19 Ekim 2017 Perşembe 12:42

BLOG

Blog Yazarları ve Daphne Caruana Galizia'nın Ölümü

Blog Yazarları ve Daphne Caruana Galizia'nın Ölümü

34VOLT

Türkiye’deki blog yazarları olarak kendimizi sorgulamamız gerektiğini düşünürüm. Blog denince akla, moda, kozmetik, seyahat, yeme içme gibi alanlar geliyor. Neden ülkemizin içinde bulunduğu durumlarla ilgili blog yazıları yazmıyoruz? Ya da yazamıyor muyuz? Bloggerlar olarak kendimizi oto sansüre mi tabi tutuyoruz?

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Blog yazarı 53 yaşındaydı, mesleği için gözünü budaktan esirgemeyen önemli bir gazeteciydi. Yaptığı araştırma haberleri ile Muscat'ın Panama Belgeleri ile bağlantılı suçlamalar nedeniyle erken seçimlere gitme kararı almasını sağlamıştı. Muscat'ın eşinin rüşvet paralarını Panama'da gizli hesaplara yatırdığı, bu bağlamda dile getirilen iddialar arasında yer alıyordu. Blogger Daphne Caruana Galizia evinden ayrılmasından kısa süre sonra aracı patlatıldı. Blog yazarı Galizia'nın hayatını kaybetti. Bu yıl içinde Galizia'yı sert bir şekilde eleştiren Başbakan Joseph Muscat, saldırıyı kınadı. Blogger Galizia'nın iki hafta önce polise, tehditler aldığı yönünde ihbarda bulunduğunu bildirmiş. Ne feci bir son!

Panama Belgelerinde Yer Alan Türkiye Kökenli Hırsızlar Nerede?

Sevgili blog yazarları birisi Panama Belgeleri mi dedi? Yok, yok! Yok öyle bir şey! Panama belgeleriyle, zengin ve muktedirlerimiz servetlerini gizlemek için bi dünya dolap çevirmişlerdi! Var mı haklarında bir işlem? Yoh yoh! Türkiye’den 500 işadamı ve aklınıza gelen büyük şirketler o listedeydi! 3 maymunu oynamaya devam İstanbul! Paran varsa adalet var! Paran varsa itibar var! Millet malı soyan onca hırsıza itibar etmeye devam edelim!

Fotoğraf Kaynak: BBC Yazı Kaynak: İstanbulİstanbulolalıİlginizi Çekebilir

‘Futbol Bir Oyundur’ Çocuk Tiyatrosu İle Hdı Sigorta Sanata Ve Spora Desteğini Sürdürüyor

Tiyatro metnini Türk Tiyatrosu’nun duayen ismi Enis Fosforoğlu’nun yazdığı, 6 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden “Futbol Bir Oyundur”, ilk olarak İstanbul’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahne aldı.


Akıllı Telefon Seven Babaların Yüzünü Güldürecek Bir Hediye “Oppo Reno”

AKILLI TELEFON SEVEN BABALARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK BİR HEDİYE:“OPPO RENO”


Romantik Hediyeler Out Teknolojik Hediyeler In!

Sevgililer Günü yaklaşırken hediye almayı son ana bırakmak istemeyenler sevgilisine alacağı hediyeyi şimdiden araştırmaya başladı. Özellikle son yıllarda romantik hediyelerin yerini günlük ve sosyal yaşama konfor ve fonksiyonellik katan teknolojik hediyeler aldı. Sevgilisine teknolojik hediye almayı düşünenlere İstanbul Bilişim’den cazip öneriler…


Türkiye Finans’Tan 2018 Yılında 445 Milyon Lira Net Kâr

Türkiye Finans 11 Şubat 2018 tarihinde KAP’a yaptığı yazılı açıklamada, 2018 yıl sonu finansal sonuçlarını duyurdu. Bankanın net dönem kârı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18 artış göstererek 445 milyon lira oldu. Türkiye Finans’ın toplam aktif büyüklüğü yüzde 20 artışla 47 milyar lira olurken; Banka, 2017 yıl sonuna göre cari hesaplarında yüzde 40 oranında artış kaydederek 10 milyar lira değere ulaştı.


Ünlü Modacı Emre Erdemoğlu Minik Serçe'den İlham Aldı Koleksiyonuna ''Onu Alma Beni Al'' Adını Verdi

EMRE ERDEMOĞLU 2019/2020 SONBAHAR - KIS¸ KOLEKSI·YONU: ?ONU ALMA BENİ AL”


Etiketler: Galizia, Panama, Blog, Muscat, DaphneYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img