4 Nisan 2019 Perşembe 10:34

GÜNDEM

Carbanak Çetesini Keşfeden Kaspersky Lab’A Ödül

Carbanak Çetesini Keşfeden Kaspersky Lab’A Ödül

34volt » 34Volt

Kaspersky Lab, Bir Şirketin Araştırma Ekibi Tarafından Yapılan En Önemli Keşifler kategorinde SC Media 30. Yıl Ödülü’ne layık görüldü. Carbanak adlı siber suçlu çetesini keşfeden Kaspersky Lab Global Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT), aldığı bu ödülle şirketin son yirmi yıl içinde global tehdit araştırmalarına yaptığı katkıyı gözler önüne seriyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

SC Media tam 30 yıldır siber güvenlik sektöründe hizmet veriyor. Şirket bu yıl geleneksel SC Ödülleri organizasyonunu çeşitli kategorilerle genişleterek, zaman içinde sektöre şekil veren kurumları onurlandırdı. Kazananlar SC Media’nın editör ekibi tarafından SC Ödülleri organizasyonunun yöneticilerinin de desteğiyle belirlendi. Kaspersky Lab’ın ödül kazandığı Bir Şirketin Araştırma Ekibi Tarafından Yapılan En Önemli Keşifler kategorisinde, son otuz yılda gerçekleşen önemli sıfır gün, zararlı yazılım çeşitleri ve siber çete keşifleri değerlendirildi.

Kaspersky Lab’ın Carbanak adlı siber çeteyi keşfetmesi dünyanın Gelişmiş Kalıcı Tehditlere (APT) bakışını değiştirdi. APT’ler genellikle siber casuslukla bağlantılı olsa da 2014 yılında Kaspersky Lab GReAT, bankalardan büyük miktarda para çalan bir siber suçlu grubunu ortaya çıkarmıştı. Bu grup, daha önce sadece devlet destekli APT’lerde görülen gelişmiş araçlar ve yöntemler kullanıyordu. Carbanak olarak adlandırılan gruba yönelik soruşturmadan elde edilen dersler, finansal hedefli saldırıların öngörülmesine ve azaltılmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Carbanak grubunun keşfi 2015’teki Kaspersky Lab Güvenlik Analistleri Zirvesi’nde duyurulmuştu. O günden bu yana grubun üyesi olduğu iddia edilen bazı kişiler tutuklandı.

“GReAT ekibi, 2008’de kurulduğundan bu yana tüm dünyada birçok APT, siber casusluk operasyonu, zararlı yazılım, fidye yazılımı ve siber suç eğilimlerini ortaya çıkardı” diyen Kaspersky Lab Global Araştıma ve Analiz Ekibi Direktörü Costin Raiu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Carbanak grubunun keşfi, araştırmalarımızın güvenlik sektörünü şekillendirmeye ve kurumları gelişmiş tehditlerden korumaya nasıl yardımcı olabileceğinin harika bir örneği. Ekibimizin siber saldırıları ve zararlı tehditleri kaynağına bakmaksızın ortaya çıkarmada gösterdiği kararlılık, dünyayı biraz daha güvenli hale getirmemize yardımcı oluyor.”

“30. Yıl Ödülleri’ni kazananların tümü, son otuz yıl içinde yaptıkları çalışmalar ve liderlik ile siber güvenlik sektöründe kalıcı birer iz bırakmış isimler” diyen SC Media Yayınlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Illena Armstrong, ardından şunları söyledi: “Kaspersky Lab GReAT, kurumları günümüzün karmaşık tehditlerine karşı korumakta gösterdiği kararlı tavrıyla bu onura layık görüldü.”

SC Ödülleri’ni kazananların tam listesini SC Media web sitesinde bulabilirsiniz.

Kaspersky Lab Hakkında

Kaspersky Lab, 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren küresel bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky Lab'in derin tehdit zekâsı ve güvenlik uzmanlığı dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, kritik altyapıların, hükümetlerin ve tüketicilerin korunması için sürekli yeni nesil güvenlik çözümlerine ve hizmetlerine dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyüne, lider uç nokta koruması ve gelişen karmaşık dijital tehditlerle mücadele eden bir dizi özelleştirilmiş güvenlik çözümleri de dâhildir. 400 milyonu aşkın kullanıcı Kaspersky Lab teknolojileri ile korunmaktadır ve 270 bin kurumsal müşterinin kendileri için en önemli şeyleri korumalarına yardımcı olmaktayız. Daha fazla bilgi için: www.kaspersky.com/trİlginizi Çekebilir

Dyson, Hava Akımı Teknolojilerini Kullanarak Aşırı Isıyı Önlüyor

Son 6 yılda saç bilimi laboratuvarlarında Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi ve Dyson Airwrap™ saç şekillendiricinin geliştirilmesine yaklaşık 100 milyon sterlin yatırım yapan global teknoloji şirketi Dyson, hızlı saç kurutma ve sağlıklı şekillendirme için güçlü ve kontrollü hava akımı kullanıyor. Dyson, geliştirdiği bu yöntemle saçların aşırı ısıyla zarar görmesini önlüyor.


Eminevim'den Hac Tasarruf Sandığı

Eminevim'den Hac Tasarruf Sandığı


Yüzünüz Kaç Yaşında

Zamanın izlerini taşıyan yüzümüz, genetik faktörlerden cilt tipine, beslenme alışkanlıklarından uyku düzenine kadar birçok faktör nedeniyle olduğundan daha yaşlı görünebiliyor.


Monster Oyun Müzikleri Orkestrası Mimar Sinan Üniversitesi’Nde Seyirci Karşısına Çıkıyor

14.06.2019 – Ürettiği yüksek performanslı taşınabilir oyun bilgisayarları ile oyuncuların beğenisini kazanmış olan Monster Notebook, ülkemizdeki oyunculuk kültürünü geliştirmeyi amaçlayan faaliyetlerle de adını duyuruyor. Markanın kısa bir süre önce oluşturduğu Monster Oyun Müzikleri Orkestrası, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin bahar şenlikleri kapsamında bugün bir konser vermeye hazırlanıyor.


Bıg Burn İstanbul 2019 Tarihleri Açıklandı! Türkiye Festivalleri Arasında En Geniş Çaplı Deneyimi Sunan Big Burn İstanbul, 26.27.28 Temmuz’Da 3.Kez Burn Enerji İçeceği Sponsorluğunda Şile’De Düzenleniyor.

BIG BURN İSTANBUL 2019 TARİHLERİ AÇIKLANDI!


Etiketler: siber, Kaspersky, güvenlik, Media, ÖdülleriYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img