18 Şubat 2016 Perşembe 14:52

HOBİ

Down Sendromlular, Şenol Hocayla Mandala Yaptı


DHA

Expo 2016 Antalya kapsamında organize edilen 'Geleceği Renklendiriyoruz' isimli etkinlikte, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan, down sendromlu çocuklarla mandala yaptı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

EXPO 2016 Antalya Ajansı, Down Sendromu Derneği ve Di&Sign Events'in organize ettiği 'Geleceği Renklendiriyoruz' isimli mandala etkinliğinde, eski profesyonel futbolcu, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan, yaşları 6 ile 8 arasındaki down sendromlu çocuklarla bir araya geldi. The Marmara Otel'in ev sahipliğinde, nefes egzersizi ve ısınma etkinliğiyle başlayan organizasyonda, ebeveynler de çocuklarını yalnız bırakmadı. Yaklaşık 3 saat süren mandala seansında çizdikleri daireleri boyayan çocuklar, dans edip, eski profesyonel futbolcu, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan'la fotoğraf çektirip sohbet etti.


HAYATIN İÇİNDE OLMALILAR

Çocukların bulunduğu bütün projelerde olmaya gayret ettiğini belirten Fidan, "Çocuklarımız gelecek anlamında ülkeyi inşa edecek insanlar. Buradakiler de down sendromlu olan kardeşlerimiz. İşimiz gereği gittiğimiz Avrupa'da down sendromlu çocuklar devamlı sosyal hayatın içinde. Ama Türkiye'ye geldiğimizde sanki böyle bir sendrom yokmuş gibi, sanki hiç engelli kardeşimiz, vatandaşımız yokmuş gibi evlerde tutuluyor" dedi.


Türkiye'de ailelerin down sendromlu çocuklarını sokağa çıkardıklarında yanlış tavırlar alabileceğinden korktuğunu söyleyen Fidan, "Çocuklarımızı sosyal hayata kazandıramıyoruz. EXPO 2016'nın da bu anlamda projeyle birlikte ortaya koyduğu faaliyet çok önemli. Çocuklarımız burada boyalarla, resmilerle beraber bir faaliyet göstererek, devamlı sokağa çıkması sağlanıp, sosyal hayatın içine çekiliyor. Bu anlamda ben bu projenin içinde olan, bu faaliyetleri, projeyi ortaya koyanları, anne babaları, olmak üzere teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Etkinliğin sonunda EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer, Şenol Fidan'a, engellilerin ipek kozasından şekillendirdiği Expo 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayık hediye etti.
İlginizi Çekebilir

Optoma’Dan Yüksek Parlaklığa Ve 2.5 Saatlik Dahili Bataryaya Sahip Full Hd Projektör Lh200

İş, eğitim, profesyonel ses-video, oyun, ev eğlencesi gibi alanlarda projeksiyon ve ses ürünleriyle dikkat çeken Optoma, DLP teknolojisine sahip en parlak 1080p LED projektörü LH200’ü Türkiye pazarına sundu. Hareketli sunumlar için ideal bir iş aracı olarak tasarlanan ve 6.999 TL’lik bir fiyatla satışa çıkan LH200 profesyonel kullanıcıların güçlü sunumlar yapmasını sağlayacak. LH200 aynı zamanda Blu-ray film izlemek, HD yayın yapmak ve video oyunları oynamak isteyenler için de mükemmel bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.


Emisyon Testlerinde Dışa Bağımlılık Sona Eriyor!

EMİSYON TESTLERİNDE DIŞA BAĞIMLILIK


Adidas Ve Beyoncé’Den Çarpıcı Ortaklık

Beyoncé ve adidas, spor sayesinde yaşamların değişebileceği inancıyla bir araya gelerek yaratıcılıklarını ortaya koydukları bir projeye imza attı. Ivy Park markasının yeniden canlandırılması yanı sıra Beyoncé, adidas’ın kreatif iş ortağı olarak yeni spor ayakkabı modelleri ve spor giyim ürünleri tasarlayacak. İşbirliği aynı zamanda kadınların liderlik, eşit haklara sahip olması ve güçlendirilmesi gibi temel ilkelere üzerine inşa edildi.


Hepsiburada Ve Meizu’Dan Cazip Telefon Ve Aksesuar Kampanyası Ve Görselleri

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, akıllı cep telefonu almak isteyen herkese, fiyat performans dengesiyle olduğu kadar tasarım ve donanım özellikleriyle de beğeni toplayan Meizu telefonlar ve aksesuarlarında kaçırılmayacak indirim fırsatları sunuyor.


Emcc’Den Lc Wakiki Kurumsal Akademi’Ye Koçluk Programları Kategorisinde Birincilik Ödülü

Türkiye’nin global arenadaki milli elçisi LC Waikiki, ‘Koçlukla Gelen Liderlik Programı’yla European Mentoring & Coaching Council -Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC) tarafından düzenlenen ‘EMCC Coaching Awards 2018’de aday gösterildiği ‘Koçluk’ kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. LC Waikiki Kurumsal Akademi’nin hazırladığı ‘Koçlukla Gelen Liderlik Programı’, Türkiye’de koçluk ekolleri dışında bir kurum tarafından tasarlanan ve ICF tarafından akredite edilen ilk ve tek koçluk programı olma özelliği taşıyor.


Etiketler: Down Sendromlu, Şenol Fidan, Di&Sign EventsYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Hobi Haberler
img