31 Ekim 2017 Salı 10:22

BLOG

Blog Yazarları Kızgın Şefi Kızdırdı

Blog Yazarları Kızgın Şefi Kızdırdı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Sabri Ülker Vakfı, Avrupa Gıda Bilgi Konseyi’nin (EUFIC) Brüksel’de düzenlediği “Bilime Güvenmek: Kanıtlar Ötesi Dönem” başlıklı konferansta beslenme konusundaki bilgi kirliliğine savaş açan “Angry Chef” (Kızgın Şef) blog yazılarıyla tanınan Anthony Warner da konuşma yaptı. Biyokimya uzmanı olan ancak kariyerini aşçı olarak sürdüren Kızgın Şef, moda diyetlere, süper gıdalara ve sözde beslenme uzmanlarının çıkardığı diyet efsanelerine karşı çıkıyor. Werner, bilimsel olmayan iddiaları savunan ünlü ancak sözde uzmanlara karşı sert tepkiler veriyor.

Beslenme konusunda bilimsel kimliği olmayanların söylediklerinin hatalarla dolu olduğunu söyleyen Kızgın Şef, glütensiz su gibi beslenme efsanelerine de dikkat çekiyor. Gıda dünyasındaki doğru bilinen yanlışlara dair örnekler veren Warner, “Bilim gerçeğin gardiyanıdır. Bazı blog yazarları ve beslenme yazarları diyetlerinde tehlikeli mesajlar veriyorlar. Yemekten ilaç gibi söz ediliyor” şeklinde konuşuyor.

Gıda seçimi psikolojisinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Kızgın Şef şunları söylüyor: “Beslenme konusunda neden kötü kararlar alıyoruz? Bilgi fırtınasına tutuluyoruz. Bilgiye çok fazla erişiyoruz, bunu hazmetmemiz gerekiyor. Bilgi güçtür, kanıt önemlidir. Muhakeme ve kanıt temelli karar almalıyız.”

Beslenme ile ilgili bilimsel konuların, ilgi çekici ve anlaşılır şekilde anlatılması gerektiğini söyleyen Warner, “Bilimin şarkısını herkesin aklına yerleştirmeliyiz” diyor.

Kaynak: cnnturk.com / Yazar: Esra Öz

İlginizi Çekebilir

Spor Turkey Fuarı’Na Yerli Üretim Markalar Damgasını Vurdu

Elverişli iklimi, konumu ve 50’si uluslararası 500’ü ulusal olmak üzere yılda 550 profesyonel spor organizasyonuyla sporun merkezi Antalya’da 22-26 Mart 2019 tarihleri arasında organize edilen ANFAŞ Spor Turkey; dikkat çeken sportif ürünlere, yeniliklere, ar-ge yatırımlarına ve markalara ev sahipliği yaptı. ANFAŞ-Antalya Fuar ve Kongre Merkezi tarafından organize edilen, spor ve sağlıklı yaşama dair tüm paydaşları bir araya getiren fuarda çevreye duyarlı, sporcuların kişisel beklentilerine yönelik çözüm üreten yerli markalar damga vurdu.


Otokar, Savunma Sanayindeki Kabiliyetlerini Latin Amerika'da Tanıtacak

Türkiye'nin tek milli askeri araç üreticisi Otokar, Kolombiya'nın Bogota kentinde düzenlenecek Expodefensa 2019 fuarına katılıyor. Bölgede savunma sanayinin önemli buluşmaları arasında yer alan ve 2-4 Aralık tarihleri arasında düzenlenen fuarda Otokar, dünyaca ünlü askeri araçlarını ve kara sistemlerindeki kabiliyetlerini tanıtıp teknoloji transferi dahil farklı iş birliği fırsatlarını değerlendirecek.


Tskb, Afd Ve Escarus İşbirliği İle Koton’Un Tedarik Zinciri İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi ‘’Koton Eşitiz”İn Lansmanı Yapıldı

TSKB ve AFD’nin kadın istihdamı kredi programı kapsamında destek verdiği Koton, şimdi de Escarus işbirliğiyle hayata geçirdiği projeyle tedarik zincirinde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalığı artırmayı hedefliyor. “Koton Paydaşları Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” projesinin ilk etabında İstanbul, Niğde, Bursa, Diyarbakır, Iğdır, Kastamonu, İzmir, Kırklareli, Batman gibi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren 16 tedarikçi firmayla birlikte cinsiyet eşitliği üzerine çalışmalar yürütülecek.


Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü Bildiriyor; "Bipolar Bozukluk Tedavi Edilebilen Bir Hastalıktır”

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, Bipolar Farkındalık Haftası dolayısıyla yaptığı bilgilendirmede, 'manik depresif bozukluk' veya 'manik depresyon' adıyla da bilinen bipolar bozukluğun tedavi edilmediği takdirde intihar yoluyla ölüme yol açabilen ciddi bir psikiyatrik tablo olduğunu belirtiyor.


Doğu Ege Yelken Haftası Irc 1 Şampiyonu Msı Saılıng Teamag

DOĞU EGE YELKEN HAFTASI IRC 1 ŞAMPİYONU


Etiketler: Kızgın, beslenme, Gıda, Bilgi, WarnerYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Blog Haberler
img