonlarının maliyetlerine ve davetli sayılarına kadar birçok konu ele alındı.

Evlenme teklifinde en çok tercih edilen enstrüman keman!

Armut.com’un verilerine göre, son bir yıldır en çok teknede ya da yatta evlilik teklifi ediliyor. Bunu sahilde edilen teklifler izlerken, lazer gösterisi, sinema salonunda yapılan sürpriz ise tercih edilen diğer teklif yöntemleri arasında yer alıyor. . Bu sene farklı olarak meşaleli sürprizler de evlilik teklif edecek kişilerin listesine girdi.

Evlilik tekliflerinde en çok tercih edilen enstrüman keman olarak yerini koruyorken, en çok tercih edilen objeler balon, mum ve havai fişek. Bu sene de Boğaz, İstanbul’da birinciliği kaptırmıyor. Ancak bu sene artışta olan bir diğer seçenek ise helikopterde yapılan evlilik teklifleri. Bu senenin ilginç evlilik teklifi yöntemleri arasında ise üniversite mezuniyet töreninde teklif, sinema salonunda maskeli teklifler yer alıyor, tekliflerden hemen sonra yıldırım kaptan nikahları ise romantik çiftlerin tercihi oluyor.

Evlilik tekliflerinin en çok gerçekleştiği ay Sevgililer Günü’nün de kutlandığı Şubat ayı oluyor. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayının liderliğini koruduğu alanda, bu yıl kış ayları ön plana çıkıyor.

Daha samimi, aile arasında kutlamalar revaçta!

Evlilik törenlerinde ortama davetli sayısı Türkiye genelinde 342 civarında iken Ankara’da daha kalabalık düğünler, İstanbul ve İzmir’de ise daha küçük düğünler tercih ediliyor. Geçen seneye kıyasla hem İstanbul’daki hem de Türkiye genelindeki düğünlerin davetli sayısının düşüşe geçtiği görülüyor. Düğün ve kınalarda davetli sayısı 200 civarıyken, nişanda bu sayı 30’a düşebiliyor. Bu da akıllara daha samimi kutlamaların tercih edilmeye başlandığı fikrini getiriyor.

Evlenmek için en uygun fiyatlı şehir Ankara!

2000 farklı kategoride 300 bin hizmet vereni, hizmet almak isteyenler buluşturan Armut’un yaptığı araştırmaya göre İstanbul, İzmir, Ankara arasında evlenme teklifi organizasyonlarında Ankara en ucuz opsiyonları olan şehir olarak öne çıkıyor. Ankara’da özellikle Temmuz ve Kasım aylarında evlilik maliyetleri artıyor. İzmir geçtiğimiz yıl evlenmek için en ucuz il olarak dikkat çekerken bu yıl evlilik maliyetinin en yüksek olduğu şehir oldu. İstanbul’da evlilik 39.000 TL ile 596.000 TL arası değişirken, Ankara’da bu rakam 35.000 ile 307.000 TL arası. İzmir içinse durum 30.000 TL ile 236.000 TL arası değişiyor. Tüm Türkiye değerlerine bakıldığında ise aralığın daha da açıldığı görülüyor. Türkiye genelinde düğünlerin maliyetleri 39.000 TL ile 688.000 TL arasında değişiyor.

Kuru pastadan vazgeçemiyoruz!

Türkiye de yapılan düğünlerin %34'ünde düğün pastası mekandan istenirken, düğünlerin çoğunluğunda kuru pasta tercih ediliyor. Kokteyl tarzı düğünler ise, sosyal medyada en çok görülen düğün çeşitlerinden olsa da, gerçekte en az tercih edilen seçenek.İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin Tek Lise Şenliği "Genç Bi Şenlik"E Son İki Gün

‘GENÇ Bİ ŞENLİK’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


Dugo Küçük Okurlara Olaylara Farklı Yönlerden Bakmayı Öğretiyor

DUGONG DUGO’YU KİM ÜZDÜ? KİTABI İLE ÇOCUKLARIN


Ünlü Basketbolcu Da Tommy Hilfiger Tercih Etti...

NE GİYDİ:Tommy Hilfiger, ünlü İspanyol basketbolcu Pau Gasol’un düğününde TOMMY HILFIGER TAILORED giydiğini duyurdu. Aynı zamanda TOMMY HILFIGER erkek giyim ve TOMMY HILFIGER TAILORED koleksiyonlarının İspanya elçisi olan Pau Gasol’un girişimci Catherine McDonnell ile düğünü, Castell de l'Empordà’da gerçekleşti.


Son 1 Ayda, Konu Tekrarı Yapın Ve Bol Soru Çözün!

2019 YKS 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. Son 1 ayın iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Uzman Psikolojik Danışman ve Kariyer Danışmanı Ece Tözeniş, üniversite adaylarına önerilerde bulundu.


Yönetim Kurullarının Gündemindeki 10 Başlık

Yönetim kurullarının gündemindeki 10 başlık


Etiketler: tercih, evlilik, Türkiye, edilen, AnkaraYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img