14 Kasım 2019 Perşembe 13:01

GÜNDEM

Dünyanın En Büyük Tarım Fuarı’Nda Petlas Rüzgarı

  Dünyanın En Büyük Tarım Fuarı’Nda  Petlas Rüzgarı
  Dünyanın En Büyük Tarım Fuarı’Nda  Petlas Rüzgarı
  Dünyanın En Büyük Tarım Fuarı’Nda  Petlas Rüzgarı

34volt » 34Volt

PETLAS, Dünyanın En Önemli Tarım Ticaret Fuarı’nda Ürünlerini Sergiledi

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

DÜNYANIN EN BÜYÜK TARIM FUARI’NDA PETLAS RÜZGARI

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası PETLAS, tarım makinaları ve endüstriyel kullanıma yönelik TBR (tam çelik) lastiklerini dünyanın en önemli tarım fuarı Agritechnica’da sergiledi.

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası PETLAS, dünya tarım sektörünün en önemli yıllık buluşması Agritechnica Exhibition 2019’da, küresel rekabete hazır olduğunu bir kez daha kanıtladı. 30 yılı aşkın bir süredir, yeni fikirler ve yenilikçi uygulamalarla dünya tarımının geleceğini belirleyen fuarda bu yıl da yer alan PETLAS, geniş bir kullanım alanına hitap eden ürün portföyünü sergiledi. 7 gün boyunca açık kalan ve küresel tarım sektörünün “ana buluşması” olarak nitelendirilen; 2850 katılımcının yer aldığı fuar, 130 ülkeden 450 bini aşkın ziyaretçiyi kendine çekti.

PETLAS’ın Agritechnica Fuarı’na bu yıl dördüncü kez katıldığını ifade eden PETLAS Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Ay, “Bu fuara katılım bize her seferinde heyecan veriyor. Günümüzün ve geleceğin sürdürülebilir tarım trendlerinin tüm gereksinim ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayan mükemmel ürün ve çözümlerimizle küresel rekabetin içerisinde yer almaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Güçlü ve Hassas PT-TRAC

PETLAS’ın 2019 yılı başında Türkiye ve Fransa’da eşzamanlı gerçekleştirdiği lansmandan bu yana tarım fuarlarında başrol oynayan ve oyunun kuralını değiştiren tarım lastiği olarak nitelendirilen PT-TRAC, bu fuarda da büyük ilgi çekti. Türk sermayesi, mühendisliği ve emeği ile üretilen ve yeni nesil CupWheel teknolojisini kullanan PT-TRAC, yükün yüzeye eşit dağıtılmasıyla, en yüksek değerdeki çekiş oranını, en düşük düzeyde toprak sıkıştırma ile sağlayabilen sıra dışı bir traktör lastiği. PT-TRAC, bu özellikleriyle yüksek performans, dayanıklılık ve yakıt tasarrufu oranları sunarken, toprağa en düşük düzeyde zarar verilmesini de sağlıyor. PT-TRAC, kaymayı azaltıp, sürükleme kuvvetini artırıyor; traktörün gücünü maksimum oranda toprağa aktarıyor. Performans ve yakıt tasarrufunun yanı sıra, sürüş yumuşaklığı ve konforunda da artış sağlıyor. Sıra dışı özelliklerle dünya tarımının yeni gözdesi olarak kabul edilen PT-TRAC, PETLAS’ın tarım üreticilerinin işledikleri toprağı ve traktörlerini korurken, yakıt gibi giderlerinden tasarruf etmelerine, işin bereketini artırmalarına yardımcı olacak ürün ve çözümleriyle sürdürülebilir tarımın geleceğine yön veren kuruluşlardan biri olma azminin somut bir göstergesini oluşturuyor.

PETLAS Hakkında

1976 yılında askeri amaçlı lastikler için dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak amacıyla kurulan PETLAS, 2005 yılında Türk sanayiinin önde gelen kuruluşlarından Abdulkadir Özcan A.Ş. bünyesine katılarak, yapılan yatırımlarla sektörde ağırlığını hissettirdi.PETLAS, yatırımlar sonucu 365 bin metrekarelik kapalı alan ve 4000’e yakın çalışan sayısına ulaşarak, geniş ürün yelpazesi ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biri olmayı başardı. PETLAS’IN diğer büyük ve Türkiye sanayisi için hayati önem taşıyan başarısı ise gerçek bir Ar-Ge merkezine sahip olması oldu.

