25 Nisan 2019 Perşembe 13:32

GÜNDEM

Dünyanın Tek Yüzer Nükleer Güç Ünitesi Rusya’Da Ticari Faaliyetlerine Başlayacak

Dünyanın Tek Yüzer Nükleer Güç Ünitesi Rusya’Da Ticari Faaliyetlerine Başlayacak

34volt » 34Volt

Dünyanın tek yüzer nükleer güç ünitesi Rusya’da ticari faaliyetlerine başlayacak

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın "tek yüzer nükleer güç santrali" Akademik Lomonosov, iki KLT-40 reaktör sistemlerinde gerçekleştirilen birtakım başarılı ve kapsamlı testlerin ardından ticari faaliyetlerine başlamaya hazır duruma geldi.

Yüzer nükleer güç santralindeki 1 ve 2 No’lu üniteler 31 Mart tarihinde başarılı bir şekilde tam kapasiteye çıkartıldı. Bu testler, santralin ana ve yardımcı ekipmanlarının ve ayrıca otomatik proses kontrol sistemlerinin operasyonel istikrarını doğruladı.

Türkiye’de kurulan ilk nükleer güç santrali (NGS) Akkuyu NGS’yi inşa eden Rosatom'un enerji bölümü Rosenergoatom’un Genel Müdürü Andrei Petrov, bu testlerin sonuçlarına dayanarak, yüzer nükleer güç santraline ilişkin onay belgesinin, Temmuz ayında verilecek işletme ruhsatı maksadıyla yetkililer tarafından şimdi verileceğini açıkladı.

Aynı zamanda, yüzen nükleer enerji santrali için kara ve hidrolik yapıların yanı sıra, elektriğin yerel şebekeye iletilmesini ve şehrin ısıtılmasını sağlayan altyapının da bu yılın sonuna kadar Pevek şehrinde tamamlanması planlanıyor. Mevcut mühendislik çalışmaları planlamalar için devam ediyor.

Santralin, Bilibino NPP ve Chaunskaya CHPP'nin kapasitelerinin yerine geçmek ve yüzer nükleer santralin bir parçası olarak faaliyet göstermek üzere 2019 yazında Pevek Limanı'na çekilmesi planlanırken, 2019 yılının Aralık ayında elektrik şebekesine bağlanması bekleniyor.İlginizi Çekebilir

Sağlık Deposu Turpun 10 Faydası

“Turp gibi olmak” deyimi sağlıklı insanlar için halk arasında yaygın olarak kullanılıyor. Çünkü turp içerdiği vitamin, mineral ve liflerle tam bir sağlık deposu olarak tanımlanıyor. Genellikle balığın yanında sevilerek yenilen bu sebze garnitür olarak ya da salatanın içinde tüketiliyor; bu sayede antioksidan ihtiyacı karşılanabiliyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Diyetisyen Buşra Mutlu, turpun faydaları hakkında bilgi verdi.


Sakalın İçin Tek İhtiyacın Oneblade

OneBlade, çığır açan bıçak teknolojisi sayesinde erkeklere tek bir ürünle sakallarını kısaltma, şekillendirme ve tıraş etme imkanı sunarken, hibrid bir ürün olarak kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor.


Sevdiklerinize Pürüzsüz Bir Cilt Hediye Edin

Sevgililer Günü’nde hediye arayışına girenlere çözüm kişisel bakımın yenilikçi markası Remington’dan geliyor. Intense Pulse Light teknolojisine sahip yeni i-LIGHT LUXE IPL8500, pürüzsüzlüğü sevdiklerinizin cildine taşıyor.


Kaspersky Lab, Endüstriyel Siber Güvenlik Konferansı’Nda Sunulacak Araştırmaları Bekliyor

Kaspersky Lab, Eylül 2019’da düzenlenecek Endüstriyel Siber Güvenlik Konferansı’nda sunulacak araştırmaları toplamaya başladı. Dünyanın her yerinden siber güvenlik uzmanları operasyonel teknolojilerin (OT) siber güvenliği hakkında yaptıkları araştırmaların bulgularını ve çalışmalarını, düzenlenecek konferansta katılımcılara sunma fırsatına kavuşacak.


Tepe Servis Teknolojik Uygulamaları İle Sektörde Fark Yaratıyor

Tepe Servis Teknolojik Uygulamaları ile Sektörde Fark Yaratıyor


Etiketler: nükleer, yüzer, santrali, başarılı, testlerinYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img