27 Ekim 2016 Perşembe 02:42

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama İle Görüştü


DHA » ANKARA, (DHA)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Barack Obama ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede DEAŞ (IŞİD) 'la mücadele hususunda ileriki aşamaların ele alındığı belirtildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Barack Obama ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede DEAŞ (IŞİD) 'la mücadele hususunda ileriki aşamaların ele alındığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştüğü belirtildi. Görüşmede DEAŞ (IŞİD) ile mücadele hususunda ileriki aşamaların nasıl olacağının ele alındığı belirtildi.

ABD Başkanı Obama'nın, Türkiye-Suriye sınır bölgesini DEAŞ'tan temizleyen Özgür Suriye Ordusu'na sağlanan destek başta olmak üzere Türkiye'nin bu mücadeleye yaptığı katkıları takdirle karşıladıklarını belirtildiği ifade edildi.

DEAŞ'a yönelik baskıların devam ettirilmesi gerektiğinin vurgulandığı görüşmede Obama'nın, Türkiye'nin DEAŞ karşıtı koalisyona katılımının uygun seviyede ve biçimde katılımı konusunda Türkiye ve Irak arasında devam eden diyalog sürecini memnuniyetle karşıladığı belirtildi.

Görüşmede Erdoğan ve Obama'nın başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgede DEAŞ'a karşı mücadele konusunda kararlılıkları vurgulandı.

Bölgenin DEAŞ ve PKK dahil tüm terör örgütlerinden temizlenmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul'daki operasyonun hassasiyetle yürütülmesinin önemine de dikkat çekti.

Görüşmede ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama'nın, Kuzey Irak'ta PKK'nın barınmasına müsaade edilmemesi gerektiği hususunda da mutabık kalındığı belirtildi.İlginizi Çekebilir

Özsüt’Ten Çıkan Enfes Lezzetler, Yepyeni Bir Konsept İle İstanbul’Da!

Chili Biber Soslu Bonfile, Pastırmalı Tavuk Sarma, Bademli Balık… Özsüt’ün birbirinden leziz ana yemekler ve salatalar içeren özel konsepti, Meydan AVM’de İstanbullular ile buluştu.


Netflix İle Çocukluk Günlerinize Dönün

Bu hafta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle biraz nostalji yapmaya ne dersiniz? Eskiden seyrettiğimiz, bizi ekran başına kilitleyen yapımları yad etmek isteyenler, “Nerede o eski diziler ve filmler” diyenler ve elbette o günlerde henüz film ve dizi izleyecek yaşta olmayanlar ama dönemin yapımlarını merak edenler için bizi eskilere götürecek Neflix’teki nostaljik yapımları derledik.


Fahriye Evcen'den Rengarenk Kamera Arkası Görüntüleri Koton Reklam Filmi

Koton ve Fahriye Evcen’in Yeni Reklam Filminin Kamera Arkasından Rengarenk Görüntüler


Gök Medrese'de Restorasyon Bir Yıl İçinde Tamamlanacak

Sivas Valisi Davut Gül, restorasyonu devam eden tarihi Gök Medrese'de incelemede bulunup, bir yıl içinde çalışmaların tamamlanacağını söyledi.


Alexander Zverev’İn Muhteşem Zaferi

3’üncü Masters 1000 ünvanı


Etiketler: Obama, Erdoğan, DEAŞ, Cumhurbaşkanı, BaşkanıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img