Üreticiler, ürün ve üretim teknolojilerinin kopyalanmasını engellemek için teknolojilerini kendi ülkelerinde geliştirerek, yüksek teknolojiye sahip ürünlerin gizlilik içerisinde ve kendi ülkelerinde üretiyor. Kendi ülkelerinin dışındaki yatırımlarını sadece üretim üssü olarak değerlendiren yabancı ya da yabancı ortaklı kuruluşlardan faklı olarak; PETLAS, Ar-Ge merkezinde, tasarım ve inovasyon ofisleri, test merkezi ve test pisti ile yerli teknoloji üreten bir kuruluş olmayı amaçlıyor.

Kendi lastik teknolojisini geliştiren PETLAS, Türkiye’de birçok ilke imza attı, bunlardan bazıları şunlardır: Türkiye’nin; İlk ve tek Uçak Lastiği, İlk Radyal Traktör Lastiği, İlk 18” üzeri “Y” Hız Sınıfı Yüksek Performans Binek Lastiği, İlk Run-Flat Binek Lastiği, İlk ve tek Tam Çelik İş Makinası Lastiği.

Türkiye’nin dışa bağımlılığını kaldırma vizyonuyla hareket eden PETLAS, Uçak, Askeri, Zirai, İş Makinası, Kamyon, Otobüs, Hafif Ticari ve Binek araç lastiklerini içeren, 4 farklı marka altında 2 bin 500’den fazla farklı ürün ile Türk tarım, sanayii, savunma ve ulaşım sektörlerinin hizmetinde.

100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren PETLAS, kalitesi ve satış sonrası hizmetleri ile Türk üretim sektörünün önde gelen marka elçilerinden biri olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda sürdürülebilir, doğayla dost ürün ve üretim teknolojileri üzerine çalışan PETLAS, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek için; CO2 salınımını ve temiz su kullanımını azaltmak, zararlı kimyasalların kullanımını engellemek ve düşük yakıt tüketimine sahip lastikler üretmek için adımlar atıyor.İlginizi Çekebilir

Live İn Concert 2019’Un Sürpriz İsimleri Belli Oluyor!

Geçtiğimiz yıl,Dua Lipa, Rita Ora, Tom Jones ve Anne Marie gibi dünyaca ünlü büyük isimleri ‘Live in Concert’ kapsamında ağırlayan Regnum Carya’nın 2019 sürprizleri belli oluyor. 2018’de verdiği konseriyle unutulmaz dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatan Anne Marie, bu yıl da Regnum Carya’da olmayı tercih ediyor. Sık sık Türkiye hayranı olduğunun altını çizen genç yıldız, 25 Ağustos tarihinde sahne Regnum sahnesinde yer alarak Friends, Ciao Adios, Rockabye gibi hit şarkılarını nefes kesen canlı performanslarıyla birlikte sahneleyecek.


L’Occitane Cilt Temizleyiciler İle İnfüzyon Etkisi...

L’Occitane’nın tazelik, yumuşaklık ve konfor sunan temizleyici seçenekleri Provence’nin organik meyve ve sebzeleri ile size çok iyi bir cilt dokusu kazandırmaya geldi.


Müzik Efsanesi John Mclaughlin Psm Caz Festivali’Ni Açıyor

PSM Caz Festivali’nde, konserlerin yanı sıra film gösterimleri, atölyeler ve plak pazarı da katılımcıları bekliyor...


Kalekim, Timur Karaoğlu’Na Emanet

KALE GRUBU’NDA ÜST DÜZEY ATAMA


Kadir Has Üniversitesi Yeni Eğitim Modeli'ne Geçiyor

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ “YENİ EĞİTİM MODELİ”NE GEÇİYOR


Etiketler: PETLAS, tarım, Türkiye, ürün, olarakYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img