7 Kasım 2016 Pazartesi 15:48

GÜNDEM

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Baluken Açıklaması


DHA » DHA

Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, HDP Diyarbakır Milletvekili ve Grup Başkan Vekili İdris Baluken'in ifadeye çağrıldığını, gelmediği için hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, HDP Diyarbakır Milletvekili ve Grup Başkan Vekili İdris Baluken'in ifadeye çağrıldığını, gelmediği için hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş yazılı açıklama yaptı. Başsavcı Bektaş, HDP Diyarbakır Milletvekili, 24'üncü Dönem BDP Bingöl Milletvekili İdris Baluken'in, TBMM tarafından yasama dokunulmazlığının kaldırılması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı'nca  hazırlık kaydında bulunan soruşturma dosyaları ile ilgili olarak savunmasının alınması için çağrı kağıdı gönderildiği, gönderilen çağrı kağıdının usulune uygun olarak tebliğine rağmen şüphelinin Cumhuriyet Başsavcılığımıza gelmediğini söyledi. Açıklamada, şöyle denildi:

"Şüpheli hakkında yürütülen hazırlık soruşturmaları kapsamında gözaltı kararı verildiği, Ankara ilinde gözaltına alınan şüpheli İdris Baluken'in Cumhuriyet Başsavcılığımıza intikalinin sağlandığı, 4 Kasım 2016 tarihinde Cumhuriyet başsavcılığımızca alınan ifadesinin ardından tutuklanması talebiyle Bingöl Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildiği, Bingöl Sulh Ceza Hakimliği'nin 4 Kasım 2016 tarihli kararıyla şüphelinin silahlı terör örgütüne üye olma, terör örgütü propagandası yapma, devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama suçlarından tutuklanmasına karar verilmiştir. Şüpheli hakkında soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.İlginizi Çekebilir

İnternet Medyasında 100 Bin Gazeteci Kayıt Dışı Çalışıyor

İnternet medyası 20 yıldır kanun bekliyor


Abdüllatif Şener“Türkiye'de Çapulun Merkezi Siyasettir"

Eski Başbakan Yardımcısı ve AKP kurucularından Abdüllatif Şener 14 Nisan 208 tarihinde günü İYİ Parti Şişli İlçe Başkanlığı’nda İYİ Partililere konferans verdi. İYİ Parti Şişli ev sahipliğinde gerçekleşen konferansa İYİ Parti Eskişehir ve İYİ Parti Düzce teşkilatı da katılım sağladı. İYİ Parti Şişli İlçe Başkanlığı’nın Mecidiyeköy’deki binasında gerçekleşen konferansa ilgi yoğundu. Hatta çoğu katılımcının ayakta kaldığı da gözlerden kaçmadı.


Daire Kartal, Tarihi Kampanyada İndirim Oranını Yüzde 20+5 Yaptı

BODUR GAYRİMENKUL SEKTÖRE ÖNCÜLÜK EDİYOR


Alternatif Müzik Sahnesinin Yeni İsimlerinden Glasxs'in Büyüleyici “Yemen Türküsü” Yorumu Epic Istanbul Etiketiyle Yayımlandı!

Alternatif müzik sahnesinin yeni isimlerinden Glasxs, büyüleyici


Destek Patent Ve Proofstack'den Blockchaın İş Birliği

Destek Patent ve Proofstack’den Blockchain İş Birliği


Etiketler: Cumhuriyet, Bingöl, Baluken, hakkında, olarakYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img