31 Aralık 2017 Pazar 02:06

BLOG

Blogger Forumu Bahçeşehir Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi

Blogger Forumu Bahçeşehir Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Robotlar Blog Yazarlığı Yapabilecek


Blog yazarları 2017 yılının son haftasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Blogger Forumu’nda bir araya geldi. BAU Yazılım ve Bilişim Kulübü ve Wissen Akademie tarafından organize edilen etkinliğe katılan sinema eleştirmeni blog yazarı Murat Tolga Şen, Dünyayı Kurtaran Adam hakkında içerik ararken, Türkçe içerik bulamayıp, Fransızca kaynaklardan karşılaşınca, Türkçe içerik üretmek amacıyla Öteki Sinema'yı kurmuş. Hobi olarak başladığı bu blog yazarlığı zamanla profesyonel iş hayatı haline gelmiş. Bloglar için önemli olanın sürdürülebilirlik olduğuna inandığını belirtti.

İnşaat Mühendisliğini Bırakıp Blog Yazarı Oldu


Asıl işi pazarlama blog yazarı Bahar Anahmias, gelecekte bir adım öne çıkabilme amacıyla herkesin dijital kimliğine dikkat etmesi gerektiğini ve bu kimliği geliştirmek için blog yazarlığının uygun olduğunu söyledi. Ekşi Sözlük ilk nesil yazarlarından olan ve orada film önerileri veren Murat Kızılca da Öteki Sinema'da yazıyor. İnşaat mühendisliği bölümünden mezun olan Kızılca için sinema her zaman çok önemli bir hobi olmuş. Öteki Sinema'ya gelince daha ciddi eleştiriler yazmaya başlayan Murat Kızılca, eleştirmenliğin yazdıkça daha da iyileştiğini vurguluyor.

Küratörlük Yaparak Blog Yazarı Olunabilir


Mesleği Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Danışmanlığı olan blog yazarı Osman Bolat, birçok kişinin İstanbul hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığını fark etmiş. İstanbul İstanbul Olalı adlı bloğunda İstanbul ile ilgili ilginç bilgileri paylaşıyor. İnsanlık tarihi ve etimoloji konularına karşı özel ilgisi var. İsteyen herkesin blog yazarı olabileceğine inanan Bolat, içerik üretmede sıkıntısı olanların küratörlük yaparak var olan yazıları derleyebileceğini düşünüyor.

İnsan Zihninin Kopyalanmasına Çok Uzak Değiliz


Blog yazarları son oturumda blogların geleceğini konuştu. Robotların gelecekte hayatımızı kolaylaştıracağına ve insana önemli işleri için daha çok vakit kazandıracağını düşünüyorlar. Teknoloji konularında blog yazarlığı yapan bilgisayar mühendisliği öğrencisi Çağan Kuyucu, gelecekle ilgili ütopyasının insan zihninin kopyalanması olduğunu söyledi. Siber güvenlikle ilgili sorunlara değinen blog yazarı Osman Bolat, başka ülkelere yapılan siber saldırıların medyada pozitif bir dille yansıtılmasının doğru bulmadığını çünkü masum insanların bu saldırılardan etkilendiğini söyledi. Robotların gelecekle ilgili olarak distopik bir şekilde sunulmasının fantastik edebiyat ve Amerikan sinema ile ilgili olduğunu söyleyen blog yazarları tüm insanlık için güzel bir gelecek dilediler.

İlginizi Çekebilir

2020 Overwatch League Normal Sezon Programı Açıklandı

20.08.2019 - Overwatch League, bugün 20 takımın tamamı için normal sezon programını açıkladı. 2020 normal sezon programını görmek için buraya tıklayın.


Düzeltme Niziplioğlu 10 Maden Sahası Aldı

Niziplioğlu Holding, madencilik sektöründe adımlarını hızlandırdı. Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Niziplioğlu, Aralık 2018' de kurdukları Nimaş ile Türkiye'de madencilik faaliyetlerinde yeni bir soluk yaratmayı planladıklarını kaydetti. Niziplioğlu, "Şu anda Antalya, Kayseri ve Konya'da 5 altın ve 5 doğaltaş maden olmak üzere 10 adet maden sahası satın aldıklarını duyurdu. Şirket, altın, bakır, gümüş, krom başta olmak üzere bir dizi madenin çıkarılması ve işlenmesine yoğunlaşacak.Rezerv tespitlerinin uluslararası standartlarda yapılmasının ardından borsaya açılmak da hedeflediklerini kaydetti.


Taraftarlar Sosyal Medyada Formaları Konuştu!

Adbaint, The Brand Age Dergisi ile birlikte hazırladığı raporda, futbolun kutsallaştırılan objelerinden biri olan formalar ve tanıtım filmleri hakkında taraftarların sosyal medyadaki konuşmalarını analiz etti.


Wasa’Dan Yüzde Yüz Vegan Glutensiz Gevrek Ekmek

Wasa, öğünleri çeşitlendirmeye ve lezzet katmaya devam ediyor


Emzirme Serüveninde Philips Avent Annelerin Yanında

Hayata geçirdiği projeler ve ürünler ile anne ve bebeklerin hayatını kolaylaştıran Philips, geliştirdiği ‘emzirme çözümleri’ ile 1 – 7 Ağustos ‘Dünya Emzirme Haftası’nda emziren anneleri desteklemeye devam ediyor.


Etiketler: blog, Blog, yazarı, için, ilgiliYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img