19 Mart 2017 Pazar 23:56

BİLİM TEKNOLOJİ

Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve DDoS Saldırısı

Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve DDoS Saldırısı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Siber suçlarla mücadele devam ediyor. Bilgi Güvenliği Danışmanı Osman Bolat yeni bir araştırmaya dikkat çekti. Siber güvenlik konusunda araştırmalarıyla tanınan "Kaspersky Lab’ın 2016 BT Riskleri" araştırma raporuna göre ilginç sonuçlar var.

Araştırmada, bir DDoS saldırısının ardında yatan sebebin, politik komplo veya bir şirkete karşı duyulan şahsi nefret yerine, en yüksek ihtimalle endüstriyel sabotaj olarak görüldüğünü ortaya çıkardı. Saldırı kurbanlarının sadece beşte biri (%20) yabancı hükümetleri ve gizli servis organizasyonlarını suçlarken, yine neredeyse aynı oranda kişi ise (%21) kızgın eski çalışanlardan şüpheleniyor.

Peki, nedir bu DDoS Saldırısı?

Siber saldırı denilince akla ilk gelen kelimelerden biri de DDoS! Açılımı Distributed Denial of Service attack yani Dağınık Hizmet Engelleme diyebileceğimiz saldırı türüne kısaca DDoS saldırısı adı veriyoruz. Aslında, bu saldırı türü hedef sistemlerin kaynakları ya da bant genişliği sömürmeyi sağlayarak, hedefin çalışmasını engellemek üzere oluşturulmuş saldırı türüdür. Hacker olmayı amaçlayanları uyaralım bir siteyi ele geçirmekle onun çalışmasını engellemek arasında hiç bir fark yoktur, bunlar bilişim suçudur ve büyük cezaları vardır. İşte bu ndenle herkesi KVK yani kişisel verileri koruma kanununu okumaya davet ediyorum.İlginizi Çekebilir

Başbakan Yıldırım'ın Portresini Başına Kazıdı

Isparta'ya bir kuaför salonunun açılışına katılan tasarımcı 32 yaşındaki Süleyman Tokgöz, bir erkek gönüllünün başının arkasına Başbakan Binali Yıldırım'ın portresini kazıdı.


Corendon Aırlınes 23 Nisan’Da Çocukları Pilot Yaptı!

CORENDON AIRLINES 23 NİSAN’DA ÇOCUKLARI PİLOT YAPTI!


Kadın Kick Boks Antrenörü 1000'Den Fazla Sporcu Yetiştirdi

Burdur'da 7 yıldır kick boks antrenörü olarak görev yapan 38 yaşındaki Deniz Sögü Koç, bu branşta bugüne kadar 1000'in üzerinde sporcu yetiştirdi.


Stk’Ların Dijital Dönüşümü Dünyayı Değiştiriyor

Radore, hizmet verdiği 44 STK’nın dijital dönüşümüne katkı sağlarken, sosyal girişimleri de destekleyerek ekosistemin büyümesine katkıda bulunuyor


People Make The Brand Campus’Te Öğrencilerle

PEOPLE MAKE THE BRAND BİR İLKE İMZA ATIYOR


Etiketler: DDoS, Siber, saldırı, Bilgi, GüvenliğiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img