27 Kasım 2017 Pazartesi 17:29

BLOG

Blog Yazarları ve "Blogger Annelik"

Blog Yazarları ve "Blogger Annelik"

» Hürriyet / Ömür Kurt

Hürriyet'ne Ömür Kurt, blog yazarları arasında farklı bir yeri olan blogger "Manyak Anne" Şebnem Seçkiner ile kitabı "Manyak Anne"yi konuşmuş. İlginç bulduğumuz için paylaşıyoruz.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Blog yazarlarının başarıları hepimizi sevindiriyor. İşte onlardan biri de blog yazarlığı ve gazetecilik yapan Şebnem Seçkiner, kitabı "Manyak Anne" ile Hürriyet'e röportaj verdi. Ömür Kurt ile blogger Manyak Anne arasındaki söyleşiden bir parça:

Sizce blogger annelik nedir?

Ben kendime ‘blogger anne’ değil, blog yazarı ya da gazeteci demeyi tercih ediyorum. Çünkü paylaşımlarım sadece anne olmakla ilgili değil. Kadın olmak, ilişkiler, güncel hayat... Ve bloğum da sosyal medya hesaplarım kadar aktif. Düzenli olarak yazıyorum. Türkiye’de ‘blogger’ sözcüğü farklı tanımlanıyor. Bir gerçekten de sitelerine içerik üretenler var, bir de daha çok sosyal medyada aktif olanlar, içeriği orada paylaşmayı tercih edenler. Ben hayatı paylaşıyorum. En bakımsız hallerim de sosyal medyada, en şık hallerim de. Olduğum gibiyim. Çocuğu sosyal medyada paylaşmak konusuna gelince, çocuğumu gelecekte rahatsız edecek hiçbir paylaşım yapmadım. Yaşadığı özel şeyleri de ne bloğumda yazdım, ne sosyal medyada, ne de kitabımda! Bu arada ‘Manyak Anne’ kitabım basılmadan önce defalarca eşim de okudu. Bunun sebebi ise “Acaba gelecekte kızım da okur da rahatsız olur mu?” endişesiydi. Sosyal medya paylaşımlarım da aynı şekilde… Kızım küçükken eşime sorardım “Sence bu fotoğrafı paylaşsam nasıl olur” diye. Paylaştığım fotoğraflarda kızım olsa bile, konu benim aslında. Benim düşündüklerim, yaşadıklarım… Şimdi de kızım Irmak’la birlikte karar veriyoruz fotoğraflara, bazen de beraber yazıyoruz. Çocuk fotoğrafı paylaştığınızda neyi vurguladığınız çok önemli. Bu konuda da herkesin tarzı farklı. Bu nedenle kimseye “Aaa neden böyle yapıyor” diyemem. Ancak ben kendi kızım konusunda çok hassasım.

Kaynak: Hürrriyet / Ömür Kurt Fotoğraf [Hürriyet Gazetesi]İlginizi Çekebilir

Kadir Doğulu, Givin Mobil Uygulaması İle Otizmli Çocuklara Destek Olan “Modern Kahramanlar’La Buluşuyor!

Ödemelerin bağışa dönüştüğü givin mobil uygulamasıyla birlikte kurgulanan destek kampanyasında 6 kişi, Kadir Doğulu ile buluşarak tanışma ve kendisiyle kahve içme fırsatı bulacak.


Space Lift Türkiye'de

Yüz Gençleştirmede Ezberler Bozuluyor…


Omega De Vılle Tresor Yeni Altın Ve Mineli Kadran

OMEGA DE VILLE TRÉSOR


Godaddy’Den Girişimcilik Anketi Y Kuşağı, “Esneklik” İçin Kendi İşinin Patronu Olmak İstiyor

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Global Girişimcilik Anketi’nin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre, Türkiye’deki Y kuşağı başka bir şirket için çalışmanın kendilerini mutlu etmeyeceğini düşündüğünden kendi işinin patronu olarak, zorluklara göğüs germeyi tercih ediyor.


İzinsiz Aramaya 75 Bin Lira Ceza

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, bir yatırım şirketi tarafından izinsiz olarak reklam amacıyla aranmış olan bir kişinin yaptığı şikâyeti önemli bir kararla sonuçlandırdı. Karara göre Kişisel Verileri Koruma Kurulu, şirkete 75 bin TL para cezası uygulanmasına karar verirken, ilgili kişinin verilerini nereden ve nasıl elde ettiğine dair şirketin şikayetçi şahsa açıklama yapmasını istedi. Ayrıca şikayetçiye, kendi kişisel verilerinin hukuka aykırı olarak başkasına verilmesi, yayılması ve ele geçirilmesi gerekçesiyle Türk Ceza Kanununda yer alan haklarını kullanabileceği hatırlatıldı.


Etiketler: sosyal, medyada, kızım, Anne, BlogYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Blog Haberler
img