11 Nisan 2019 Perşembe 10:26

GÜNDEM

Ebru Sanatı Çinli Sanatçının Elinde Hayat Buluyor

Ebru Sanatı Çinli Sanatçının Elinde Hayat Buluyor

34volt » 34Volt

Ebru sanatı geleneksel Türk sanatlarının en ünlülerinden biri. Bugüne kadar birçok ülkede ebru sergileri ve atölyeleri düzenlendi. Türk kültürünün tanıtımı açısından önemli sanatlardan olan ebru sanatı şimdi de Çinli ressam Zhang Huan’ın elinde hayat buluyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’deki en başarılı Çinli ebru sanatçısı olan Zhang Huan, bireysel çalışmalarının yanı sıra Türk Çin Kültür Derneği’nin organizasyonlarında da geleneksel Çin sanatları ve ebru eserleri yapıyor.

Ebru sanatına Çinliler büyük ilgi gösteriyor Sanatçı Zhang Huan, ebru sanatının Çinliler arasında tanınmaya başladığını ve çok sayıda Çinli sanatseverin bu sanata ilgisinin gün geçtikçe arttığını dile getirdi. Çin’de düzenlenecek sergi ve çalışmaların bu sanatı daha çok yaygınlaştıracağını da belirten sanatçı, Çin ve Türkiye arasındaki sanatsal programların artırılmasının gerektiğine vurgu yaptı.

Çin kaligrafisi sanatçısı olan Zhang Huan, ebru üzerine yaptığı Çin kaligrafisi eserleri ile iki ülkenin sanatını da birleştiriyor. Sanatçının eserleri Çin’de düzenlenen sergilerde sanatseverlerle buluşuyor. İstanbul büyük bir sergiye hazırlanıyor Aynı zamanda İstanbul Uluslararası Sanat ve Sanatçılar Derneği’nin de Başkanı olan Zhang Huan, çok yakında tüm dünyadan ressamların katılımıyla büyük bir serginin düzenleneceğinin de müjdesini verdi.

Kültürel etkileşim ülkeleri yakınlaştırıyor Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı ise ülkeler arası kültürel paylaşımların diplomatik ilişkilerin de daha kolay ve hızlı ilerlemesine katkı sağladığını belirtti. Çinli misafirlerimize özellikle Türk sanat eserlerini hediye ettiklerini belirten Karslı; “Sanatın yumuşak gücü sayesinde ülkelerin diplomatik ilişkileri de daha kolay ilerlemektedir.” dedi.

Türk - Çin Kültür Derneği hakkında

Temelleri 1999 yılında atılan Türk - Çin Kültür Derneği ülkemizde benzeri olmayan bir faaliyet yelpazesine sahiptir. Çince kurslarının başlangıç tarihi olan 2002, Türk - Çin Kültür Derneği'nin kuruluş tarihi olarak kabul edilmiştir. Dernekte Çince, Çin Kültürü, Çin Turizmi, Çin’le ticaret, Çin Sporu, Çin Sanatları, Çin Mutfağı, Çin Tıbbı, Çin Çayı, Çin Oyunları gibi Çin ile ilgili neredeyse her konuda eğitim, seminer, turizm ve organizasyonlar düzenlemektedir. Çin Kültür Hizmetleri Çinliler için düzenlediği Türkçe kursları ile dilimizi Çinlilere öğretmekte ve sevdirmektedir. Çin’de ve Türkiye’de gerek yazılı gerek sözlü çeviriler yaparak İşadamlarımızın riskini en aza indirmektedir.İlginizi Çekebilir

Değerli Basın Mensuplarının Dikkatine Başkent’İn Şıklığa Açılan Beşinci Kapısı

BAŞKENT’İN ŞIKLIĞA AÇILAN BEŞİNCİ KAPISI


Ekonomide 2020 Beklentileri Değerlendirildi

2020 İÇİN EKONOMİ BEKLENTİLERİ DEĞERLENDİRİLDİ


1 Mayıs İşçi Bayramı’Na Özel Film Gösterimi “ Babamın Kanatları”

İBB Kültür Daire Başkanlığı, 1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı’nda “ Babamın Kanatları” filmini izleyicilerle buluşturuyor. "Babamın Kanatları" Cuma akşamı saat 21.30’da İBB Kültür Sanat Youtube kanalından yayınlanacak


Gyoder Gösterge 2020'Nin İlk Çeyreğinde Konut Satışı %33 Arttı

‘GYODER GÖSTERGE’ TÜRKİYE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ 2020-1. ÇEYREK RAPORU YAYINLANDI: 2020’NİN İLK ÇEYREĞİNDE KONUT SATIŞI %33 ARTTI


Omurganızı Korumak İçin Evde Yapabileceğiniz 4 Egzersiz Video

Omurganızı korumak için evde yapabileceğiniz 4 egzersiz (VİDEO)


Etiketler: Türk, Kültür, Derneği, ebru, olanYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img