20 Ekim 2015 Salı 23:34

OTOMOBİL

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: Volkswagen iki modelinin Türkiye satışını durduracak


» Volkswagen Jetta, Volkswagen Caddy, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Fikri Işık

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Volkswagen'in 1.6 dizel motorlu Jetta ve Caddy modellerinin Türkiye'deki satışını gönüllü olarak bu akşam itibarıyla durduracağını bildirdi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, NTV'de katıldığı programda soruları yanıtladı.

Volkswagen'in Türkiye'deki durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Işık, şirketin Amerika ve Avrupa'da yaşadığı sıkıntının, emisyonun önemini daha da artırdığını söyledi. Bunun, elektrikli otomobile geçiş sürecini de hızlandıracağını dile getiren Işık, Volkswagen'le ilgili konunun şu ana kadar Türkiye'de sadece emisyon noktasında değerlendirildiğini ifade etti.

Kendilerinin de bu süreci dikkatle takip ettiklerini anlatan Işık, şunları kaydetti:

"Sağolsunlar onlar da 323 bin aracı gönüllü geri çağırma yöntemiyle, Almanya'yla eş zamanlı olarak çağıracaklarını açıkladılar. Belki ilk defa bir bilgiyi de sizin aracınızla paylaşalım. Volkswagen'in şu anda EA 189 dedikleri motor tipinde iki aracı var Türkiye'de, Jetta ve Caddy. Bunlarla ilgili araçların satışını bu akşam itibarıyla durduracak. Bu gönüllü bir durdurma, askıya alacak satışı ve bu teknik güncellemeler yapıldıktan sonra satılacak. Bu noktada firmamızın duyarlılığına teşekkür ediyorum. Bunu biz de yakınen takip ediyoruz. Bir taraftan emisyon noktasındaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Diğer taraftan da teknik güncellemelerin bir an önce gönüllü olarak yapılmasının takipçisi olacağız. Dediğim gibi, bu akşam itibarıyla firmanın, Jetta ve Caddy'de, 1.6 dizel motorlarda satışını askıya aldığını sizlerin aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmış olduk."

İlginizi Çekebilir

İto Başkanı Avdagiç Yemek Kartında Yeni Düzenleme İle Yemeğin Lezzeti, Lokantanın Bereketi Artacak

YEMEK KARTINDA İSKONTOYA SON, YÜKSEK KOMİSYONA TAVAN


63 Yaşındaki Kadın El Ve Ayakları Bağlı Halde Ölü Bulundu

Afyonkarahisar'ın Bolvadin İlçesi'nde 63 yaşındaki Satı Kan, evde el ve ayakları bağlı halde ölü bulundu. Satının vücudunda darp izleri olduğu belirlendi.


Bilgi'nin Yaratıcı Gücü Sanatseverlerle Buluşuyor

BİLGİ’NİN YARATICI GÜCÜ SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR


Bakan Soylu Bazı AVM'leri Uyardı

İçişleri Bakanı Süleymana Soylu, terörle mücadele kapsamında Meclis'i bilgilendirdi, bazı AVM'leri uyardı. İşte Milliyet'te yer alan o haber.


Beşir Derneği Filistin’De İftar Sofraları Kuruyor

Türkiye’de ve dünyada pek çok insanın iftar sevincini yaşamasını amaçlayan Beşir Derneği, Ramazan ayının başlamasıyla yardım faaliyetlerini hızlandırdı. Dernek, “Kardeşlerini Yalnız Bırakma’’ projesini hayata geçirdi. Bu projeyle Filistin’de iftar sofraları kurulacak, gıda kolisi, tıbbi malzeme, ilaç yardımları ve bayramlık giysi dağıtımı yapılacak


Etiketler: Işık, Volkswagen, Türkiye, satışını, gönüllüYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img