31 Ekim 2017 Salı 10:22

BLOG

Blog Yazarları Kızgın Şefi Kızdırdı

Blog Yazarları Kızgın Şefi Kızdırdı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Sabri Ülker Vakfı, Avrupa Gıda Bilgi Konseyi’nin (EUFIC) Brüksel’de düzenlediği “Bilime Güvenmek: Kanıtlar Ötesi Dönem” başlıklı konferansta beslenme konusundaki bilgi kirliliğine savaş açan “Angry Chef” (Kızgın Şef) blog yazılarıyla tanınan Anthony Warner da konuşma yaptı. Biyokimya uzmanı olan ancak kariyerini aşçı olarak sürdüren Kızgın Şef, moda diyetlere, süper gıdalara ve sözde beslenme uzmanlarının çıkardığı diyet efsanelerine karşı çıkıyor. Werner, bilimsel olmayan iddiaları savunan ünlü ancak sözde uzmanlara karşı sert tepkiler veriyor.

Beslenme konusunda bilimsel kimliği olmayanların söylediklerinin hatalarla dolu olduğunu söyleyen Kızgın Şef, glütensiz su gibi beslenme efsanelerine de dikkat çekiyor. Gıda dünyasındaki doğru bilinen yanlışlara dair örnekler veren Warner, “Bilim gerçeğin gardiyanıdır. Bazı blog yazarları ve beslenme yazarları diyetlerinde tehlikeli mesajlar veriyorlar. Yemekten ilaç gibi söz ediliyor” şeklinde konuşuyor.

Gıda seçimi psikolojisinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Kızgın Şef şunları söylüyor: “Beslenme konusunda neden kötü kararlar alıyoruz? Bilgi fırtınasına tutuluyoruz. Bilgiye çok fazla erişiyoruz, bunu hazmetmemiz gerekiyor. Bilgi güçtür, kanıt önemlidir. Muhakeme ve kanıt temelli karar almalıyız.”

Beslenme ile ilgili bilimsel konuların, ilgi çekici ve anlaşılır şekilde anlatılması gerektiğini söyleyen Warner, “Bilimin şarkısını herkesin aklına yerleştirmeliyiz” diyor.

Kaynak: cnnturk.com / Yazar: Esra Öz

İlginizi Çekebilir

Yutmada Zorluk Yaşıyorsanız…

“Yediklerim boğazıma diziliyor, yutamıyorum” “Sanki boğazımda bir şey var, sürekli takılıyor” şeklinde dile getirilen şikayetler basit gibi görünse de, birçok ciddi hastalığın habercisi olabiliyor. Yemek borusu kanserinin en sık rastlanan belirtisi olan yutma güçlüğü; sindirim sistemi, kas ve sinir hastalıkları hatta az su ile ilaç içmekten bile kaynaklanabiliyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Uz. Dr. Şule Namlı Koç, yutma zorluğu ve tedavisi hakkında bilgi verdi.


Zeugma’Nın Zamana Direnen Mozaiklerine Kutnia Dokunuşu

16.yy’dan itibaren üretilen, ipeksi kumaşların en eskisi olarak literatüre geçen kutnu kumaşını güncel kodlarla yeniden tasarlayan Kutnia, Zeugma’nın ihtişamını günümüze taşıyor. Tuğberk Selçuk’un Zeugma’nın eşsiz mozaiklerinden esinlenen saykodelik grafikleri, Kutnia’nın eşarp koleksiyonunda hayat buluyor. %100 ipek kumaştan yapılan fularlar, tarzıyla öne çıkan ve detaylara önem veren kadınlara hitap ediyor.


Ceyl’An Ertem Özel Konuklarıyla Bostancı Gösteri Merkezi’Nde!..

CEYL’AN ERTEM YENİ ALBÜMÜ VE ÇOK ÖZEL KONUKLARIYLA BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ’NDE!..


Vodafone Onlıne Mağaza’Dan Akıllı Telefon Alana 3 Saatte Ücretsiz Teslimat Yapılacak

VODAFONE ONLINE MAĞAZA’DAN SEKTÖRDE BİR İLK


Yeni Lıerac Supra Radıance Serum İle Işıltılı Ve Pürüssüz Bir Cilt!

Güzelliğe adanan 40 yıllık tecrübe ile, Lierac Laboratuvarları cildin ihtiyacı olan ışıltısını geri kazandırıyor!


Etiketler: Kızgın, beslenme, Gıda, Bilgi, WarnerYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img