31 Ekim 2019 Perşembe 11:26

GÜNDEM

Desıgn Week Turkey 14 17 Kasım’Da Gerçekleşecek

Desıgn Week Turkey 14 17 Kasım’Da Gerçekleşecek

34volt » 34Volt

Türkiye’de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasına büyük katkı sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. “Tasarım Ötesi” ana temasıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Türkiye’nin en kapsamlı tasarım etkinliğinde, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri de sahiplerini bulacak.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

85 bin ihracatçının temsilcisi konumunda bulunan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in tasarım kültürünü geliştirmek, tasarımın gücü konusunda farkındalık sağlamak, Türk tasarımcıları dünyaya tanıtmak ve tasarımın endüstriye kattığı değeri artırmak amacıyla Ticaret Bakanlığı’yla 2015 yılından bu yana düzenlediği Design Week Turkey, 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

Bugüne kadar 120 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan etkinlik bu yıl da, 34 panel ve konferans ile 53 sergi ve atölye çalışmalarında 100’den fazla konuşmacı ve 150'nin üzerinde tasarımcıyı sanayicileri, akademisyenleri ve öğrencileri buluşturacak.

Etkinlikte; Sebastian Bergne, Daan Roosegaarde, Niels van Roij, Ben Evans ve Rossana Orlandi gibi global düzeyde alanında uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak.

“Tasarım Ötesi” ana teması altında Sürdürülebilirlik, Oyun Tasarımı, Tasarımda Rekabetin Kodları, Medical Tasarım, Çağdaş Mücevher Tasarımı başlıklı panellerin yer alacağı etkinlik kapsamında, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri de gerçekleştirilecek törenle bu yıl 8. kez sahiplerini bulacak.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, ulusal ve uluslararası pazar için tasarlanmış ürünleri kullanıcı ihtiyaçlarını da dikkate alarak değerlendirecek, tasarımın katma değer oluşturan ve rekabette üstünlük kazandıran gücü önemli kriterlerden biri olacak. Finale kalan tüm ürünler Design Turkey için ayrılan özel alanda yerini alacak.

http://designweekturkey.com/’dan online kayıtın zorunlu olduğu Türkiye ve yakın coğrafyanın bu önemli tasarım etkinliği, ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Instagram: designweekturkey

Facebook: DesignWeekTurkey

Twitter: DesignWeekTrİlginizi Çekebilir

P&G, National Geographic Ve Global Citizen’Dan Dikkat Çekici Bir Belgesel Serisi

P&G; dünyanın önemli sorunları arasında yer alan su krizleri, kız çocuklarının eğitimi, yoksulluk gibi konuların masaya yatırıldığı 6 bölümlük belgesel serisi Activate: The Global Citizen Movement için National Geographic ve Global Citizen ile önemli bir işbirliği gerçekleştirdi. Ülkemizde ilk bölümü 8 Eylül Pazar günü yayınlanan belgesel serisinde Hugh Jackman, Pharrell Williams ve Usher gibi dünyaca ünlü aktivistler de yer alıyor.


Doğan Holding Yatırımcı İlişkileri Toplantısı Gerçekleştirildi

Doğan Holding yönetimi yatırımcılarla buluştu


Kaspersky Edr Ve Kaspersky Anti Targeted Attack Çözümleri Soruşturma Sürecini Güçlendirip Sadeleştiriyor

Kaspersky EDR ve Kaspersky Anti Targeted Attack çözümlerinin yeni sürümleri, soruşturma sürecini sadeleştiren ve tehdit avı becerilerini iyileştiren yeni özellikler sunuyor. Kaspersky Lab’ın kendi uzman tehdit avcıları tarafından oluşturulan yeni Saldırı Belirtileri veri tabanı, siber suçlu faaliyetlerine ilişkin soruşturmalara yeni bağlamlar kazandırıyor. Ayrıca bu saldırı belirtileri MITRE ATT&CK bilgi merkezine de işlendi. Böylece suçluların taktik, teknik ve prosedürleri üzerinde daha fazla analiz yapılabiliyor. Bu önemli gelişmeler sayesinde kurumlar karmaşık vakaları daha hızlı inceleyebiliyor.


Ericsson Mobilite Raporu 5G Kullanıcı Sayısı, 2025 Yılında 2,6 Milyara Ulaşacak

Sanal Gerçeklik (VR - Virtual Reality) akışları gibi çeşitli yeni tüketici davranışlarıyla birlikte akıllı telefon başına aylık veri trafiğinin 2025 yılının sonunda 7,2 GB'den 24 GB'ye çıkacağı tahmin ediliyor. Kullanıcılar, aylık 7,2 GB ile günde 21 dakika HD (1280 x 720) video izleyebilirken, 24 GB ile 30 dakika HD video ve ilave olarak 6 dakika Sanal Gerçeklik yayını izleyebiliyor.


It Operasyonlarını Yönetilen Hizmet Sağlayıcısına Emanet Eden Ceo’Ların Kazanacağı 6 Avantaj

CEO’LARIN CAN SİMİDİ: YÖNETİLEN HİZMET SAĞLAYICISI


Etiketler: Design, Turkey, Tasarım, tasarımın, TürkiyeYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img