26 Nisan 2017 Çarşamba 11:55

BLOG

Blog Yazarları ve Gazeteciler Zor Durumda

Blog Yazarları ve Gazeteciler Zor Durumda

34VOLT

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü 2016 Raporunda ilginç veriler bulunuyor. Bu verilere göre meslekleri gereği yazmaları, eleştirmeleeri gereken blog yazarları, bloggerlar ve gazeteciler zor durumda.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bloggerlar ve Gazeteciler İçin Dünya Daha Tehlikeli Hale Geldi

Dünya Bilgi Çağı'nı yaşarken ne yazık ki yazma eylemi de sansürlenmeye devam ediyor. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü 2016 Raporuna göre özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika gazeteciler ve blog yazarları, bloggerlar için en tehlikeli bölgeler olarak görülüyor. Mısır gazeteciler ve blog yazarları için en tehlikeli ülkelerden biri haline geldi. Askeri darbe ile yönetilen ülkede 20’den fazla gazeteci ve blog yazarı hapiste. Rusya ve Çİn'de eleştirel blog yazmak en sakıncalı durumlardan biri olarak görülüyor.

İç savaş yaşanan Suriye'de ise işler çok daha can sıkıcı halde. Hem rejim güçleri, hem de YPG, İŞİD, PYD gibi terörist örgütlerin sahadaki etkinliği nedeniyle gazeteciler ve blog yazarları için diğer tehlikeli alanlar olarak görülüyor. Afganistan’da Taliban ve IŞİD medya çalışanları zor durumda. En dikkat çekici ülkelerden Kuzey Kore, Eritre ve Bangledeş. Bu ülkelerde blog yazarları şiddete uğruyor. Dünya Basın Özgürlüğü raporunda ABD iki basamak gerileyerek 43'üncü sırada yer aldı.İlginizi Çekebilir

Vodafone Türkiye 2018 19 Mali Yılının Ekim Aralık Dönemine Ait 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

25 Ocak 2019, İstanbul - Vodafone Türkiye istikrarlı büyümesini 2018-19 mali yılının üçüncü çeyreğinde de sürdürdü. Ekim-Aralık 2018 dönemini kapsayan 3. çeyrekte şirket; kesintisiz çift haneli büyümesini devam ettirerek, servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre %14,8 artırdı. Buna göre, şirketin 3. çeyrekte servis gelirleri 2,7 milyar TL’ye ulaştı.


Ek Görsel İnovasyon Haftası Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk “Dijital Dönüşüm Yolculuğumuzda Dünya Çapında Edindiğimiz Deneyimi Tüm Ekosistemimize Yayıyoruz”

İnovasyon Haftası’nı bu yıl da Stratejik Partner olarak destekleyen Arçelik, akıllı, bağlı teknolojilerini, görsel, yapay zeka uygulamalarını ve sensör teknolojileri alanındaki yeni çalışmalarını sergiliyor.


Türk İşi Dondurma İngiltere’De Vizyona Girecek

TÜRK İŞİ DONDURMA


Generali'de Direkt Satış Ve Pazarlamadan Sorumlu Gmy Görevine Kerem Ölmez Atandı.

Generali'de


“Mevcut Tüketim Modeliyle Gezegenimiz Bize Yetmeyecek”

Dünya kaynaklarının hızla tükenmesiyle insanlığın en önemli sorunları arasında yer alan gıdaya erişim, israfın önlenmesi ve gıda bankacılığı konuları, Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) tarafından bu yıl 1'incisi düzenlenen Gıda Bankacılığı Zirvesi'nde masaya yatırıldı. Gıda bankacılığının dünyadaki örnekleri, Türkiye'deki hukuki düzenlemeler, gıda bankacılığı modelleri, sıfır atık konularının ele alındığı zirvede, küresel gıda lideri Barilla insan ve çevre dostu iş modeli çerçevesinde yürüttüğü çalışmaları katılımcılarla paylaştı.


Etiketler: blog, yazarları, Gazeteciler, Dünya, gazetecilerYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img