30 Mayıs 2019 Perşembe 13:08

GÜNDEM

Egd Toplantı İzmir Enerjisini Yeniliyor

Egd  Toplantı İzmir Enerjisini Yeniliyor

34volt » 34Volt

İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İZMİR’DE ENERJİ KURULTAYINA DOĞRU

İZMİR DE ENERJİDE YERİ ARAYIŞLAR MASAYA YATIRILDI

** Dünyayı ve insanlığı tehdit eden iklim değişikliği tehlikesine karşı çalışmalar sürdüren, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) İzmir’de iklim ekonomisi, enerji verimliliği ve temiz enerji gibi konuların ele alındığı bir yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) iklim değişikliğe dönük çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki Kasım ayında İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Küresel Isınma Kurultayı’nın yapılmasına karar veren EGD bu etkinlikteki gündemi belirlemek üzere İzmir’de bir yuvarlak masa toplantısı yaptı.

Gazeteciler, sivil toplum önderlerinin katıldığı toplantıda, Kurultay’da enerji dönüşüm ve yenilenebilir enerjinin mutlaka ele alınması gerektiği vurgulandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda (EBSO) düzenlenen toplantıda, EGD Başkanı Celal Toprak bugüne kadar, 10 kez Küresel Isınma Kurultayı düzenlediklerini, 11. Kurultayın ise Kasım ayında İzmir’de gerçekleşeceğini belirtti.

Öncesinde konunun paydaşlarıyla görüş alışverişinde bulunmak istediklerini dile getiren Toprak, küresel ısınma ve temiz enerji konularında toplumda farkındalığı artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Dünyanın ortak sorunu olan küresel ısınmaya ilişkin gazetecilerin büyük sorumluluğu olduğuna vurgu yapan Celal Toprak, "Bir meslek örgütü olarak düzenlediğimiz kurultaylarla dünyanın daha iyi bir yer olmasına katkıda bulunmak istiyoruz" diye konuştu.

İzmir’de enerji ve tarım alanında çalışmalarıyla bilinen kurum ve sivil toplum örgütü temsilcilerini de katıldığı toplantıda, kurultayda ele alınacak öncelikli konularla ilgili öneriler dile getirildi. Toplantıya, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyesi ve Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİAD) Başkanı Hüseyin Vatansever, İzmir Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Murat Çelik, Çevreci Enerji Derneği Başkanı Tolga Şallı, İGC Başkan Yardımcısı Dilek Gappi, İşadamı Arif Koşar, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Dr. Pinar Nacak katıldı.

BU ÖNERİLER GELDİ

İzmir’in tarım ve enerjide ulusala model olacak bir gelişim sergilediğine dikkat çekilen toplantıda, Kasım ayında düzenlenecek kurultayda yenilenebilir enerji, enerji kooperatifleri, tarım ve temiz enerji, kirletici kaynaklar ve karbon ayak izi, küresel ısınma ve çocuk gibi başlıklarda oturumlar düzenlenmesi gibi öneriler dile getirildi.

KİMLER KATILDI

Yaşar Üniversitesi Prof. Dr. Şevkinaz Gümüşoğlu, ASKON İsmail Çapak, Gürdal Tarım İsletmesi Arif Gürdal, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Dr. Pinar Nacak, Konak Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Yasemin Sağlam, Gözlem Gazetesi Yönetim Kurulu Baskanı Çetin Gürel, Konak Belediyesi Nurselin Karaloğlu, EGD İzmir Temsilcisi Dilek Gappi, İzmir Tarıma Yönelik Yenilebilir Enerji Üretim Kooperatifi Mehmet Ulgen, Cevreci Enerji Derneği Hazal Coşkun, Focep Bahadir Doğutürk ,Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, ENSİAD Sekan Aksüyek,Jesder Dr.Osman Şen, Şiir Ajas Murat Şahin, Gözlem gazetesi Engin Tatlıbal ,TÜRAP Sabuhi Atyar, Yrd. Doç. Dr. Hacer Şekerci, Anadolu Ajansı Tolga Sekerci ve İlkses Gazetesi Nurettin Baki, Şiir Ajans Murat Şahinİlginizi Çekebilir

Aleyna Tilki’Nin Cornetto İçin Hazırladığı Yaz Şarkısı “Nasılsın Aşkta” Klibi İlk İki Gün İçinde 5,5 Milyon İzlendi

Aleyna Tilki’nin Cornetto için hazırladığı


Tek Kişilik Dev Kadro 1 Oyuncu 34 Karakter

Devlet Tiyatroları oyuncusu Koray KARACA, “Eyvah Nadir” isimli oyunda canlandırdığı 34 tiplemeyle İstanbul seyircisiyle buluşuyor. Pek çok şehirde sahnelenen ve Karaca’nın birbirinden farklı 34 karakteri büyük ustalıkla canlandırdığı oyun, 7-8 Aralık’ta Devlet Tiyatroları Zeytinburnu Sahnesi'nde tiyatro severlerin beğenisini sunuluyor.


Koku Dünyasında Yolculuk

“İnsan burnu 1 trilyon koku alıyor’’


Manş Denizi'ni Yüzerek Geçen İlk Türk Kadını Nesrin Olgun Arslan Bu Kez Koruncuklar İçin Kulaç Atacak

Bu yıl Manş Denizi’ni yüzerek geçişinin 40. yılını dolduran Nesrin Olgun Arslan, 5-6 Ekim tarihinde İtalya’da gerçekleşecek Oceanman yarışını, 40. yaşını kutlayan Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen Koruncuklara armağan ettiğini açıkladı.


Pankreas Kanserinde Umut Işığı Artıyor

21 Kasım Dünya Pankreas Kanseri Günü


Etiketler: İzmir, enerji, Derneği, toplantıda, BaşkanıYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img