23 Mayıs 2016 Pazartesi 10:30

BİLİM TEKNOLOJİ

Beylikdüzü Belediyesi'nden Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi Projesi

Beylikdüzü Belediyesi'nden Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi Projesi

34VOLT

Aldığı ödülle hem dünyanın hem de Türkiye'nin dikkatini çeken Prof. Dr. Aziz Sancar İstanbul'daydı. 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir konuşma yaptı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Çalışmak Vatan Borcudur

Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, İTÜ'de yaptığı konuşmada:  "Gözünüzü seveyim politikayla uğraşmayın, onu yapanlar var, çok çalışın. Ne yaparsanız, iyi yapmaya çalışın, çalışmadan olmaz. Öğrenciyken günde 18 saat çalışırdım. Gecelerimi laboratuvarlarda geçirmişimdir. Çalışmaktan başka çare yoktur. Bu, vatan borcudur"

Ödül Heyecanını Espri İle Anlattı

Esprileriyle salondakileri kahkahaya boğan Sancar: "Ödül verecekleri zaman insan tükeniyor. Nobel ödülünün verileceği gece ne eşim uyudu ne ben uyudum. Nobel gecesi ne olduğunu göreceksiniz" diyerek tören öncesi bir köşede uyuduğu fotoğrafını gösterdi. Prof. Dr. Sancar sözlerine şöyle devam etti: "Gerçekten tükenmiştim, orada biraz kestirdim ama yetmedi. Sahneye çıktığımda takılıp düşeceğim, diye korkmuştum. Allah yardım etti, düşmeden ödülü aldık."

Beylikdüzü Belediyesi ile İşbirliği Protokolü

İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğin ardından Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi'nin oluşturulması için İTÜ, Beylikdüzü Belediyesi ve Aziz Sancar arasında bir  protokol imzalandı.

Aziz Sancar Öncülüğünde Bilim Merkezi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HaberTürk Gazetesi'nden Esra Boğazlayan'a verdiği röportajda şunlar yazıyordu:

"2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi, Türk bilim adamı Aziz Sancar’la yaptığımız görüşmeler sonucunda önemli bir karara vardık. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi’ni açacağız. Uluslararası boyutta hizmet verecek olan merkez, gelecekte büyük bilimsel başarılara imza atacak gençlerimiz için çok değerli bir öğrenme ve araştırma ortama sunacak. Merkezin kuruluşu ve işleyiş süreci bütünüyle Aziz Sancar’ın rehberliğinde gerçekleştirilecek. İlk adım olarak, Sancar’ın belirlediği bir akademisyen grubuyla bu merkezin fiziki altyapısı ve teknolojik donanım açısından temel ihtiyaçlar belirleniyor. Bu çerçevede, İstanbul Teknik Üniversitesi ile Beylikdüzü Belediyesi arasında da bir protokol imzalandı. Merkez, lise ve üniversite çağındaki gençlere bilimsel çalışmalara katılma ve özel araştırma projelerini yürütebilme olanakları sunacak. Yalnız Beylikdüzü değil, İstanbul’un ve Türkiye’nin her yerinden yetenekli gençler merkezin donanımlı laboratuvarlarından ve yeni buluşlar için ilham veren ortamından yararlanabilecek. Merkezde ayrıca bir de bilim müzesinin bulunması planlanıyor..."İlginizi Çekebilir

Hılton, Plastik Pipet Kullanımına Son Veriyor

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki Hilton otellerindenden her yıl 5 milyon plastik pipet ve 20 milyon plastik şişe kaldırılacak. Kullanımdan kaldırılan pipetler bir yılda 776 km’lik Seine nehrini aşacak!


Dha Dış Haber - Sadr Hareketi, Kerkük'te 18 Sivilin Öldürüldüğü İlhanlı Tekkesi'ni Ziyaret Etti

Irak'ta Sadr Hareketi heyeti, Kerkük'te 18 kadın ve çocuğun hava saldırısında öldürüldüğü İlhanlı Tekkesi ziyaret etti.


Kinetix'ten Annelere Rengarenk Hediyeler...

Kinetix’ten annelere rengârenk hediyeler!


Fırat Kalkanı'nda, 99 Işid, 4 Pyd/Pkk Hedefi Vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 69'uncu gününde terör örgütleri IŞİD'in 99, PKK/PYD'nin ise 4 hedefi ateş altına alındı. Çatışmalarda; Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) 6 askeri ölürken, 18'i de yaralandı.


Tekzen Lüleburgaz'da İkinci Mağazasını Açtı Bülteni

Tekzen Lüleburgaz’da ikinci mağazasını hizmete açtı


Etiketler: beylikdüzü, ekrem imamoğlu, itü, aziz sancarYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img