12 Temmuz 2019 Cuma 13:26

GÜNDEM

Çocukları Güneşin Zararlarından Koruyacak 5 Yöntem

Çocukları Güneşin Zararlarından Koruyacak 5 Yöntem

34volt » 34Volt

ÇOCUKLARI GÜNEŞİN ZARARLARINDAN KORUYACAK 5 YÖNTEM

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Özellikle çocukların sağlıklı büyümesi, bedensel ve psikolojik olarak sağlıklı olabilmesi için harekete, açık havaya, güneşe ihtiyaçları vardır. Özelikle bebeklerin açık havaya çıkarılması güneş alması çok önemlidir. Gün ışığının kemik ve doku gelişimi için gerekli olduğunu söyleyen Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Gör. Emre Çenesiz “Yazın güneş ışınlarının dik olmadığı saatler (11. 00 -15.00 dışındaki saatler) tercih edilmelidir” diyor ve uyarıda bulunuyor: “Gözlük takın, gölgede kalın, güneş koruyucu kullanın, güneşe göre giyinin, şapka takın.”

Gölgede kalın

UV ışınlarının en zararlı olduğu zaman gün ortasıdır. Özellikle öğle saatleri çocukların kapalı yerlerde olmasına özen gösterilmelidir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ağaç, şemsiye veya bir tente altında durmak tercih edilebilir.

Güneşe göre giyinin

Uzun kollu t-shirtler, uzun pantolonlar da UV ışınlarından koruma sağlayabilir. Islak giysiler kurulara, açık renkler de koyu renklere göre daha fazla koruma sağlar.

Şapka takın

Başı, yüzü, kulakları ve boynu gölgede tutan bir şapka iyi bir koruma sağar.

Gözlük takın

UVA ve UVB ışınlarını yüzde 100 bloke eden güneş gözlüğü kullanılması gerekir. Aksi halde UV ışınları ilerleyen yaşlarda katarakta neden olabilir.

Güneş koruyucu kullanın

Çocuğunuz her dışarıya çıktığında UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan, en az 50 koruma faktörlü güneş kremi kullanın. Krem sürerken burun, kulaklar, dudaklar ve ayak sırtı unutulmamalıdır. 6 aydan küçük bebekler doktorlarının önerdiği güneş kremlerini kullanabilir. Bulutlar UV ışınlarını bloke etmez. Bu nedenle bulutlu ve serin günlerde dahi güneşten korunma unutulmamalıdır.İlginizi Çekebilir

Yazın Spor Yapmak Hiç Olmadığı Kadar Konforlu

adidas’tan sporcular için özel geliştirilen bra ve tayt koleksiyonu


Nikki Beach Resort & Spa Bodrum’Da Yeni Sezona Keyifli Bir Başlangıç Yapın

Bodrum Yarımadası’nın en etkileyici panoramik manzarasına sahip Torba Koyu’nda doğallığı ve lüksü birleştiren Nikki Beach Resort & Spa Bodrum, misafirlerini yeni sezon öncesinde yenilenmeye çağırıyor.


Başkan İmamoğlu “İstanbul’Un Çocuklarını Eşitleme Sözümüzü Tutuyoruz”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “150 Mahalleye 150 Kreş” sloganıyla başlatılan, “Yuvamız İstanbul” projesini tanıttı. Toplam 11 mahallede aynı anda başlatılacak 11 kreş inşaatı açılış töreni öncesinde konuşan İmamoğlu, “İstanbul’un çocuklarını eşitleme sözümüzü tutuyoruz” dedi. ATAŞEHİR / İSTANBUL


İmamoğlu “İstanbul, Kararlı Bi R Belediye Yönetimiyle Buluştu”

İMAMOĞLU: “İSTANBUL, KARARLI BİR BELEDİYE YÖNETİMİYLE BULUŞTU”


Muhasebe Ve Mali Müşavirlik Mesleğinin Duayeni Prof. Dr. Oktay Güvemli Hayatını Kaybetti

Muhasebe ve Mali Müşavirlik mesleğinin duayeni, kendi ismini taşıyan Oktay Güvemli Muhasebe ve Finans Tarihi Vakfı’nın kurucusu ve yüzlerce meslektaşının yetişmesine katkıda bulunan Prof. Dr. Oktay Güvemli, 17 Aralık 2019 tarihinde hayatını kaybetti. Türkiye’nin önemli şirketlerinin gelişip büyümesinde katkıda bulunan Güvemli ayrıca meslek hayatı boyunca mesleki dergilerin ve kitapların yayınlanmasını sağladı.


Etiketler: güneş, koruma, takın, açık, kullanınYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img