17 Nisan 2019 Çarşamba 16:47

GÜNDEM

Digigirlz Kampanyasının Trabzon Ayağı Gerçekleşti

Digigirlz Kampanyasının Trabzon Ayağı Gerçekleşti
Digigirlz Kampanyasının Trabzon Ayağı Gerçekleşti
Digigirlz Kampanyasının Trabzon Ayağı Gerçekleşti

34volt » 34Volt

Kız öğrencilerin kariyerlerini teknoloji alanında şekillendirmesini teşvik etmek amacıyla Microsoft Türkiye tarafından hayata geçirilen DigiGirlz 2019 kampanyasının dördüncüsü Trabzon’da yapıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte 700’e yakın lise ve üniversite çağındaki kız öğrencinin bilişim ve teknoloji alanındaki çalışma hayatına dair soruları yanıt buldu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarmalarını misyon edinen Microsoft Türkiye, bu kapsamda hayata geçirdiği DigiGirlz projesinin bu yılki dördüncü etkinliğini 17 Nisan Çarşamba günü Trabzon’da gerçekleştirdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Fen Lisesi kız öğrencileriyle, bilişim ve teknoloji alanındaki kariyer fırsatlarına yönelik bilgiler paylaşıldı. Etkinlikler boyunca 700’e yakın lise ve üniversiteli kız öğrenci, Microsoft çalışanları ve yöneticileriyle bir araya gelerek Microsoft’ta kariyer süreçleriyle ilgili fikirler edinirken, bilişim ve teknoloji alanında kariyer ve iş hayatına daha yakından bakma fırsatı yakaladı. DigiGirlz kapsamında bu yıl toplamda 1000’e yakın kız öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Kadınların çeşitli nedenler ve ön yargılarla geri planda kaldığı teknoloji dünyasında fırsat eşitliği sağlayacak faaliyetlerde bulunmanın kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Berna Yıldız, “DigiGirlz etkinliklerimizle kadınların teknoloji alanında potansiyellerini ortaya çıkaracağımıza ve teknolojide kadın çalışan sayısını artıracağımıza inanıyoruz. Genç kızlarımızı yüreklendirip yüksek teknoloji alanındaki çalışma olanaklarını keşfetmeleri ve bu yönde kariyer planlaması yapmaları konusunda motive ediyoruz. Microsoft olarak çeşitlilik bizim için büyük önem arz ediyor. Teknoloji alanında daha çok kadının yer alması için erkek işi algısının kırılması gerekiyor. Kız öğrencimiz meslekleri cinsiyete göre sınıflandırmadan yalnızca hayallerine odaklanmalı” ifadelerini kullandı.İlginizi Çekebilir

Facebook Developer Cırcles’I Türkiye'de Başlatıyor

Facebook, Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden İstanbul ve Ankara'da iki Developer Circles’ı faaliyete geçirdiğini duyurdu.


Türkiye’De 4 Çocuktan Yalnızca 1’İ Düzenli Fiziksel Aktivite Yapıyor!

Sabri Ülker Vakfı Dünya Sağlık Haftası’nda Fiziksel Aktivitenin Önemine Dikkat Çekiyor


Nıke Futbol Oynanacak Büyük Finali Ve Sporla Dolu Geçen Yazı Kutluyor

Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri, Pazar günü şampiyonluk için kozlarını paylaşacak. Son derece başarılı geçen ve dünyanın dört bir yanında kadın futboluna yeni hayranlar kazandıran final maçıyla turnuva son bulacak. Final maçının başlama vuruşundan önce turnuvada boy gösteren olağanüstü futbolcuların ve tutkunu oldukları oyunun desteklenmesi konusunda çalışan Nike, turnuvaya dair ilginç bilgileri futbolseverle paylaşıyor.


Ford Trucks F Max, ‘Avrupa Kamyon Şampiyonası’Nın Resmi Aracı Oldu

2019 Uluslararası Yılın Kamyonu ödüllü Ford Trucks F-MAX, Avrupa’nın en dikkat çekici ve heyecanlı kamyon yarışı European Truck Racing Championship’in (ETRC) “resmi aracı” oldu. 25 Mayıs’ta ETRC’nin ilk ayağı olan İtalya Misano’da yarışı başlatan F-MAX, 2019 sezonunda her FIA ETRC yarışında yer alacak.


Visa Inovasyon Programı İle Türk Fintech’Leri Yurtdışına Açılacak

İSTANBUL – 20 Mayıs, 2019 — Visa (NYSE: V), Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay sürecek programa dahil olacak fintech’ler tasarım odaklı düşünme programlarıyla ürün ve hizmetlerine değer katacak, girişim ve iş modellerini geliştirmek üzere eğitimler alacak ve Visa’nın global iş ağından yararlanacak. Fintech’ler, program kapsamında dijital ödemeler, sınır ötesi harcamalar, altyapı ve kart kabulü alanlarında yeni nesil çözümler üzerinde çalışacaklar.


Etiketler: Microsoft, teknoloji, kariyer, daha, DigiGirlzYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img