26 Nisan 2017 Çarşamba 11:55

BLOG

Blog Yazarları ve Gazeteciler Zor Durumda

Blog Yazarları ve Gazeteciler Zor Durumda

34VOLT

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü 2016 Raporunda ilginç veriler bulunuyor. Bu verilere göre meslekleri gereği yazmaları, eleştirmeleeri gereken blog yazarları, bloggerlar ve gazeteciler zor durumda.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bloggerlar ve Gazeteciler İçin Dünya Daha Tehlikeli Hale Geldi

Dünya Bilgi Çağı'nı yaşarken ne yazık ki yazma eylemi de sansürlenmeye devam ediyor. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü 2016 Raporuna göre özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika gazeteciler ve blog yazarları, bloggerlar için en tehlikeli bölgeler olarak görülüyor. Mısır gazeteciler ve blog yazarları için en tehlikeli ülkelerden biri haline geldi. Askeri darbe ile yönetilen ülkede 20’den fazla gazeteci ve blog yazarı hapiste. Rusya ve Çİn'de eleştirel blog yazmak en sakıncalı durumlardan biri olarak görülüyor.

İç savaş yaşanan Suriye'de ise işler çok daha can sıkıcı halde. Hem rejim güçleri, hem de YPG, İŞİD, PYD gibi terörist örgütlerin sahadaki etkinliği nedeniyle gazeteciler ve blog yazarları için diğer tehlikeli alanlar olarak görülüyor. Afganistan’da Taliban ve IŞİD medya çalışanları zor durumda. En dikkat çekici ülkelerden Kuzey Kore, Eritre ve Bangledeş. Bu ülkelerde blog yazarları şiddete uğruyor. Dünya Basın Özgürlüğü raporunda ABD iki basamak gerileyerek 43'üncü sırada yer aldı.İlginizi Çekebilir

Dell Dünyanın En Esnek Modüler Bilgisayarını Tanıttı

Dell Technologies Hakkında


Kip’Ten Bayrama İki Yeni Mağaza!

KİP’İN SİVAS VE BATMAN MAĞAZALARI AÇILDI


Novovoronej Ngs 2’Nin Yenilikçi 2 No’Lu Güç Ünitesi Şebeke İle Senkronize Edildi Ve 240 Mw Kapasiteye Ulaştı

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu ROSATOM tarafından inşası devam eden Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu NGS’nin Rusya’daki referans santrali Novovoronej NGS 2’nin 2 numaralı güç ünitesinin enerji başlangıcı 1 Mayıs 2019'da gerçekleşti. Yenilikçi VVER-1200 “3+” nesil reaktörlü güç ünitesi, şebeke ile senkronize edilerek 240 MW kapasiteye ulaştı.


Türk Reklam Verenler Dünyaya Türk Telekom “Programattik” İle Açılıyor

BDT ülkelerinde en çok tercih edilen internet medya gruplarından biri olan Mail.Ru grubunun altında sosyal medya hizmeti veren Vkontakte, Ok.ru, Moy Mir ve bunun gibi farklı alanlarda hizmet sağlayan birçok ürünü bulunuyor. Aviasales ise aylık 10 milyon tekil kullanıcı ve 50 milyon arama sayısı ile bölgenin en çok tercih edilen uçak bileti arama platformları arasında yer alıyor.


7. Giv Girişimcilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen 7. GİV Girişimcilik Ödül Töreni, BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR, üniversite rektörleri, akademisyen, iş dünyasının önde gelen isimleri, STK temsilcileri ve girişimcilerin katılımıyla gerçekleşti.


Etiketler: blog, yazarları, Gazeteciler, Dünya, gazetecilerYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Blog Haberler
img