4 Kasım 2016 Cuma 11:08

EĞİTİM

Beslenme Dostu Okul Seçildi


DHA

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Burdur'da 'Beslenme Dostu Okul' seçilen Sakarya İlkokulu'na törenle sertifika verildi. Sakarya İlkokulu'na 'Beslenme Dostu Okul Sertifikası', Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, İl Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ile öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı kahvaltı programında verildi. Programda konuşan Okul Müdürü Zübeyde Tuncer, "Okulumuzda, 'Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur' atasözümüzün ışığında en önem vermiş olduğumuz eğitimlerimizin başında sağlıklı beslenme gelmekte. Bu doğrultuda okulumuz, temiz okul, sağlıklı okul bilinciyle 2013 yılında beyaz bayrak almaya hak kazandı ve 2016 yılında yenilendi" dedi. 2015-2016 eğitim öğretim yılında 'beslenme dostu okullar' projesini uygulanmaya başlandıklarını kaydeden Tuncer, "Öğrencilerimize her sabah beslenme saatinde sağlıklı besinlerle kahvaltı alışkanlığı kazandırılmaya çalışıyoruz" dedi. Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı da öğrencilere herkesin onurla bitirmesi gereken önemli görevlerden birisinin hayatı sağlıklı bir şekilde devam ettirmek olduğunu söyledi.

Vali Yardımcısı Sandıkçı, "Bu nedenle hayatımızın daha kaliteli, daha uzun, daha sağlıklı olabilmesi için hava, su ve besinlerin çok önemi var. Bunlar olmadan sağlıklı bir hayat olamaz. Hayatımızı korumak için sağlıklı ve dengeli besleneceğiz. Yediğimize içtiğimize dikkat edeceğiz. Zararlı gıdalardan, kimyasal ve yapay gıdalardan uzak duracağız. Tamamen doğal besleneceğiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Okul Müdürü Zübeyde Tuncer'e 'Beslenme Dostu Okul' sertifikasını verdi. Programda, okulun halk oyunları ekibi de bir gösteri sundu.İlginizi Çekebilir

Bin Yıllık Türk Kültürü İlk Defa Başkentte

Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı sanatına ev sahipliği yapmış eski başkent Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın buram buram kokan tarihi, turizmi, sosyal ve kültürel faaliyetleri Ankara’da canlanacak. Bölgenin ilk tanıtım günleri, 19 – 22 Nisan 2018 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Trakya Kalkınma Ajansı, Trakyalılar Vakfı ve Ruan Fuarcılık birlikteliğiyle yapılan “1. Trakya Tanıtım Günleri” yörenin meşhur lezzetleri ve geleneklerini Ankaralılarla buluşturmak için gün sayıyor.


Beymen'den her Satış Danışmanına Bir “Asistan”

Beymen dijital yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Tüm mağazalarındaki satış danışmanlarının kullanacağı “Asistanım” cihazları ile müşterilerine özel ve farklı bir alışveriş deneyimi yaşatmaya hazırlanan Beymen, mağazacılıkta sınırları kaldırarak online ve offline dünyaları birleştiriyor.


Televizyonun Geleceği Lg Tarafından Dört Harfle Yazılacak: Oled

LG Electronics Hakkında:


Başbakan Yıldırım, Arnavutluk Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati'yi Kabul Etti

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmekte olan Arnavutluk Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati'yi bugün Çankaya Köşkü'nde kabul etti.


Sivas'ta 2 Kişi Fetö'den Tutuklandı

Sivas'ta Fetnullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden 2'si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Etiketler: sağlıklı, Okul, Beslenme, Dostu, YardımcısıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img