24 Ağustos 2015 Pazartesi 17:50

POLEMİKLER

Diyanet Star Wars'ın Diyanet, Jedi Ustası Yoda'ya Savaş Açtı

Diyanet  Star Wars'ın Diyanet, Jedi Ustası Yoda'ya Savaş Açtı

34VOLT

Diyanet, Jedi ustası Yoda'ya savaş açtı. Yrd. Doç. Dr. Bilal Yorulmaz tarafından kaleme alınan yazıda, sinemanın yeni bir din oluşturduğu öne sürüldü, Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinde geçen Jedi savaşçıları örnek gösterildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Diyanet'in aylık dergisi bu ay ilginç bir konuya yer verdi. Sinemayı eleştiren Diyanet'e cevap tanıdık bir isimden geldi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bilal Yorulmaz tarafından kaleme alınan yazıda, sinemanın yeni bir din oluşturduğu öne sürüldü, Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinde geçen Jedi savaşçıları örnek gösterildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın aylık dergisinde Star Wars serisindeki Jedi savaşçıları eleştirildi. Yazıda, "Jedi savaşçılarının dini olan Jediism günümüzde Hıristiyan toplumlarda taraftar bularak yayılmaktadır. Avustralya'da 70 bin kişi, İngiltere'de 390 bin kişi kendisini 'Jedi' olarak tanımlamıştır" denildi.

 

Haber Kaynak: Sputniknews. Fotoğraf Kaynak: © FLİCKR
İlginizi Çekebilir

Yeşilay, “8. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yetenek Yarışmasında 81 İlin Yeteneklerini Bir Araya Getirdi

“8. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışmasında dereceye giren 18 öğrenci, düzenlenen törende ödüllerine kavuştu


Avva, Aynı Gün Hem Yurt İçi, Hem Yurt Dışı Şubesini Açtı

AVVA HIZ KESMEDEN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR


MOİ Sahne'de bu hafta sonu

İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne, 21-22 Ocak hafta sonunda birbirinden keyifli tiyatro oyunlarına ve konserlere ev sahipliği yapıyor. ‘Canım Kardeşim Müzikali 2’ her iki gün de MOİ Sahne’de sergilenirken, aynı zamanda Cumartesi günü ‘Anlatılan Senin Hikayendir’ yetişkin oyunu, Pazar günü ise ‘Kardeş Türküler’ grubu konseri MOİ Sahne’de olacak


Erdoğan Bahçeli Görüşmesi Saat 15.00'E Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabulü, yarın saat 15.00'e alındı.


Henkel Pozitif Satış Büyümesi Gerçekleştirdi

2018’in ilk çeyreğinde Henkel’in satışları 4,835 milyar Euro’ya ulaştı. Kur değişimi, satın alma ve elden çıkarmaların etkisinden arındırılmış organik satışlarda ise yüzde 1,1 oranında artış elde edildi. Negatif kur etkilerinin satışlar üzerindeki etkisi yüzde 8,6 oranında oldu.


Etiketler: sienam, starwars, yoda, yıldız savaşları, bilal yorulmazYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Polemikler Haberler
img