31 Aralık 2017 Pazar 02:06

BLOG

Blogger Forumu Bahçeşehir Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi

Blogger Forumu Bahçeşehir Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Robotlar Blog Yazarlığı Yapabilecek


Blog yazarları 2017 yılının son haftasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Blogger Forumu’nda bir araya geldi. BAU Yazılım ve Bilişim Kulübü ve Wissen Akademie tarafından organize edilen etkinliğe katılan sinema eleştirmeni blog yazarı Murat Tolga Şen, Dünyayı Kurtaran Adam hakkında içerik ararken, Türkçe içerik bulamayıp, Fransızca kaynaklardan karşılaşınca, Türkçe içerik üretmek amacıyla Öteki Sinema'yı kurmuş. Hobi olarak başladığı bu blog yazarlığı zamanla profesyonel iş hayatı haline gelmiş. Bloglar için önemli olanın sürdürülebilirlik olduğuna inandığını belirtti.

İnşaat Mühendisliğini Bırakıp Blog Yazarı Oldu


Asıl işi pazarlama blog yazarı Bahar Anahmias, gelecekte bir adım öne çıkabilme amacıyla herkesin dijital kimliğine dikkat etmesi gerektiğini ve bu kimliği geliştirmek için blog yazarlığının uygun olduğunu söyledi. Ekşi Sözlük ilk nesil yazarlarından olan ve orada film önerileri veren Murat Kızılca da Öteki Sinema'da yazıyor. İnşaat mühendisliği bölümünden mezun olan Kızılca için sinema her zaman çok önemli bir hobi olmuş. Öteki Sinema'ya gelince daha ciddi eleştiriler yazmaya başlayan Murat Kızılca, eleştirmenliğin yazdıkça daha da iyileştiğini vurguluyor.

Küratörlük Yaparak Blog Yazarı Olunabilir


Mesleği Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Danışmanlığı olan blog yazarı Osman Bolat, birçok kişinin İstanbul hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığını fark etmiş. İstanbul İstanbul Olalı adlı bloğunda İstanbul ile ilgili ilginç bilgileri paylaşıyor. İnsanlık tarihi ve etimoloji konularına karşı özel ilgisi var. İsteyen herkesin blog yazarı olabileceğine inanan Bolat, içerik üretmede sıkıntısı olanların küratörlük yaparak var olan yazıları derleyebileceğini düşünüyor.

İnsan Zihninin Kopyalanmasına Çok Uzak Değiliz


Blog yazarları son oturumda blogların geleceğini konuştu. Robotların gelecekte hayatımızı kolaylaştıracağına ve insana önemli işleri için daha çok vakit kazandıracağını düşünüyorlar. Teknoloji konularında blog yazarlığı yapan bilgisayar mühendisliği öğrencisi Çağan Kuyucu, gelecekle ilgili ütopyasının insan zihninin kopyalanması olduğunu söyledi. Siber güvenlikle ilgili sorunlara değinen blog yazarı Osman Bolat, başka ülkelere yapılan siber saldırıların medyada pozitif bir dille yansıtılmasının doğru bulmadığını çünkü masum insanların bu saldırılardan etkilendiğini söyledi. Robotların gelecekle ilgili olarak distopik bir şekilde sunulmasının fantastik edebiyat ve Amerikan sinema ile ilgili olduğunu söyleyen blog yazarları tüm insanlık için güzel bir gelecek dilediler.

İlginizi Çekebilir

Atatürk Portreleri Tolga Ertem Önderliğinde Geo Koleji’Nde Renklendi

GEO Koleji, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında, Ataşehir Kampusu’nda ressam Tolga Ertem’in önderliğinde öğrencilerle Atatürk portre çalışması gerçekleştirdi. Renklerin gücünün alabildiğine hissedildiği çalışmada, Atatürk portrelerine çağdaş bir yorum getirildi.


Minimum Su İle Hayatta Kalan Son Teknoloji Çim İki Türk Profesörden!

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Doç. Dr. Songül Sever Mutlu ve Prof. Dr. Nedim Mutlu tarafından, 10 yılı aşkın süredir yapılan Ar-Ge çalışmaları ile kuraklığa çok dayanıklı bermuda çim türü geliştirildi.


Beşiktaş Futbol Takımı Yeni Sezon Öncesi Sağlık Kontrollerine Acıbadem Fulya Hastanesi’Nde Başladı

Beşiktaş Futbol Takımı sporcuları, Ersin Destanoğlu, Sedat Şahintürk ve Alpay Çelebi Acıbadem Fulya Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.


Çocuklarda Kamburluğu Önlemenin 5 Altın Kuralı

Kamburluk olarak da bilinen kifoz, omurganın öne doğru eğilmesi olarak tanımlanıyor. Omurgaya yandan bakıldığında anatomik olarak özellikle sırt bölgesinde ters eğrilik şeklinde kendini gösteren kifoz, her zaman bir hastalık olarak kabul edilmiyor ve duruş bozukluğundan da kaynaklanabiliyor. Genellikle çocuklarda fizik kondisyonunun yetersiz olmasıyla ilişkilendirilen bu durum, çocukla aile arasında sosyal sorunlara da yol açabiliyor. Memorial Antalya Hastanesi Ortopedi Omurga Sağlığı Merkezi’nden Prof. Dr. Yetkin Söyüncü, kifoz ve tedavisi hakkında bilgi verdi.


Kalp Sağlığınızı Korumak Elinizde!

Türkiye’nin sağlıklı yaşam ve beslenme alanında ilk dijital bilimsel bilgi platformu “Bilim Bunu Konuşuyor” ile en güncel bilgileri kamuoyuyla paylaşan Sabri Ülker Vakfı, 12-18 Nisan Kalp Sağlığı Haftası’nda kalp sağlığını korumak için öneriler paylaşıyor


Etiketler: blog, Blog, yazarı, için, ilgiliYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Blog Haberler
img