14 Haziran 2019 Cuma 15:13

GÜNDEM

Dupont, Babaların 5 Gün Olan Doğum İzni Hakkını 4 Haftaya Çıkardı

Dupont, Babaların 5 Gün Olan Doğum İzni Hakkını 4 Haftaya Çıkardı
Dupont, Babaların 5 Gün Olan Doğum İzni Hakkını 4 Haftaya Çıkardı
Dupont, Babaların 5 Gün Olan Doğum İzni Hakkını 4 Haftaya Çıkardı

34volt » 34Volt

DuPont’tan babalara anlamlı bir jest

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

DuPont, çalışanlarının aile hayatına verdiği önemi vurgulamak amacıyla insan kaynakları politikasında önemli bir yeniliğe gitti. Yeni uygulama ile DuPont çalışanı babalar, 4 haftalık ücretli babalık izni elde etti.

DuPont, çalışanları için yeni ve kapsamlı bir doğum izni politikasını uygulamaya koydu. Tüm dünyadaki DuPont çalışanları için geçerli olan yeni uygulama ile ülkemizde yasal olarak 5 gün ile sınırlı olan babalık izni, DuPont çalışanı babalar için 4 haftaya uzatıldı.

DuPont çalışanı yeni anneler, 16 hafta doğum izinlerini kullanırken, DuPont çalışanı babalar da 4 haftalık ücretli izin kullanabilecekler. Yeni uygulamaya göre,çiçeği burnunda babalar, dört haftalık ücretli izinlerinin tamamını bir seferde kullanabilecekleri gibi, çocuk bir yaşına gelene dek çocuğun ve ailenin ihtiyacına göre izinlerini aralıklı olarak da kullanabilecekler. Bu yeni doğum izni politikası sadece ilk çocuk için değil, her bir çocuk için geçerli olacak.

Bu uygulama ile çalışanlarının aile hayatı ile iş hayatı arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaklarını vurgulayan DuPont Türkiye, Orta & Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Buket Süren, “Bu değişiklik ile ‘gelişim için temel olan inovasyonlarla dünyaya güç katma’ misyonunu açıklayan DuPont, çalışanları için de daha iyi bir çalışma hayatı vaad ediyor. Yeni politikamızın üzerinde çalışırken hedefimiz, çalışanlarımızı aileleri ile kariyerleri arasında seçim yapmak zorunda bırakmamak, aksine bir arada yürütmelerini sağlamaktı.İşyerlerimizde gerçekleştirdiğimiz bu dönüşümle şirketimizin başarısından önemli rol oynayan yetenekleri şirketimize çekme ve şirketimizde tutma şansını da arttırmış oluyoruz.” diye konuştu.

DuPont Hakkında

DuPont (NYSE: DD), teknoloji temelli malzemeler, içerik ve çözümleriyle sektörleri ve günlük yaşamı dönüştüren küresel inovasyon lideridir. Çalışanlarımız, müşterilerin en iyi fikirlerini bir adım öteye taşımak için elektronik, ulaştırma, inşaat, su, sağlık ve iyi yaşam, gıda ve işçi güvenliği de dâhil kilit pazarlarda temel inovasyonları ortaya çıkarmak üzere çeşitli bilim ve uzmanlık alanlarını uygulamaya geçirmektedirler. Daha fazla bilgi için lütfen bizi www.dupont.com adresinde ziyaret ediniz.İlginizi Çekebilir

Klasik İle Modern Detayları Buluşturan Şıklık Boss

Dünyaca ünlü saat markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat, tarzını saatiyle tamamlamak isteyen erkekleri Boss’un yeni modeliyle buluşturuyor. Geçmişten izler taşırken günümüzün modern tasarım anlayışını da selamlayan Boss, yeni bir stil arayışındaki erkekler için şık bir alternatif oluşturuyor.


Mercedes Benz Presents Özgür Masur

PLEASE SCROLL DOWN FOR ENGLISH


Oyun Tasarımının İncelikleri Bilgi’De Paylaşıldı

“Psikolojik tasarım şart”


Başkan Adayı Aydın Pazarda Tezgahın Arkasına Geçerek Mandalina Sattı

Başkan adayı Aydın pazarda tezgahın arkasına geçerek mandalina sattı


Rosatom Stratejik Ortakları Türkiye Ve Özbekistan, Nükleer Sendikaların Kilit Görevlerini Leningrad Ngs Ziyaretinde Masaya Yatırdı

ROSATOM Stratejik ortakları Türkiye ve Özbekistan, nükleer sendikaların kilit görevlerini Leningrad NGS ziyaretinde masaya yatırdı


Etiketler: DuPont, için, çalışanı, babalar, izniYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img