20 Mart 2019 Çarşamba 09:33

GÜNDEM

Dimes’Le 90’Lara Başka Bak

  Dimes’Le  90’Lara Başka Bak
  Dimes’Le  90’Lara Başka Bak
  Dimes’Le  90’Lara Başka Bak
  Dimes’Le  90’Lara Başka Bak

34volt » 34Volt

DİMES’le

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

90’lara Başka Bak

Türkiye’nin önde gelen içecek markası DİMES, çocukluğunu ve gençliğini 90’larda yaşayanlara, o güzel günleri şarkılar, oyunlar, oyuncaklar, kıyafetler, danslar, saç modelleriyle hatırlatıyor; retro kahverengi şişeleriyle sahiplendiği 90’lar ruhunu yeniden yaşatıyor. DİMES, “90’lara Başka Bak” sloganı ve Spotify iş birliğinde başlattığı müzik projesini, 90’lar Türkçe pop denince akla ilk gelen radyo programlarıyla genişletiyor.

Çocukluğumuzun ya da gençliğimizin meyve suyu şişesi Kahverengi Şişeyle 90’lar dünyasında bir yolculuk hedeflediklerini dile getiren DİMES Marka Müdürü Burcu Karadayı Gülşen, “Tüketicilerimizin hayatının içinde yer almak, hayatlarının bir parçası olmak istiyoruz. Hepimizin zaman zaman özlem duyduğumuz geçmişe kısa süreli geri dönüşler, kendimizle ve kendimizi iyi hissettiğimiz zamanlarla yeniden bağ kurmayı sağlıyor. Günlük hayatın içerisinde, bu bağın gücü ile küçük mutluluklar yaşatmayı hedefliyoruz. Hayata Başka Bak felsefemizden yola çıkarak, 90’lara Başka Bak diyoruz. Bazılarımıza gençlik, bazılarımıza çocukluk yıllarındaki güzel hisleri hatırlatan 90’lara, tüketicilerimizle birlikte yolculuk etmek, bu yolculuğun öyküsünü birlikte yazmak istiyoruz. Müzikle başladığımız bu yolculuğu, 90’lara ait oyunlar, oyuncaklar, kıyafetler, danslar, saç modelleriyle devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Spotify Üzerine ‘Karışık Kaset’

90’ların dünyasına ilk adımı müzikle attıklarını söyleyen Gülşen, bu kapsamda Spotify ile birlikte gerçekleştirilen ilk projeyi şu sözlerle özetledi: “Yolculuğumuza 90’lar Türkçe Pop ile başladık. İlk projemizde, Spotify üzerinde DİMES için bir hesap ve tamamen 90’lar Türkçe Pop içeriğini baz alan listeleri oluşturduk. Çalma listelerimize ‘Abone’, ‘Efsane’ ve tabi ki bir müzik klasiği olan ‘Karışık Kaset’ isimlerini verdik.”

Kullanıcıların bu çalma listelerine ulaşması için, 90larabaskabak.com adresinde bir mikro site oluşturduklarını anlatan Burcu Karadayı Gülşen, “Mikro site ile kullanıcıların Spotify hesabının bağlanması isteniyor. Daha sonra dinleme geçmişlerine göre onlara uygun bir çalma listesi sunuyoruz. Kampanya duyurumuzu Instagram ve Twitter’da DİMES hesabından yaptığımız paylaşımlar ve influencer iş birlikleriyle gerçekleştirdik. Kampanyamızın ilk aşamasında iki milyona yakın erişim elde ettik. Çalma listelerimizi takip eden kullanıcı sayısı, 7 bine yaklaştı” dedi. Projenin linkine ayrıca DİMES’in web sitesinden de (www.dimes.com.tr) ulaşılabiliyor.

