9 Aralık 2015 Çarşamba 16:24

KÜLTÜR SANAT

Bir Tablo Bin Fırça Yeni Evine Uğurlandı

Bir Tablo Bin Fırça Yeni Evine Uğurlandı
Bir Tablo Bin Fırça Yeni Evine Uğurlandı
Bir Tablo Bin Fırça Yeni Evine Uğurlandı

34VOLT

Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin düzenlediği “Bir Tablo Bin Fırça” Projesi’nin tablosu sahibini buldu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Maltepe Park Alışveriş Merkezi, Mustafa Kemal Atatürk’ü 77’nci ölüm yıl dönümünde anmak için başlattığı “Bir Tablo Bin Fırça” projesiyle ortaya çıkan tabloyu bağışladı. Alışveriş merkezi ziyaretçileriyle birlikte yapılan tablo bir süre sergilendikten sonra yapılan bir törenle Medine Tayfur Sökmen İmam Hatip Lisesi’ne bağışlandı. Bağışlanan tabloyu öğrenciler omuzlarda taşıyarak okullarına götürdüler.

Projeyle ilgili açıklama yapan alışveriş merkezi müdürü Vedat Özeren, “Atatürk’ü unutamadığımızı ve minnetle andığımızı göstermek için Nuit Reklam Ajansı'nın danışmanlığında ''Bir Tablo Bin Fırça'' projesini hayata geçirdik. Bu projede Atatürk'e verdiğimiz değeri yas tutarak değil, O'nun anısını yaşatarak ziyaretçilerimizle birlikte tuvale resmettik.” dedi.

Tablonun bağışlandığı Medine Tayfur Sökmen İmam Hatip Lisesi Müdürü Haşim Akfırat ise “Türk Milli Kültürünü, Medeniyetini, Cumhuriyet Tarihini gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin görevidir. Bu sorumlulukla Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin yapmış olduğu “Bir Tablo Bin Fırça” projesini okulumuza değer buldukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.İlginizi Çekebilir

İsveç Baltık Denizi’Ndeki Rus Savaş Gemilerini Doğrudan Tehdit Olarak Görmüyor

– Rusya’nın Baltık Denizi’nde nükleer silah kapasitesine sahip iki savaş gemisi konuşlandırmasını NATO endişeyle izlerken, İsveç Başbakanı Stefan Löfven bunu İsveç’e doğrudan tehdit olarak görmediklerini açıkladı.


Tartıştığı Kişiyi Öldürdükten Sonra İntihar Etti

Adana'da 45 yaşındaki Cem Gür, alacak konusunda tartıştığı 51 yaşındaki Ercan Günhan'ı tabancayla öldürdü. Gür, olaydan 1 saat sonra, kaçarken kullandığı otomobilde kendi silahıyla başına ateş ederek intihar etti.


Erdal İnönü Ölümünün 9. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Eski Başbakan Yardımcısı ve SHP Onursal Genel Başkanı Prof. Dr. Erdal İnönü, ölümün 9. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.


Bin Yıllık Türk Kültürü İlk Defa Başkentte

Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı sanatına ev sahipliği yapmış eski başkent Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın buram buram kokan tarihi, turizmi, sosyal ve kültürel faaliyetleri Ankara’da canlanacak. Bölgenin ilk tanıtım günleri, 19 – 22 Nisan 2018 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Trakya Kalkınma Ajansı, Trakyalılar Vakfı ve Ruan Fuarcılık birlikteliğiyle yapılan “1. Trakya Tanıtım Günleri” yörenin meşhur lezzetleri ve geleneklerini Ankaralılarla buluşturmak için gün sayıyor.


Şanlıurfa’Da Üniversite Öğrencilerindden Yurt Ve Ulaşım Eylemi

Şanlıurfa'da bulunan Harran Üniversitesi'nde öğrenim gören erkek öğrenciler, yurttan okula otobüs seferi olmaması, kaldıkları yurdun barınma şartlarının ve yemeklerin kötü olduğunu öne sürerek yol kapatıp oturma eylemi yaptı.


Etiketler: Bir, Tablo, Bin, Fırça, Yeni, Evine, UğurlandıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img