27 Kasım 2017 Pazartesi 17:29

BLOG

Blog Yazarları ve "Blogger Annelik"

Blog Yazarları ve "Blogger Annelik"

» Hürriyet / Ömür Kurt

Hürriyet'ne Ömür Kurt, blog yazarları arasında farklı bir yeri olan blogger "Manyak Anne" Şebnem Seçkiner ile kitabı "Manyak Anne"yi konuşmuş. İlginç bulduğumuz için paylaşıyoruz.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Blog yazarlarının başarıları hepimizi sevindiriyor. İşte onlardan biri de blog yazarlığı ve gazetecilik yapan Şebnem Seçkiner, kitabı "Manyak Anne" ile Hürriyet'e röportaj verdi. Ömür Kurt ile blogger Manyak Anne arasındaki söyleşiden bir parça:

Sizce blogger annelik nedir?

Ben kendime ‘blogger anne’ değil, blog yazarı ya da gazeteci demeyi tercih ediyorum. Çünkü paylaşımlarım sadece anne olmakla ilgili değil. Kadın olmak, ilişkiler, güncel hayat... Ve bloğum da sosyal medya hesaplarım kadar aktif. Düzenli olarak yazıyorum. Türkiye’de ‘blogger’ sözcüğü farklı tanımlanıyor. Bir gerçekten de sitelerine içerik üretenler var, bir de daha çok sosyal medyada aktif olanlar, içeriği orada paylaşmayı tercih edenler. Ben hayatı paylaşıyorum. En bakımsız hallerim de sosyal medyada, en şık hallerim de. Olduğum gibiyim. Çocuğu sosyal medyada paylaşmak konusuna gelince, çocuğumu gelecekte rahatsız edecek hiçbir paylaşım yapmadım. Yaşadığı özel şeyleri de ne bloğumda yazdım, ne sosyal medyada, ne de kitabımda! Bu arada ‘Manyak Anne’ kitabım basılmadan önce defalarca eşim de okudu. Bunun sebebi ise “Acaba gelecekte kızım da okur da rahatsız olur mu?” endişesiydi. Sosyal medya paylaşımlarım da aynı şekilde… Kızım küçükken eşime sorardım “Sence bu fotoğrafı paylaşsam nasıl olur” diye. Paylaştığım fotoğraflarda kızım olsa bile, konu benim aslında. Benim düşündüklerim, yaşadıklarım… Şimdi de kızım Irmak’la birlikte karar veriyoruz fotoğraflara, bazen de beraber yazıyoruz. Çocuk fotoğrafı paylaştığınızda neyi vurguladığınız çok önemli. Bu konuda da herkesin tarzı farklı. Bu nedenle kimseye “Aaa neden böyle yapıyor” diyemem. Ancak ben kendi kızım konusunda çok hassasım.

Kaynak: Hürrriyet / Ömür Kurt Fotoğraf [Hürriyet Gazetesi]İlginizi Çekebilir

Yemeksepeti 9 Şubat Dünya Pizza Günü’Ne Özel Türkiye’Nin Pizza Raporunu Açıkladı

Yemeksepeti, 9 Şubat’ta kutlanan Dünya Pizza Günü’nde Türkiye’nin pizza aşkını ortaya koydu. Yemeksepeti verilerine göre, Türkiye pizzasını bol malzemeli seviyor ve genelde kalabalık gruplar halinde yemeyi seviyor. Bu sebeple siparişlerin çoğu promosyonlu menülerden oluşuyor. Bol malzemeliden sonra en çok tercih edilen pizzalar ise sırasıyla; sucuklu, dört peynirli, margarita, kavurmalı ve pepperoni oldu.


Sephora’Dan Anneler Günü’Ne Özel Parfüm Kampanyaları

Anneler Günü’ne özel 3- 12 Mayıs tarihleri arasında, dünyaca ünlü markaların seçili parfümleri, özel avantajlarla www.sephora.com.tr ve Sephora mağazalarında!


Yataş Grup Hollanda’Da Enza Home Mağazası Açtı

Yataş Grup, yurtdışındaki mağaza ağını yeni açılışlarla güçlendirmeye devam ediyor. Yeni Enza Home mağazasını Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’da açan Yataş Grup, Avrupa pazarındaki büyümesini sürdürüyor. Açılışta konuşan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, “Yeni dönemde özellikle Avrupa ve Ortadoğu pazarında büyümeyi planlıyoruz. Avrupa pazarında yeni Yataş Bedding ve Enza Home mağazalarının açılış haberlerini önümüzdeki aylarda sıkça duyacaksınız” dedi.


New York Borsası’Nın Kapanış Gongunu Jan Zıjdervelt Çaldı

NEW YORK BORSASI’NIN KAPANIŞ GONGUNU


Akfen Holding 2 Yılda 10 Milyar Tl Yatırım Yapacak

Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Akfen Holding, Türkiye'deki yatırımlarına 2019 ve 2020'de ara vermeden devam edecek. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, "Bu yıl 4,9 milyar lira olmak üzere 2 yılın sonunda yaklaşık 10 milyar liralık yatırım yapmayı planlıyoruz. Bu süreçte 2 bin 600 kişi de direkt istihdam edilecek." dedi.


Etiketler: sosyal, medyada, kızım, Anne, BlogYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img