13 Şubat 2020 Perşembe 16:17

GÜNDEM

Düzeltme İki Büyük Bilim İnsanı İle Evreni Keşfet Evrenin Efendileri

Düzeltme  İki Büyük Bilim İnsanı İle Evreni Keşfet  Evrenin Efendileri
Düzeltme  İki Büyük Bilim İnsanı İle Evreni Keşfet  Evrenin Efendileri
Düzeltme  İki Büyük Bilim İnsanı İle Evreni Keşfet  Evrenin Efendileri
Düzeltme  İki Büyük Bilim İnsanı İle Evreni Keşfet  Evrenin Efendileri
Düzeltme  İki Büyük Bilim İnsanı İle Evreni Keşfet  Evrenin Efendileri

34volt » 34Volt

Tarihe adlarını yazdıran iki bilim insanı; Albert Einstein ve Stephen Hawking… Bu iki dev ismi bir araya getiren ortak özellikleri evren ile ilgili çarpıcı teori ve kavramları incelemeleriydi. BBC Earth, bu iki ismin en özel röportajlarını ve kayıtlarını konu alan “Einstein ve Hawking: Evrenin Efendileri” belgeselini 16 Şubat saat 21:45’te evreni yeniden keşfetmek isteyen izleyicileriyle buluşturuyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

20. yüzyılın en büyük bilim insanlarından olan Einstein ve Hawking ile evreni tanımaya hazır mısınız? Einstein, oluşumundan nihai yok oluşuna kadar evrenin işleyişini keşfetmek ve tahmin etmek için “görelilik kuramı”nı ortaya attı. İngiliz kuramsal fizikçi Stephen Hawking ise “Büyük Patlama” ve “Kara Delik” üzerine öncü çalışmalar yaptı. Bildiğiniz ya da bilmediğiniz tüm bu teori ve kuramların detaylı bir şekilde incelendiği, karşı tezlerin gündeme geldiği bu sürükleyici belgesel evrenle ilgili düşüncelerinizi yeniden şekillendirecek.

Evrenin şifresini Eisntein ve Hawking’in akıllara durgunluk veren kuramlarını ele alarak hazırlanan belgesel, Digitürk, Tivibu ve D-Smart platformlarında yer BBC Earth kanalında izlenebiliyor.

İncilay Güven

MSLGROUP Türkiye

Ülkü Nwayibe

MSLGROUP Türkiye

BBC Studios Hakkında:

Global bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group'un ticari bir iştirakidir. Nisan 2018'de BBC Worldwide ve BBC Studios birleşmesiyle kurularak içerik finansmanı, geliştirme, üretim, satış, markalı hizmetler ve yan kuruluşlar olarak hizmet vermeye başlamıştır. BBC Studios’un ödüllü programları, çok çeşitli tür ve uzmanlık alanlarında yapılmakta olup uluslararası düzeyde tanınmaktadır. İngiltere'de yedi, dünyadaki diğer dokuz ülkede üretim merkezleri ve ortaklıkları dahil olmak üzere, dünya genelinde 22 pazarda ofisi bulunmaktadır. BBC Studios, yıl içerisinde toplam2.500 saat içerik sağlamaktadır.İlginizi Çekebilir

Peyzaj Mimarlığı Disiplininin Önemli Temsilcilerinden Prof. Rainer Schmidt "Kalebodur İle Mimarın Mutfağı"Nda

Kalebodur‘un, toplumu ve mimarlığı ilgilendiren değerlere sahip çıkma misyonuyla hayata geçirdiği toplantı dizilerinden "Kalebodur ile Mimarın Mutfağı" alanında önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Etkinlik serisinin yeni konuğu 21 Şubat'ta peyzaj mimarı Prof. Rainer Schmidt olacak.


Sektörün En Ağır Fuarı Bursa’Da Başladı

Dünya’nın tek blok mermer fuarı‘Bursa 5.Uluslararası Blok Mermer Fuarı’ başladı. Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8 ayrı salon ve açık sergileme alanında 205 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen fuar, 42 ülkeden iş insanlarını ağırlayacak. 2 bin 200 blok mermerin sergilendiği tonu 250 dolardan 4 bin dolara kadar değişen ürünlerle yaklaşık 20 milyon dolarlık değere sahip organizasyon,26 Ekim Cumartesi akşamına kadar ziyaret edilebilecek.


“Çözüm Üreten Kentler” Yarın İstanbul’Da Buluşuyor

Marmara Uluslararası Kent Forumu, 25 ülkeden 3 binin üzerinde katılımcıyla göçten iklim değişikliğine, şehir teknolojilerinden inovasyona kadar kentlere ilişkin birçok konuyu İstanbul’da tartışmaya açacak. Yarın başlayacak forumda İBB adına Orhan Demir ile Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin de birer konuşma yaparak Ekrem İmamoğlu’nun “İstanbul” vizyonunu paylaşacak.


İzlenme Rekorları Kıran Dünyanın En Özel Wwe Şovlarından ‘Money In The Bank’’ S Sport Ekranlarında Ve S Sport Plus’Ta!

Profesyonel güreşçilerin boy gösterdiği ‘‘WWE - Money in the Bank’’ özel şovu Pazartesi günü saat 21.30’da S Sport ekranlarında ve S Sport Plus’ta izleyiciyle buluşuyor.


Call Of Duty Mobıle 1 Ekim'de Geliyor

CALL OF DUTY: MOBILE 1 EKİM'DE GELİYOR


Etiketler: Studios, Hawking, içerik, olan, EinsteinYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img