Dijitalde Başlayan 90’lar Yolculuğu, Radyoyla Devam Ediyor

Spotify odaklı dijital projenin devamında, 90’lar Türkçe Pop rüzgarını radyoda devam ettirme kararı aldıklarını dile getiren DİMES Marka Müdürü Burcu Karadayı Gülşen, “Radyo, popülerliğini günümüzde de devam ettiriyor. 2018 verilerine göre karasal radyo dinlenme oranı yüzde 50’nin üzerinde. Dinleyicilerin yüzde 46’sı, her gün radyo dinliyor. Radyo ve dinleyici arasında farklı, duygusal boyutu çok güçlü bir bağ var. O an radyoyu dinleyen herkesi duygusal bir bütünlükle birleştiren ve 90’lar ruhu ile örtüşen bir bağ bu. Bu doğrultuda, bu bağı yeniden yaşatmak için, 90’lar Türkçe Pop denilince akla gelen 3 DJ ile 3 farklı radyo kanalı ile anlaştık” dedi.

90’ların Güzel Anıları, DİMES Sponsorluğunda Radyo Programlarında Eğlenceli Anlara Dönüşecek

DİMES, önümüzdeki altı aylık dönemde, Best FM’de Yasemin Şefik ile 90’lık Kaset, Pal Nostalji’de Hakan Küfündür ile Unutulmayanlar ve Radyo D’de Hakan Eren ile Bir Zamanlar programlarıyla iş birliği yapacak. Burcu Karadayı Gülşen, bu iş birliğinin kapsamını, “Bu radyo kanallarındaki programlarda 6 ay boyunca 90’lara ait her şeyden bahsedilecek, oyunlar, unutulmayan tatlar, şarkılar, danslar ve daha birçok güzel anı eğlenceli anlara dönüşüp, yeniden hayatımıza girecek. Ayrıca programlarda çeşitli sürprizlerimiz olacak. Radyo programları üzerinden yapılacak olan yarışmalar ile dinleyicilerimize hediyeler vereceğiz” sözleriyle özetledi.İlginizi Çekebilir

Sabancı Holding Ceo’Su Mehmet Göçmen “2018’De Yüzde 34 Büyüdük”

Sabancı Holding 2018 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre Sabancı Holding’in 2018 yılı kombine net satışları yüzde 34 artışla 88 Milyar 80 Milyon TL, konsolide net karı ise yüzde 10 artışla 3 Milyar 830 Milyon TL olarak gerçekleşti.


Türkiye'de 30 Binden Fazla Kadın Meme Kanseri İle Savaşıyor

Türkiye Meme Vakfı (MEVA) Paşabahçe’nin desteğiyle “Farkındayım Korkmuyorum- Arkadaşıma Anlatıyorum Meme Sağlığı Akran Eğitimi” projesini hayata geçirdi. 2007 yılından bu yana yürütülen Meme Sağlığı Akran Eğitimi projesinin Türkiye geneline yaygınlaştırılması amacıyla Meme Sağlığı E-Öğrenme Platformu kapsamında, meme sağlığı ile ilgili gerekli bilgilerin internet aracılığıyla hızlı ve etkin bir şekilde yaygınlaşması ve öğretici videolarla erken teşhis hakkında özellikle gençlerde farkındalık yaratılması amaçlanıyor.


Meyve Suyu Meyvenin Özüdür

28 Ocak 2019


Elif’İn Düşleri Çocuklara Tatil Hediyesi Oldu

22 OCAK 2019


Uefa Europa League Finali Saran Medya Aracılığıyla Tüm Dünyada İzlenecek

UEFA Avrupa Ligi'nde final biletini kapan Arsenal ve Chelsea, bu akşam saat 22.00’da, Bakü Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya gelecek. Saran Medya markası olan HD Protek, şampiyonluk maçını ekranlara taşıyacak. İlk kez bir Türk firması bu büyüklükte bir final organizasyonunda görev alıyor.


Etiketler: DİMES, lara, Spotify, Türkçe, radyoYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img