12 Temmuz 2019 Cuma 13:26

GÜNDEM

Çocukları Güneşin Zararlarından Koruyacak 5 Yöntem

Çocukları Güneşin Zararlarından Koruyacak 5 Yöntem

34volt » 34Volt

ÇOCUKLARI GÜNEŞİN ZARARLARINDAN KORUYACAK 5 YÖNTEM

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Özellikle çocukların sağlıklı büyümesi, bedensel ve psikolojik olarak sağlıklı olabilmesi için harekete, açık havaya, güneşe ihtiyaçları vardır. Özelikle bebeklerin açık havaya çıkarılması güneş alması çok önemlidir. Gün ışığının kemik ve doku gelişimi için gerekli olduğunu söyleyen Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Gör. Emre Çenesiz “Yazın güneş ışınlarının dik olmadığı saatler (11. 00 -15.00 dışındaki saatler) tercih edilmelidir” diyor ve uyarıda bulunuyor: “Gözlük takın, gölgede kalın, güneş koruyucu kullanın, güneşe göre giyinin, şapka takın.”

Gölgede kalın

UV ışınlarının en zararlı olduğu zaman gün ortasıdır. Özellikle öğle saatleri çocukların kapalı yerlerde olmasına özen gösterilmelidir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ağaç, şemsiye veya bir tente altında durmak tercih edilebilir.

Güneşe göre giyinin

Uzun kollu t-shirtler, uzun pantolonlar da UV ışınlarından koruma sağlayabilir. Islak giysiler kurulara, açık renkler de koyu renklere göre daha fazla koruma sağlar.

Şapka takın

Başı, yüzü, kulakları ve boynu gölgede tutan bir şapka iyi bir koruma sağar.

Gözlük takın

UVA ve UVB ışınlarını yüzde 100 bloke eden güneş gözlüğü kullanılması gerekir. Aksi halde UV ışınları ilerleyen yaşlarda katarakta neden olabilir.

Güneş koruyucu kullanın

Çocuğunuz her dışarıya çıktığında UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan, en az 50 koruma faktörlü güneş kremi kullanın. Krem sürerken burun, kulaklar, dudaklar ve ayak sırtı unutulmamalıdır. 6 aydan küçük bebekler doktorlarının önerdiği güneş kremlerini kullanabilir. Bulutlar UV ışınlarını bloke etmez. Bu nedenle bulutlu ve serin günlerde dahi güneşten korunma unutulmamalıdır.İlginizi Çekebilir

Basın Bülten Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel'e “2018 Best Of Hotels” Ödülü

WYNDHAM GRAND İSTANBUL KALAMIŞ MARİNA HOTEL'E


Kuraklığa Dayanıklı Çim Üretimine Başlanıyor.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Doç. Dr. Songül Sever Mutlu ve Prof. Dr. Nedim Mutlu tarafından, 10 yılı aşkın süredir yapılan Ar-Ge çalışmaları ile kuraklığa çok dayanıklı bermuda çim türü geliştirildi.


Değişen Dünyaya Uyum Sağlamanın Yolu Ukrayna’Dan Geçiyor

Doğu Avrupa’nın köklü üniversitelerine ve tüm dünyada saygınlığa sahip teknik eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan Ukrayna, gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamak isteyen öğrencilerin yeni adresi hâline geldi. Endüstri 4.0, iOT gibi teknolojilerin gelişmesi ve uzay çalışmalarının hız kazanması eğitimde yeni ihtiyaçlar yaratırken, Ukrayna eğitim alanında tüm bu gelişmelere hızlı ve nitelikli bir biçimde uyum sağlayabilen ülkeler arasında yer alıyor. UE Eğitim Genel Koordinatörü Emrah Yüksek, yaptığı açıklamalarda Ukrayna’nın gelişen dünyaya ayak uydurmak isteyen öğrenciler için iyi bir seçenek olduğunun altını çizdi.


Rallide İlk Tango Sarıkamış'ta

'Sarıkamış Rallisi' TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02 Mart tarihlerinde organize edilecek. Kar ve buz zeminli 227,85 km. uzunluğundaki parkurda koşulacak olan ralli, toplam uzunluğu 83,40 km. olan 7 özel etaptan oluşuyor.


Memeder’Den Çağlayan Adliyesi'nde Görev Yapan Hakim, Savcı, Avukat Ve Memurlara 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'

MEMEDER’DEN HAKİM, SAVCI VE AVUKATLARA MEME KANSERİ FARKINDALIK EĞİTİMİ


Etiketler: güneş, koruma, takın, açık, kullanınYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img