31 Ekim 2017 Salı 10:22

BLOG

Blog Yazarları Kızgın Şefi Kızdırdı

Blog Yazarları Kızgın Şefi Kızdırdı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Sabri Ülker Vakfı, Avrupa Gıda Bilgi Konseyi’nin (EUFIC) Brüksel’de düzenlediği “Bilime Güvenmek: Kanıtlar Ötesi Dönem” başlıklı konferansta beslenme konusundaki bilgi kirliliğine savaş açan “Angry Chef” (Kızgın Şef) blog yazılarıyla tanınan Anthony Warner da konuşma yaptı. Biyokimya uzmanı olan ancak kariyerini aşçı olarak sürdüren Kızgın Şef, moda diyetlere, süper gıdalara ve sözde beslenme uzmanlarının çıkardığı diyet efsanelerine karşı çıkıyor. Werner, bilimsel olmayan iddiaları savunan ünlü ancak sözde uzmanlara karşı sert tepkiler veriyor.

Beslenme konusunda bilimsel kimliği olmayanların söylediklerinin hatalarla dolu olduğunu söyleyen Kızgın Şef, glütensiz su gibi beslenme efsanelerine de dikkat çekiyor. Gıda dünyasındaki doğru bilinen yanlışlara dair örnekler veren Warner, “Bilim gerçeğin gardiyanıdır. Bazı blog yazarları ve beslenme yazarları diyetlerinde tehlikeli mesajlar veriyorlar. Yemekten ilaç gibi söz ediliyor” şeklinde konuşuyor.

Gıda seçimi psikolojisinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Kızgın Şef şunları söylüyor: “Beslenme konusunda neden kötü kararlar alıyoruz? Bilgi fırtınasına tutuluyoruz. Bilgiye çok fazla erişiyoruz, bunu hazmetmemiz gerekiyor. Bilgi güçtür, kanıt önemlidir. Muhakeme ve kanıt temelli karar almalıyız.”

Beslenme ile ilgili bilimsel konuların, ilgi çekici ve anlaşılır şekilde anlatılması gerektiğini söyleyen Warner, “Bilimin şarkısını herkesin aklına yerleştirmeliyiz” diyor.

Kaynak: cnnturk.com / Yazar: Esra Öz

İlginizi Çekebilir

Vans “Vanguards” Babylon’Da Risk Alabilen Kaykaycı Kadınları Kutluyor!

Kaykay ve aksiyon spor dünyasının sevilen markası Vans, sınırların dışında yaşama felsefesi “OFF THE WALL” kampanyasının ilk bölümü olan, “Vanguards” etkinliğinde, Vans kaykay takımı sporcularından Lizzie Armanto, Brighton Zeuner, Yndiara Asp ve Mami Tezuka’nın çıktıkları turda çekilen fotoğraflarıyla, kadınların kaykay dünyasındaki başarılarını ve önemlerini kutluyor.


Sodexo’Dan Kurban Bayramı Müjdesi Gift Pass Hediye Çekleri Yağmuru!

Çalışanlarına Kurban Bayramı yardımını Sodexo Gift Pass çekleri ile yapan firmalar, her 1000 TL’lik siparişleri için anında 60 TL değerinde Gift Pass Çek kazanıyor.


Goodyear, Cenevre Otomobil Fuarı’Nda Yarının Teknolojisini Sergiledi

7 Mart 2019


Amazon Dash Yenilemeli Lg Thinq, Ifa 2019'Da Ev Konforunu Bambaşka Bir Seviyeye Taşıyor

LG Electronics Hakkında:


Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası 6 7 8 Eylül’De Düzenlenecek

Bugüne kadar 20’yi aşkın kurumdan 300’den fazla sporcunun yarıştığı


Etiketler: Kızgın, beslenme, Gıda, Bilgi, Warner



Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img