18 Şubat 2016 Perşembe 14:52

HOBİ

Down Sendromlular, Şenol Hocayla Mandala Yaptı


DHA

Expo 2016 Antalya kapsamında organize edilen 'Geleceği Renklendiriyoruz' isimli etkinlikte, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan, down sendromlu çocuklarla mandala yaptı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

EXPO 2016 Antalya Ajansı, Down Sendromu Derneği ve Di&Sign Events'in organize ettiği 'Geleceği Renklendiriyoruz' isimli mandala etkinliğinde, eski profesyonel futbolcu, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan, yaşları 6 ile 8 arasındaki down sendromlu çocuklarla bir araya geldi. The Marmara Otel'in ev sahipliğinde, nefes egzersizi ve ısınma etkinliğiyle başlayan organizasyonda, ebeveynler de çocuklarını yalnız bırakmadı. Yaklaşık 3 saat süren mandala seansında çizdikleri daireleri boyayan çocuklar, dans edip, eski profesyonel futbolcu, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan'la fotoğraf çektirip sohbet etti.


HAYATIN İÇİNDE OLMALILAR

Çocukların bulunduğu bütün projelerde olmaya gayret ettiğini belirten Fidan, "Çocuklarımız gelecek anlamında ülkeyi inşa edecek insanlar. Buradakiler de down sendromlu olan kardeşlerimiz. İşimiz gereği gittiğimiz Avrupa'da down sendromlu çocuklar devamlı sosyal hayatın içinde. Ama Türkiye'ye geldiğimizde sanki böyle bir sendrom yokmuş gibi, sanki hiç engelli kardeşimiz, vatandaşımız yokmuş gibi evlerde tutuluyor" dedi.


Türkiye'de ailelerin down sendromlu çocuklarını sokağa çıkardıklarında yanlış tavırlar alabileceğinden korktuğunu söyleyen Fidan, "Çocuklarımızı sosyal hayata kazandıramıyoruz. EXPO 2016'nın da bu anlamda projeyle birlikte ortaya koyduğu faaliyet çok önemli. Çocuklarımız burada boyalarla, resmilerle beraber bir faaliyet göstererek, devamlı sokağa çıkması sağlanıp, sosyal hayatın içine çekiliyor. Bu anlamda ben bu projenin içinde olan, bu faaliyetleri, projeyi ortaya koyanları, anne babaları, olmak üzere teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Etkinliğin sonunda EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer, Şenol Fidan'a, engellilerin ipek kozasından şekillendirdiği Expo 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayık hediye etti.
İlginizi Çekebilir

Kök Hücre Tedavisinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

Kök Hücre Tedavisinde


Avrupa Birliği, Kişisel Verilerin İhlali Nedeniyle Şirketlere 315 Milyon Euro Ceza Kesti

VERİ İHLALİNE UĞRYAN ŞİRKETLERE REKOR CEZALAR KESİLDİ!


Emporio Armani’Den Çarpıcı Bir Koleksiyon Giovanni

Dünyaca ünlü saat markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat ayrıcalığıyla sunulan Emporio Armani’nin Giovanni koleksiyonu mavinin çarpıcı etkisini estetik tasarımlarla buluşturuyor. Şık ve güçlü bir duruşa sahip koleksiyonda yer alan siyah deri kayışlı modeli, lacivert kadranıyla göz alan şık tasarımını çelik kasasıyla tamamlıyor. Çelik bilezikli model ise mavi ve grinin güçlü uyumunu ortaya seriyor.


Ferahlatan Yaz Lezzetleri

FERAHLATAN YAZ LEZZETİ


Cisco’Dan Zorlu Çalışma Ortamlarına Özel Yepyeni Iot Çözümleri

Cisco sezgisel ağ çözümlerini; kimyasal tesislerden, petrol rafinelerine ve madenlere kadaryeryüzündeki birtakım zorlu çalışma koşullarına sahip iş ortamlarını kapsayacak şekilde genişletiyor.


Etiketler: Down Sendromlu, Şenol Fidan, Di&Sign EventsYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Hobi Haberler
img