23 Haziran 2019 Pazar 11:39

GÜNDEM

Beloyarsk Ngs Personeli, En İyi Uluslararası Uygulamalara Uygun Olarak Güvenlik Kültüründeki Yetkinliğini Artırıyor


34volt » 34Volt

Türkiye’nin ilk nükleer güç santali Akkuyu NGS’yi inşa eden Rosatom’un alt şirketi Rosenergoatom’a bağlı Beloyarsk NGS’de, Dünya Nükleer Santraller Birliği (DNSB) temsilcileri, “Güvenlik Durumunun Değerlendirme ve Güvenlik Kültürünün Geliştirilmesi” alanını destekleme görevini tamamladı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ziyaretin amacı, deneyim ve bilgi alışverişinde bulunmak ve Beloyarsk NGS personelinin en iyi uluslararası uygulamalara dayalı olarak yetkinliğini arttırmaktı. Beloyarsk NGS Direktörü Ivan Sidorov, “İstasyonun uluslararası uzmanlar tarafından herhangi bir şekilde değerlendirilmesi bizim ‘büyümemize’ ve yetkinliğimizi geliştirmemize yardımcı oluyor” dedi.

Ekip Başkanı Konrad Dube, destek görevini yerine getirmeye davet edildiği için Beloyarsk NGS yönetimine teşekkür ederek: “Ekibimiz Rosenergoatom şirketinin merkez ofisinde ve neredeyse tüm Rus NGS'lerinde böyle bir misyon gerçekleştirdi. Beloyarsk NGS, bu ziyaretlerin son döngüsünden biridir. Bu, şirketinizin açıklığını ve üretim faaliyetlerini geliştirme isteğini gösteren harika bir girişimdir. Destek misyonunun başarısına açıklık, dürüstlük ve netlik katkıda bulundu. İnceleme sürecinde gözlemler yaptık, işçiler, mühendisler ve teknik personel ile odak grup görüşmeleri gerçekleştirdik, Beloyarsk NGS hat yöneticileri ile güvenlik kültürü konusunda konuştuk, belgelerle çalıştık. Sonra toplanan bilgileri analiz ettik. Güvenlik kültürünün daha da gelişmesi için yolları belirlediğimiz bir rapor hazırlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Uzmanlardan oluşan ekip arasında DNSB, Rosenergoatom şirketi ve birkaç diğer yabancı ve Rus şirketlerinin temsilcileri yer aldı. Bu temsilcilerin arasında, nükleer endüstri ile ilgili olmasa da, çalışmalarında güvenlik kültürü ilkelerini aktif olarak kullanan Avrupa Demiryolları Ortak Ajansı da vardı.

Beloyarsk NGS’nin 3’üncü ve 4’üncü güç ünitelerinin kontrolü sırasında, uzmanlar, reaktör bölmesi operatörlerinin ve türbin bölmesinin makinistlerinin çalışmaları ve rutin anahtarlama uygulaması hakkında gözlem yaptı. Ana atölye, bölüm başkanları ile yöneticiler ve hat yöneticilerinin odak grup çalışmaları, başmühendis yardımcısı ile röportajlar yaptı.

Destek misyonunun sonunda, bir ay içinde nihai halini alacak bir ön rapor hazırlandı. Uzmanların önerileri, Beloyarsk NGS'nin emniyet kültürünün daha da gelişmesinde yardımcı olacak, bu da güvenilir ve güvenli teçhizat çalışması sağlamak anlamına gelecek.

Beloyarsk NGS'deki bu etkinlik, birkaç yıl içerisinde Rosenergoatom Şirketi'nin tüm NGS'lerinde uygulanması gereken DNSB –MC Güvenlik Kültürü genel yardım ziyaretleri programının (üç teknik destek görev formatından biri) bir parçası olma özelliği taşıyor.İlginizi Çekebilir

Türkiye Kurulu Rüzgar Gücünde Avrupa’Da Yedinci Sırada

RÜZGAR SANTRALLERİ AVRUPA ENERJİ İHTİYACININ %14’ÜNÜ


Koçsistem Ve Koçdigital’E Stevie’Den 3 Altın 11 Ödül

KoçSistem ve KoçDigital, dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından “16. Stevie Uluslararası İş Ödülleri”nde 9 ayrı kategoride 3 altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 11 Stevie ödülünün sahibi oldu.


Diş Etleriniz İle Eklemlerinizin Sağlığı Birbirine Bağlı Olabilir!

İltihaplı eklem hastalıklarından olan romatoid artrit (RA) ile diş eti rahatsızlıkları arasında, biyolojik bir bağlantı olduğunu söyleyen İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Periodontoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Gökçe Aykol Şahin, diş eti hastalığı olan kişilerde romatoid artritin daha sık görülebileceğini belirtti.


Koton’Dan Sezonun Vazgeçilmezi; Şort Kombinleri

Koton, yaz sezonunun vazgeçilmezi şort tasarımlarını günlük giyimden gece şıklığına kadar fark yaratmak isteyen, stil sahibi kadınların beğenisine sunuyor.


Yataş Grup Net Karını Yüzde 64,64 Arttırdı

2019 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıklayan Yataş Grup, net kârını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64,64 artırarak 42,23 milyon TL rakamını yakaladı.Aynı başarıyı net satış gelirlerinde de elde eden Yataş Grup, 2019 yılının ilk yarısında yüzde 30,36 artışla 556 milyon TL net satış rakamına ulaştı.


Etiketler: Beloyarsk, Rosenergoatom, uluslararası, olarak, uzmanlarYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img