15 Şubat 2020 Cumartesi 11:01

GÜNDEM

Bcb Network’Un Bcbtalks Söyleşileri Başladı

Bcb Network’Un Bcbtalks Söyleşileri Başladı
Bcb Network’Un Bcbtalks Söyleşileri Başladı
Bcb Network’Un Bcbtalks Söyleşileri Başladı
Bcb Network’Un Bcbtalks Söyleşileri Başladı

34volt » 34Volt

Boğaziçi Consultants for Business (BCB) Network için Robert Kolej Mezunlar Derneği ile düzenlediği değişen dünyanın yarattığı kaygıları, heyecanları ve olanakların konuşulduğu BCBTALKS söyleşileri Robert Koleji Mezunları Derneği’nde gerçekleştirildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BCBTALKS şirketler, sivil toplum kuruluşlarına yönelik düzenlediği deneyimli danışmanlarının etkili ve katılımı teşvik eden söyleşileri bu kez RKMD için “Esinlen, Öğren, Paylaş” temasıyla organize edildi. Konuşmalar Haziran ayına kadar devam edecek.

Pelin Yenigün Dilek’in konuşmasıyla başlayan BCBTalks, kısa ve uzun vadeli risklerin anlatılmasıyla devam etti. Gençler için kısa vadeli ve uzun vadeli perspektifinin örtüştüğünü ve çevresel risklere odaklanıldığını belirten Dilek, Türkiye ekonomisinde 2020 yılında büyüme ivmelenirken cari açık ve işsizlik verilerinin önemli olacağını; orta vadede ise verimlilik darboğazını aşmaya yönelik politika tercihlerinin yön belirleyeceğini söyledi.

Konuşmaya mikro ekonomi ve şirketler boyutunu ele alarak devam eden Didem Taner, yeni dönemde verimliliğin, nominal büyüme rakamlarından daha önemli olacağını, şirketler için verimlilik odaklı bir yaklaşımınrekabet gücünün artırılmasını, dolayısıyla istikrarlı büyümeye ulaşılmasını sağlayacağını belirtti. “Dönüşen dünya ve değişen ekonomik koşullarda iş dünyası da sürekli bir devinim içinde ve kredi risk yönetimi de artık eskisinden daha kritik” diyen Taner, etkin bir risk yönetiminin de müşteri yaşam döngüsünün her aşamasında bilgiye ve analize dayalı farklı enstrümanların entegre bir şekilde kullanılması ile mümkün olduğu söyledi.

Bir sonraki etkinliğin 4 Mart’ta olacağı BCB Talks, etkinlik gelirlerini Robert Koleji Mezunları Derneği’ne bağışlıyor.

Etkinlik takvimi ve detayları için:İlginizi Çekebilir

Betek Kamuoyuna Duyuru

Betek A.Ş., Türkiye ve bölgemizde boya branşlarında ve mantolama alanında stratejik yatırımlarıyla büyüme hedefinde ilerlemiş ve gelecek planlarına yönelik, pazar fırsatlarının geliştirilmesi üzerine işbirliklerini değerlendirme sürecini büyük ve önemli bir adım ile tamamlamıştır.


Kalbiniz İçin 5 Sağlıklı Yaşam Önerisi

Kalp hastalıkları tüm dünyada, yılda yaklaşık 17 milyon kişinin yaşamını kaybetmesine neden oluyor. Ülkemizde de kardiyovasküler hastalıklara bağlı ölümlerin 200 bin civarında olduğu ve bu rakamın 2020’de ikiye katlanacağı tahmin ediliyor. Dünya Kalp Federasyonu, tütün kullanımı, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam gibi önlenebilir faktörlerin kontrol altına alınması ile kalp hastalığına bağlı erken ölümlerin en az %80'inin önlenebileceğini belirtiyor. Memorial Antalya Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mehmet Kabukçu, “29 Eylül Dünya Kalp Günü” nedeniyle kalp hastalıklarından korunma yolları hakkında bilgi verdi.


Üsküdar’Daki 29 Ekim Kutlamalarının Video Ve Fotoğraf Linkleri

ÜSKÜDAR’DAKİ 29 EKİM KUTLAMALARININ VİDEO VE FOTOĞRAF LİNKLERİ


Türk İhracatçıları Çin İthalat Fuarı’Na Çıkarma Yapacak

Türkiye 54 Firmasıyla İkinci Kez Çin İthalat Fuarı’nda


Yeni Nesil Dizileme Teknolojileri İle Erken Teşhis Mümkün

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 25 bin geni aynı anda tarayarak hastalıkların erken teşhisine ve kişiselleştirilmiş tedavi metotlarına imkân sağlayan Yeni Nesil Genomik (NGS) uygulamasının ele alındığı bir etkinlik düzenledi. NGS uygulaması ile anne karnındaki bebeklerin genleri ebeveynleri ile karşılaştırılarak var olan problemler doğumdan önce ortaya konabiliyor


Etiketler: şirketler, için, devam, vadeli, yönelikYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img