12 Kasım 2019 Salı 10:12

GÜNDEM

Cilt Lekeleri Kaderiniz Olmasın

Cilt Lekeleri Kaderiniz Olmasın
Cilt Lekeleri Kaderiniz Olmasın

34volt » 34Volt

Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan yüz lekeleri oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bu lekelerden kurtulmak da kolay değil. Revo Facial Aesthetics Dermatoloğu Uzm. Dr. Nagihan Sahillioğlu düzenli uygulamalarla bu lekelere nasıl son verebileceğinizi anlattı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ciltte sadece güneş lekeleri oluşmaz. Yaş ilerledikçe beliren ve büyüyen kahverengi lekeler, gebelikte oluşan lekeler, akne olarak bilinen sivilce izleri de cilt lekeleri arasında yer alıyor. Cilde rengini veren melanin pigmentinin bir bölgede yoğunlaşması cilt lekelerine neden oluyor. Melanin pigmentinin bir bölgede yoğunlaşması; fazla güneşlenmekten kaynaklanabileceği gibi, kimyasal içerikli ürünlerin kullanılması, solaryuma fazla girilmesi ve genetik faktörlerle de oluşabiliyor.

Revo Facial Aesthetics Dermatoloğu Uzm. Dr. Nagihan Sahilloğlu, “Melanin denilen cilde renk veren pigmentlerin aşırı çoğalmasıyla oluşan cilt lekeleri ciddi kozmetik problemlere yol açabilmekte. Cilt lekeleri güneş ışınları ile artış gösterdiği için tedavisinin kış aylarında yapılması en doğru seçim olacaktır” diyor ve ekliyor; “Lekenin derinliği ve süresine göre uygun tedavinin hasta bazlı seçilmesi başarı oranını arttırmakta. Kış aylarında lekeler tedavi edildikten sonra yaz aylarında uygun korunma ile tekrar koyulaşması engellenebiliyor. Biz Revo Facial Aesthetics Kliniği’nde lekelerle mücadele konusunda farklı yöntemler kullanıyoruz. Hidrokinon, arbutin, azelaikasid, traneksamik asit, retinoidler, anti-oksidanlar (C ve E vitamini) içeren krem ve serumlar ile medikal cilt bakımları ilk akla gelen ve çok tercih edilen uygulamalar. Kimyasalve enzimatik peeling’ler de tercih edilen diğer uygulamalar. Burada yumuşak bir eksfoliasyon ve ardından rahatlatıcı peeling ile cilt derinlemesine temizleniyor, yeni cilt katmanı ortaya çıkıyor. Lazer tedavileri ve mezoterapi-PRP uygulamaları ise diğer seçenekler.”

Leke tedavisi için en doğru zaman kış dönemi…

Her türlü cilt tedavisinin uygulandığı Revo Facial Aesthetics Kliniğinde leke gidermede lazer tedavisi de sıkça başvurulan bir yol. “Lazerle leke tedavisi uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamalıdır. Cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını absorbe edebilir ve bunun sonucunda ciltte irritasyon gibi yan etkiler görülebilir” diyen Sahillioğlu, işte bu yüzden şu günlerin doğru zamanlar olduğunu da özellikle belirtiyor.

Leke tedavilerinde en önemli sorun, lekelerin bir süre sonra geri gelmesi. Sahillioğlu bu konuda da bakın neler söylüyor: “ Ciltte güneş lekeleri tedavisinde önceliğimiz cildi içten dışa tedavi ederek kalıcı iyilik sağlamak. Zaten tedavi edilen lekenin geri gelmemesi için bu şart. İşte bu yüzden renk açıcı maddelerle mezolift tedavisi uygulayarak, cilt hücrelerinin melanin aktivitesini azaltıp, lekeleri içten tedavi etmek etkili bir yöntem oluyor. Formülün içinde bulunan hyalüronik asiti vitamin ve minerallerin de cilt sağlığını olumlu yönde etkilediğini unutmamak gerekiyor.”

Revo Klinik uzman kadrosu ve sunduğu profesyonel hizmetle, yeni nesil klinik kavramının altını dolduracak yepyeni bir dünyanın kapılarını sizin için aralıyor.

Revo Klinik Hakkında:

Türkiye’nin ilk yüz ve göz çevresi estetik kliniği Revo Klinik, Oküloplastik Cerrahi alanında Türkiye’nin sayılı isimleri arasında yer alan Op. Dr. İskender Alkın Solmaz’ın medikal alandaki deneyimiyle Erikoğlu Yatırım Holding’ in sağlık alanındaki yatırımlarının yeni halkası olarak Levent’te kuruldu.Revo Klinik’in 10 kişilik ekibinde yer alan uzman Dermatolog Nagihan Sahillioğlu ve farklı alanlarda uzmanlaşmış üst düzey estetisyenler, botox, dolgu, peeling gibi uygulamalara ek olarak kişiye özel cilt bakım paketleriyle, misafirlere yaş alma süreçlerini sağlıklı yönetmelerini sağlamak için çalışıyorlar.

Revo Klinik’te cerrahi ve kozmetik çözümlere ilaveten, Uzm. Psk. Cansu Kamar tarafından, bu alandaki bilimsel çalışmalar baz alınarak hazırlanmış kişisel farkındalık ve meditasyon eğitimleriyle, misafirlerin fiziksel görünümleriyle birlikte iç huzurlarına da katkı sağlayacak sağlıklı yaşam reçeteleri sunuluyor.

Tüm bunlara ek olarak, /Revo Club/ üyesi misafirlerine sunulan özel ayrıcalıklar ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın düzenli cilt bakımı olduğu temelinden hareketle, üst düzey ürünlerle düzenli cilt bakım alışkanlıkları edinmelerine yardımcı olunuyor.İlginizi Çekebilir

Emektar Tüm Gazetecilere Minnettarız

Emektar Tüm Gazetecilere Minnettarız


Sosyal Medya Paylaşımları İş Sözleşmesi Feshine Sebep Olabilir Mi

İş Hukukunda Yeni Yaklaşımlar Sempozyumu


Tüketiciler Açık Parfüme Yöneliyor

Türkiye’de aylık 240 milyon TL büyüklüğe erişen açık parfüm pazarına olan ilgi artıyor. 170’i yurt dışında olmak üzere 400’ü aşkın şubesiyle faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük parfüm üreticilerinden Loris’in Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Okuyucu; “Ekonomik bir seçenek olması, tüketiciyi zincir haline gelmiş açık parfüm markalarına yönlendiriyor” diyor.


Denizbank’Tan Enflasyona Endeksli Yeni Konut Kredisi Ürünü

DenizBank hizmete aldığı ‘Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’ ürünü ile konut sahibi olmak isteyen tüketicilere enflasyondaki olumlu değişimlerden faydalanma imkanı sağlıyor.


Dünyada Bebek Ölümlerinin Yüzde 80’İnden Fazlası Doğumdan Sonraki İlk Ayda Gerçekleşiyor

Dünyada bebek ölümlerinin yüzde 80’inden fazlası doğumdan sonraki ilk ayda gerçekleşiyor ve erken ölüm nedenlerinin başında, doğum sonrası düzenli kontrol eksikliği ve muayene ihmali geliyor.1


Etiketler: cilt, Revo, lekeleri, için, KlinikYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img