10 Haziran 2019 Pazartesi 09:01

GÜNDEM

Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi

Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi

34volt » 34Volt

Türkiye’nin lider gıda üreticilerinden Duru Bulgur, sofralarımızın baş tacı olan bulgurlu lezzetleri gelecek kuşaklara tanıtmak amacıyla hayata geçirdiği “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” sosyal sorumluluk projesiyle bugüne kadar 24 bin 571 öğrenciye ulaştı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de bulguru sofralara en sağlıklı haliyle kazandırmayı ve tüm dünya mutfaklarına sokmayı hedefleyen Duru Bulgur, bu hedef doğrultusunda dikkat çekici bir proje yürütüyor.

Duru Bulgur, 5-7 yaş aralığındaki çocuklara bulgurun önemini ve lezzetini anlatmak için Mart 2018’de başladığı “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” sosyal sorumluluk projesi kapsamında şu ana kadar 979 eğitim etkinliği gerçekleştirerek, 270 okulda 24 bin 571 öğrenciyi bulgurla tanıştırdı.

Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabının yazarı Celal Akbaş eşliğinde yapılan eğitimlerde çocuklara bulgurun üretimden sofraya gelene kadar geçirdiği süreç eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. Ardından bulgurun oluşumu drama ile canlandırılıyor ve çocukların bulgura dokunarak tanımaları sağlanıyor. Atölye çalışmasında Başbaşı bulgur pişirilerek çocuklara tattırılıyor. Eğitimlerin ardından çocuklara; önlük ve “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabı, ailelerine de “Duru’nun Ailesi Bulguru Öğreniyor” kitabı ile bulgur hediye ediliyor.

Son olarak İstanbul, Ordu, Bursa, Tekirdağ, Manisa, İzmir, Isparta, Uşak, Kocaeli, Konya, Karaman, Adana illerinde gerçekleştirilen etkinliklerde binlerce çocuk, bulgurlu lezzetleri keşfetti.

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, 1 yılı aşkın süredir yürüttükleri projeye yönelik ilginin katlanarak arttığını söyledi. İhsan Duru “Çocuklarımızın bulguru tanıması, sağlıklı beslenme kültürünün genç nesillerce anlaşılması ve kavranması adına da son derece değerli. Biz Duru Bulgur olarak, bulgurun topraktan sofraya uzanan yolculuğunu aktarırken, çocuklarımıza gastronomi bilinci kazanmaları adına da dikkate değer bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş oluyoruz. Şu ana kadar 24 bini aşkın çocuğumuza doğrudan ulaştık ve son derece faydalı bir deneyim ortamı oluşturduk.” diye konuştu.

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkilerİlginizi Çekebilir

Boyner'den Başkente Yeni Mağaza

Boyner’den başkente yeni mağaza


Tügiad, Harekât Sonrası Akçakale'de

TÜGİAD, Harekât Sonrası Akçakale'de


Andy Warhol X Eastpak Iv

Eastpak dördüncü kez,20.Yüzyıl Amerika’sının en çok tanınan sanatçılarından biri olan Andy Warhol’un hayatından ve eserlerinden ilham alarak yepyeni bir koleksiyon hazırlıyor.


‘Onun Çizgileri’ Sergisi Trump Art Gallery’De , 30 Eylül'e Kadar...

Trump Art Gallery, 01 – 30 Eylül tarihleri arasında, Türkiye’de ve yurt dışında başarılı çalışmalara imza atan K. Muzaffer Gençer’in ‘Onun Çizgileri’ adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. K. Muzaffer Gençer, birbirinden canlı renkler ve özgün desenlerle oluşturduğu eserlerinde farklı renk seçenekleri ve kuvvetli fırça darbeleriyle içindeki duyguları yansıtıyor.


Filenin Güvercinleri Transfere Tüm Hızıyla Devam Ediyor

NASYA DİMİTROVA PTTSPOR’DA


Etiketler: Duru, Bulgur, çocuklara, bulgurun, ÖğreniyorYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img