14 Aralık 2019 Cumartesi 12:00

GÜNDEM

Crr’De Kazakistan’In Bağımsızlığına Özel Sanat Gösterisi

Crr’De Kazakistan’In Bağımsızlığına Özel Sanat Gösterisi
Crr’De Kazakistan’In Bağımsızlığına Özel Sanat Gösterisi
Crr’De Kazakistan’In Bağımsızlığına Özel Sanat Gösterisi
Crr’De Kazakistan’In Bağımsızlığına Özel Sanat Gösterisi
Crr’De Kazakistan’In Bağımsızlığına Özel Sanat Gösterisi
Crr’De Kazakistan’In Bağımsızlığına Özel Sanat Gösterisi

34volt » 34Volt

Kazakistan’ın bağımsızlığının 28. yılı; Kazakistan Büyükelçiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TÜRKSOY Vakfı tarafından 16 Aralık akşamı Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikle kutlanacak.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Tarihten Esintiler” başlıklı etkinlikte, Nur-Sultan Devlet Akademik Filarmoni Kazak Halk Müzik Enstrümanları Orkestrası, Korkıt Ata Tarihi Çalgılar Topluluğu ve Otağ Türk Dünyası Müzik ve Dans Topluluğu sahne alacak.

Sanat yönetmenliğini Prof. Dr. Aytkali Jayımov’un üstlendiği Nur-Sultan Devlet Akademik Filarmonisi’nin Kazak Halk Müzik Enstrümanları Orkestrası’nı Nurlan Bekenov yönetecek. Korkıt Ata Tarihi Çalgılar Topluluğu’nun şefliğini ise Alkuat Kazakbayev üstleniyor.

Konserde, Ata Destanı, Gönül Açar, Köroğlu, Yar Yar, Aksak Kız, bir Dede Korkut eseri olan Yelmaya ve Katibim (Üsküdar’a Gider İken) ‘inde içinde olduğu yirminin üzerinde eser seslendirilecek. Eserlere yer yer dans topluluğu eşlik edecek.

Kazak geleneksel müzik ve dans gösterilerinin sanatseverlerle buluşacağı gösteride Türk halk müziği eserleri de seslendirilecek. Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinlik saat 19.00’da başlayacak. Organizasyonun, Türkiye ile kardeş ülke Kazakistan arasındaki kültürel yakınlaşmayı daha da geliştirmesi bekleniyor.İlginizi Çekebilir

Sabri Ülker Yayınları Beslenme Ve Bilim Yayıncılığına Yeni Bir Soluk Katıyor

Sabri Ülker Vakfı, beslenme ve sağlıklı yaşam alanında doğru ve bilimsel bilgiyi toplumun her kesimine ulaştırmak hedefiyle projelerine devam ederken, bu kez de yayıncılık dünyasına adım attı.


Fransız Geçidi’Nde Yeni Bir Marka ‘Wagonist’

Sanatı, modada kullanılabilir kılma amacıyla yola çıkan Gülsüm Tanyıldız ve Nazlı Demirel, butik markaları WAGONİST’in ilk mağazasını Karaköy'ün simge mekanlarından Fransız Geçidi’nde açtı. Hayallerin peşinde ses getirecek tasarımlara imza atmak isteyen Tanyıldız ve Demirel, ilk mağazalarındaki ürünler için sanatçılar Ali Elmacı ve Ekrem Yalçındağ ile çalıştı. Kadın- erkek giyim, aksesuar ve dekorasyon konusundaki sınırlı sayıda özel ürünü moda severlerin beğenisine sunan Gülsüm Tanyıldız ve Nazlı Demirel’in hedefi, her sezon farklı sanatçı ve mimarla çalışarak, yeni ürünler ortaya çıkarmak ve bunları da Avrupa’daki seçkin mağazalara vermek.


El Ve Ayaklarınızı Kontrol Edin!

Batıgöz Sağlık Grubu


Londra Türk Filmleri Haftası’Nda Dijital Sanatlar’Dan İki Film

Londra Türk Filmleri Haftası’nda


Kaspersky Lab, Endüstriyel Siber Güvenlik Konferansı’Nda Sunulacak Araştırmaları Bekliyor

Kaspersky Lab, Eylül 2019’da düzenlenecek Endüstriyel Siber Güvenlik Konferansı’nda sunulacak araştırmaları toplamaya başladı. Dünyanın her yerinden siber güvenlik uzmanları operasyonel teknolojilerin (OT) siber güvenliği hakkında yaptıkları araştırmaların bulgularını ve çalışmalarını, düzenlenecek konferansta katılımcılara sunma fırsatına kavuşacak.


Etiketler: Kazak, Müzik, Topluluğu, Nur-Sultan, DevletYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img