12 Ağustos 2017 Cumartesi 18:26

BLOG

Blog Yazarları: Neda Amin İsrail'e Sığındı

Blog Yazarları: Neda Amin İsrail'e Sığındı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye'den sınır dışı edilip ülkesinde idam cezasına çarptırılmaktan endişe eden İranlı gazeteci Neda Amin, İsrail'e sığındı. İsrail medyası, Neda Amin'in Perşembe günü Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'na indiğini duyurdu. Amin'i İçişleri Bakanı Aryeh Deri'nin bizzat karşıladığı bildirildi. Time of İsrail adlı haber portalı için Farsça yazılar kaleme alan Neda Amin'in 2014 yılında İran'dan Türkiye'ye kaçtığı ve üç yıldır Türkiye'de ikamet ettiği belirtildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İsrail İçişleri Bakanlığı, "Türkiye'nin, Amin'e idam cezasına çarptırıldığı İran'a sınır dışı edildiğini bildirdiğini" kaydetti. İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri de İsrail Gazeteciler Birliği'nin Amin'e İsrail'de ikamet izni verilmesini talep ettiğini açıklamıştı.
Time of Israil'in İsrailli yetkili kurumları durumdan haberdar etmesi üzerine hükümet temsilcilerinin derhal harekete geçtiği ve Amin'in güvenli bir biçimde İsrail'e gelmesini sağladıkları belirtildi.

Kaynak: DW-Türkçeİlginizi Çekebilir

Moda Çekimleriniz İçin Tullıa Jewels

TULLIA JEWELS TAKILARI ÇEKİME HAZIR!


Anneler Günü'nde Annenize Verebileceğiniz En Güzel Hediye ‘Meme Muayenesi' Olsun

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Beyza Özçınar, meme kanserinin erken teşhis edildiği taktirde sağ kalımın yüzde 100’e varan bir hastalık olduğunu hatırlatarak, erken teşhisin ömrü 7 yıl uzattığını, bu nedenle Anneler Günü’nde annelerimize verebileceğimiz en güzel hediyenin ‘Meme Muayenesi’ olduğunu belirtiyor.


En ‘Rüya Görülesi’ Oteller

19.03.2019 Pofuduk beyaz yastıklar, güzel, kocaman bir yorgan ve konforlu bir yatak…İş seyahatiniz veya tatil için geldiğiniz bir şehirde geçirdiğiniz uzun ve yorucu bir günün ardından otel yataklarının en rahatına girip uykuya dalmaktan daha iyi hiçbir şey yoktur herhalde.


Logo İşbaşı’Ndan İtü Çekirdek Girişimcilerine Destek

İTÜ Çekirdek girişimcileri, mikro işletmelere internet erişimi olan her yerden ön muhasebe hizmeti sunan Logo İşbaşı uygulamasından 12 ay boyunca ücretsiz yararlanabilecek.


Space Lift Türkiye'de

Yüz Gençleştirmede Ezberler Bozuluyor…


Etiketler: İsrail, Amin, Neda, Türkiye, İçişleriYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img