14 Ağustos 2017 Pazartesi 16:17

İŞ DÜNYASI

Dati Holding'in Mega Yat Limanında Ruhsatlar İptal Edildi

Dati Holding'in Mega Yat Limanında Ruhsatlar İptal Edildi

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bakırköylülerin tepkisi alan Ataköy sahildeki "Mega Yat Limanı" ruhsatı iptal edildi. Ataköy'deki projede deniz 140 dönüm yani 140 bin metrekare dolduruldu. 10 futbol sahası büyüklüğünde yeni bir kara oluşturulmuştu. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan Ömer Erbil imzalı habere göre projenin ruhsatı iptal edildi: 140 bin metrekarelik dolgu alanında 3 katlı ticaret ve eğlence merkezi, 2 katlı lokanta ve gazino, 2 katlı kongre merkezi, 5 katlı yönetim ofisi, 5 katlı tekne satış ofisi, 724 ve 320 araçlık açık otopark ve ayrıca 5 ayrı yerde 32 araçlık açık otopark, tekne onarım ofisleri, yüzme havuzları yer alacaktı. Bu inşaatların yapımı için Bakırköy Belediyesi’nden inşaat ruhsatı istendi. Belediye onaylı vaziyet planı olmadığı gerekçesiyle inşaat ruhsatlarını vermedi.

 

Bakırköy Belediyesi ruhsat iptali için mahkemeye "Yapı ruhsatı verme yetkisi belediyemizde olması gerekirken 564 ada 142 parsel yanı diye parseli belli olmayan bir yere iksa, ofis ve işyeri olarak iki ay içinde yetkili idarelerce ruhsatlandırma yapılmaması bahane edilerek yapı ruhsatının tanzim edilmesi hukuka uygun değildir" itirazında bulunarak dava açmıştı.

 

Türkiye'de çok sık görülen sıkıntılı projelerde yerel yönetimlerin bypas edilme huyu bu sefer adalete takıldı. DATİ Yatırım Holding tarafından inşası süren İstanbul Turizm Merkezi’nde yükselecek otellerden ilki JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 200 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçeceği ve 500 yeni istihdam yaratacağı iddia ediliyordu.İlginizi Çekebilir

Dünya Kupası Heyecanı Mcdonald’S’La Zirveye Çıkıyor

Dünya Kupası heyecanı McDonald’s’la zirveye çıkıyor:


Antalyasporlu Yönetici Altıner: "6 Maçımızda Hakem Hatası Var"

Antalyaspor Yönetim Kurulu üyesi Emin Altıner, "Sezon başından itibaren sustuk. Oynadığımız 8 maçın 6'sında hakem hataları yaşadık" dedi.


İngiltere Başbakanı May: Avrupa Birliği'nden Ayrılma Kararının Hayata Geçirileceği Konusunda Rahatım

İngiltere Başbakanı Theresa May, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) takılan Avrupa Birliği'nden ayrılma kararının hayata geçirileceği konusunda rahat olduğunu söyledi.


Otomobilin Çarptığı Traktörün Sürücüsü Öldü

Denizli'nin Tavas İlçesi'nde, otomobilin arkadan çarpması sonucu devrilen traktörün altında kalan sürücü 41 yaşındaki Sedat Mergenç kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.


Çilek yemek için 7 neden

Yazın müjdecisi çilek, manav tezgahlarında, pazarlarda yaygınlaşmaya başladı. Çocukların da çok sevdikleri çileğin, faydalı besinlerle dolu süper bir meyve olduğunu biliyor musunuz?


Etiketler: katlı, ruhsatı, Holding, Mega, alanYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img