12 Temmuz 2019 Cuma 13:26

GÜNDEM

Çocukları Güneşin Zararlarından Koruyacak 5 Yöntem

Çocukları Güneşin Zararlarından Koruyacak 5 Yöntem

34volt » 34Volt

ÇOCUKLARI GÜNEŞİN ZARARLARINDAN KORUYACAK 5 YÖNTEM

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Özellikle çocukların sağlıklı büyümesi, bedensel ve psikolojik olarak sağlıklı olabilmesi için harekete, açık havaya, güneşe ihtiyaçları vardır. Özelikle bebeklerin açık havaya çıkarılması güneş alması çok önemlidir. Gün ışığının kemik ve doku gelişimi için gerekli olduğunu söyleyen Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Gör. Emre Çenesiz “Yazın güneş ışınlarının dik olmadığı saatler (11. 00 -15.00 dışındaki saatler) tercih edilmelidir” diyor ve uyarıda bulunuyor: “Gözlük takın, gölgede kalın, güneş koruyucu kullanın, güneşe göre giyinin, şapka takın.”

Gölgede kalın

UV ışınlarının en zararlı olduğu zaman gün ortasıdır. Özellikle öğle saatleri çocukların kapalı yerlerde olmasına özen gösterilmelidir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ağaç, şemsiye veya bir tente altında durmak tercih edilebilir.

Güneşe göre giyinin

Uzun kollu t-shirtler, uzun pantolonlar da UV ışınlarından koruma sağlayabilir. Islak giysiler kurulara, açık renkler de koyu renklere göre daha fazla koruma sağlar.

Şapka takın

Başı, yüzü, kulakları ve boynu gölgede tutan bir şapka iyi bir koruma sağar.

Gözlük takın

UVA ve UVB ışınlarını yüzde 100 bloke eden güneş gözlüğü kullanılması gerekir. Aksi halde UV ışınları ilerleyen yaşlarda katarakta neden olabilir.

Güneş koruyucu kullanın

Çocuğunuz her dışarıya çıktığında UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan, en az 50 koruma faktörlü güneş kremi kullanın. Krem sürerken burun, kulaklar, dudaklar ve ayak sırtı unutulmamalıdır. 6 aydan küçük bebekler doktorlarının önerdiği güneş kremlerini kullanabilir. Bulutlar UV ışınlarını bloke etmez. Bu nedenle bulutlu ve serin günlerde dahi güneşten korunma unutulmamalıdır.İlginizi Çekebilir

Omega Dünyanın En Derinlikli Saati Seamaster Planet Ocean Ultra Deep

OMEGA SEAMASTER PLANET OCEAN ULTRA DEEP PROFESSIONAL


Ptt Aş Gazi Ve Şehit Ailelerinin Yanında

PTT AŞ, gazi ve şehit ailelerine APS Kurye ve Posta Kargosu gönderilerinde yüzde 30 indirim uyguluyor.


Pubg, Türkiye Ofisi İçin Servcorp’U Tercih Etti

Uluslararası faaliyet gösteren birçok şirket, üstün hizmet kalitesi ve teknolojik altyapısı sebebiyle Türkiye’deki ayağı için hazır ofislere yöneliyor. Başta Türkiye olmak üzere tüm dünyanın gözde oyunları arasına adını yazdıran PlayerUnknown's Battlegrounds da (PUBG) Türkiye ofisi için Servcorp’u tercih etti. Dünya çapında 23 ülkede birçok firmaya sunduğu hazır ofis alanları ile hizmet sunan uluslararası ofis sağlayıcısı Servcorp, böylece hizmet verdiği dünya devlerine bir yenisini daha eklemiş oldu.


Bülten Sıcak Bir Yaz Network'te Sizi Bekliyor

NetWork İlkbahar/Yaz 2019 kadın koleksiyonundaki tasarımlarla keyifli bir yaza hazırlanın.


Hilton İstanbul Bosphorus’Tan Babalar Günü’Nde İstanbul’Un En Büyük Havuz Başında Barbekü Keyfi

Hilton İstanbul Bosphorus, bu yıl 16 Haziran’a denk gelen Babalar Günü’nde lezzetli ve keyifli bir Pool Barbekü Brunch’a imza atıyor. Otelin kendini sayfiye yerinde hissetmek isteyenler için ideal bir ortam sunan havuz başında gerçekleşecek olan etkinlikte, bugüne özel olarak babalardan havuz giriş ücreti de alınmıyor.


Etiketler: güneş, koruma, takın, açık, kullanınYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img