20 Mart 2019 Çarşamba 09:33

GÜNDEM

Dimes’Le 90’Lara Başka Bak

  Dimes’Le  90’Lara Başka Bak
  Dimes’Le  90’Lara Başka Bak
  Dimes’Le  90’Lara Başka Bak
  Dimes’Le  90’Lara Başka Bak

34volt » 34Volt

DİMES’le

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

90’lara Başka Bak

Türkiye’nin önde gelen içecek markası DİMES, çocukluğunu ve gençliğini 90’larda yaşayanlara, o güzel günleri şarkılar, oyunlar, oyuncaklar, kıyafetler, danslar, saç modelleriyle hatırlatıyor; retro kahverengi şişeleriyle sahiplendiği 90’lar ruhunu yeniden yaşatıyor. DİMES, “90’lara Başka Bak” sloganı ve Spotify iş birliğinde başlattığı müzik projesini, 90’lar Türkçe pop denince akla ilk gelen radyo programlarıyla genişletiyor.

Çocukluğumuzun ya da gençliğimizin meyve suyu şişesi Kahverengi Şişeyle 90’lar dünyasında bir yolculuk hedeflediklerini dile getiren DİMES Marka Müdürü Burcu Karadayı Gülşen, “Tüketicilerimizin hayatının içinde yer almak, hayatlarının bir parçası olmak istiyoruz. Hepimizin zaman zaman özlem duyduğumuz geçmişe kısa süreli geri dönüşler, kendimizle ve kendimizi iyi hissettiğimiz zamanlarla yeniden bağ kurmayı sağlıyor. Günlük hayatın içerisinde, bu bağın gücü ile küçük mutluluklar yaşatmayı hedefliyoruz. Hayata Başka Bak felsefemizden yola çıkarak, 90’lara Başka Bak diyoruz. Bazılarımıza gençlik, bazılarımıza çocukluk yıllarındaki güzel hisleri hatırlatan 90’lara, tüketicilerimizle birlikte yolculuk etmek, bu yolculuğun öyküsünü birlikte yazmak istiyoruz. Müzikle başladığımız bu yolculuğu, 90’lara ait oyunlar, oyuncaklar, kıyafetler, danslar, saç modelleriyle devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Spotify Üzerine ‘Karışık Kaset’

90’ların dünyasına ilk adımı müzikle attıklarını söyleyen Gülşen, bu kapsamda Spotify ile birlikte gerçekleştirilen ilk projeyi şu sözlerle özetledi: “Yolculuğumuza 90’lar Türkçe Pop ile başladık. İlk projemizde, Spotify üzerinde DİMES için bir hesap ve tamamen 90’lar Türkçe Pop içeriğini baz alan listeleri oluşturduk. Çalma listelerimize ‘Abone’, ‘Efsane’ ve tabi ki bir müzik klasiği olan ‘Karışık Kaset’ isimlerini verdik.”

Kullanıcıların bu çalma listelerine ulaşması için, 90larabaskabak.com adresinde bir mikro site oluşturduklarını anlatan Burcu Karadayı Gülşen, “Mikro site ile kullanıcıların Spotify hesabının bağlanması isteniyor. Daha sonra dinleme geçmişlerine göre onlara uygun bir çalma listesi sunuyoruz. Kampanya duyurumuzu Instagram ve Twitter’da DİMES hesabından yaptığımız paylaşımlar ve influencer iş birlikleriyle gerçekleştirdik. Kampanyamızın ilk aşamasında iki milyona yakın erişim elde ettik. Çalma listelerimizi takip eden kullanıcı sayısı, 7 bine yaklaştı” dedi. Projenin linkine ayrıca DİMES’in web sitesinden de (www.dimes.com.tr) ulaşılabiliyor.

Dijitalde Başlayan 90’lar Yolculuğu, Radyoyla Devam Ediyor

Spotify odaklı dijital projenin devamında, 90’lar Türkçe Pop rüzgarını radyoda devam ettirme kararı aldıklarını dile getiren DİMES Marka Müdürü Burcu Karadayı Gülşen, “Radyo, popülerliğini günümüzde de devam ettiriyor. 2018 verilerine göre karasal radyo dinlenme oranı yüzde 50’nin üzerinde. Dinleyicilerin yüzde 46’sı, her gün radyo dinliyor. Radyo ve dinleyici arasında farklı, duygusal boyutu çok güçlü bir bağ var. O an radyoyu dinleyen herkesi duygusal bir bütünlükle birleştiren ve 90’lar ruhu ile örtüşen bir bağ bu. Bu doğrultuda, bu bağı yeniden yaşatmak için, 90’lar Türkçe Pop denilince akla gelen 3 DJ ile 3 farklı radyo kanalı ile anlaştık” dedi.

90’ların Güzel Anıları, DİMES Sponsorluğunda Radyo Programlarında Eğlenceli Anlara Dönüşecek

DİMES, önümüzdeki altı aylık dönemde, Best FM’de Yasemin Şefik ile 90’lık Kaset, Pal Nostalji’de Hakan Küfündür ile Unutulmayanlar ve Radyo D’de Hakan Eren ile Bir Zamanlar programlarıyla iş birliği yapacak. Burcu Karadayı Gülşen, bu iş birliğinin kapsamını, “Bu radyo kanallarındaki programlarda 6 ay boyunca 90’lara ait her şeyden bahsedilecek, oyunlar, unutulmayan tatlar, şarkılar, danslar ve daha birçok güzel anı eğlenceli anlara dönüşüp, yeniden hayatımıza girecek. Ayrıca programlarda çeşitli sürprizlerimiz olacak. Radyo programları üzerinden yapılacak olan yarışmalar ile dinleyicilerimize hediyeler vereceğiz” sözleriyle özetledi.İlginizi Çekebilir

Tekzen Ve Ziraat Bankası’Ndan Sizi Düşenen Kampanya

Tekzen ve Ziraat Bankası’ndan sizi düşenen kampanya


Migros Ve Trendyol’Dan Güçlü İş Birliği

65 yıldır perakende sektörüne öncülük eden Migros, Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu Trendyol ile yaptığı iş birliğiyle ilk kez e-ticarette kendi platformu dışında bir kanalı müşterilerine açıyor. Migros Sanal Market’in Trendyol butiği, kuru gıdadan kişisel bakıma, temizlik ürünlerinden bebek ürünlerine kadar binlerce üründe kolay sipariş ve hızlı teslimat imkanı sunuyor.


Canon’Dan Yeni Powershot G5 X Mark Iı’Yi Deneyimleme Fırsatı

Yarışmaya katılanlar ürünü ilk kez deneyerek İstanbul’u fotoğraflayacak


Boğaziçi Üniversitesi’Nde Yapay Öğrenme Kullanan Nöroprotezler Geliştiriliyor

2 Eylül 2019


Samsung, Ifa 2019 Fuarı’Nda Yeni Bespoke Buzdolabının Ve Yeni Premium Ankastre Serisinin Tanıtımını Yapacak

Samsung, IFA 2019 Fuarı’nda Yeni BESPOKE Buzdolabının ve


Etiketler: DİMES, lara, Spotify, Türkçe, radyoYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img