27 Haziran 2017 Salı 17:31

BİLİM TEKNOLOJİ

Bolat: Siber Saldırılar Terörizmin Başka Bir Türüdür

Bolat: Siber Saldırılar Terörizmin Başka Bir Türüdür

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Siber saldırılar yoğunlaşıyor. Ukrayna ve Rusya'da çok sayıda devlet ve özel kuruluşa ait internet sitesine siber saldırı düzenlendi. Siber saldırganlar Ukrayna’daki bankaları, basın kuruluşlarını ve kamu kurumlarının internet sitelerini hackledi. Rusya’nın en büyük petrol şirketi Rosneft'in de internet sitesinin hacklendiği açıklandı.

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz VMİ Bilgi Güvenliği Danışmanı Osman Bolat: "Siber saldırılar artarak devam ediyor. Bu konuda uluslararası önlemler alınmaz ise dünyada büyük bir kaos yaşanacak. Uluslararası önlemlerden kastımız regülasyonlar, uluslar üstü kanunlardır. Bilgi güvenliği ve siber güvenlik ile ilgili kanunlar bir an önce revize edilmeli ve bu alanda ortak çalışma yapacak uluslararası örgütler oluşturulmalıdır. Ne yazık ki bugün Türkiye'deki basın kuruluşları bile Türk hackerlar şı siteyi hackledi, bu siteye saldırdı gibi amacı aşan haber yapıyorlar. Siber saldırıların terör saldırılarından farkı yoktur. Bir çok masum insan bu saldırılar nedeniyle işlerini yapamayarak, maddi, manevi kayıplar yaşıyor! Hatta sağlık kuruluşlarına saldıran hackerlar etkiledikleri cihazlarla hastalara müdahale edilmesini engelleyebiliyorlar. Siber terörizm bir insanlık suçudur, hiç bir şekilde övülemez. Hiçbir kimse Rusya ve Ukrayna'daki saldırıları hafife almamalıdır." dedi.İlginizi Çekebilir

Dış Cepheler Amphisilan İle Bir Ömür Koruma Altında…

DIŞ CEPHELER AMPHİSİLAN İLE BİR ÖMÜR KORUMA ALTINDA…


Gök Medrese'de Restorasyon Bir Yıl İçinde Tamamlanacak

Sivas Valisi Davut Gül, restorasyonu devam eden tarihi Gök Medrese'de incelemede bulunup, bir yıl içinde çalışmaların tamamlanacağını söyledi.


Kordsa, Global Girişimcilik Kongresi’Ne Katıldı

Kordsa, Global Girişimcilik Kongresi’ne katıldı


İhracatçılara Kaynak Niteliği Taşıyacak Kitap : 'İhracatın Öncü Birliği'

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği, ihracatçılara önemli bir kaynak niteliği taşıyacak 'İhracatın Öncü Birliği' adında bir kitapta topladı.


Vergi Cezalarına Dikkat!

TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi, Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli: “Tüm dünyada 5 yılda 10 kat büyüyen S-ticaret, gerekli altyapı yatırımları yapılarak güven sorunu aşılırsa önümüzdeki yıllarda daha hızlı büyüyecek. S-ticaretin önümüzdeki 3 yıl içinde 160 milyar dolarlık bir pazar hacmine sahip olacağı öngörülüyor. Ancak vergisiz ticaret yapan hesaplar yakında vergi cezaları ile karşılaşabilir.”


Etiketler: siber güvenlik, bilgi güvenliği, vmi, osman bolatYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img