14 Nisan 2019 Pazar 09:31

GÜNDEM

Bbtwitter’Dan Game Of Thrones’Culara Müjde!


34volt » 34Volt

Hakkında bugüne dek 200 milyondan fazla tweet atılan efsane dizi Game Of Thrones hayranları son birkaç gündür Twitter’da endişe içinde. Yeni sezonla ilgili sürprizi bozan herhangi bir ipucuna denk gelme korkusuna Twitter’ın ‘sessize alma’ özelliği ilaç gibi geliyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Twitter deneyim artırmaya yönelik birçok özelliği aktifleştirmeye veya devre dışı bırakmaya olanak tanıyor. Bu özelliklerden ‘sessize alma’ özelliği, bir Twitter hesabını ya da belirli kelimeler içeren Tweet’leri sessize almayı mümkün kılarak ‘spoiler’ sorununun önüne geçiyor. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak spoiler içeren paylaşımlarla karşılaşmadıkları gibi tamamen kendi belirledikleri içerikleri okuyabiliyor. Twitter bu özelliklerle karar mekanizmasını Twitter kullanıcıları olarak belirleyerek herkesin kendine göre kişiselleştirebileceği özel bir alan yaratmış oluyor. Şimdilerde efsane dizi Game Of Thrones’un son sezonu yaklaşırken Twitter’ın sessize alma özelliği dizinin hayranlarına ilaç gibi geliyor.

Twitter’ın gizlilik ve güvenliği esas alarak ortaya koyduğu bir diğer özellik ise ‘keşfedilebilirlik’. Twitter, e-posta adresi ve/veya cep telefonu bilgilerinizi paylaşmanız durumunda arkadaşlarınızı kolayca bularak, onlara çabucak erişmeniz konusunda yardımcı oluyor. Hesabını gizli tutmak isteyenler ise bilgilerini Twitter’a girmeyerek bu özelliği kullanmamayı tercih edebiliyor. Bahsi geçen kullanıcılar özellikle fotoğraflardaki etiket konusunda problem yaşıyor. Twitter, ‘herkes’, ‘sadece arkadaşlarım’, ‘kimse’ seçenekleriyle etiketlenmeye sınır getirerek bu sorunu ortadan kaldırıyor. Kullanıcı, bu seçeneklerle hesabının gizlilik boyutunu yine kendisi belirliyor.

Tabii bir hesabı sessize almanın o hesabı takip etmeyi bırakmak veya engellemekle aynı olmadığını da söylemek gerekir. Eğer bir hesabın sizden bahsetmesini, doğrudan mesaj atmasını dahi istemiyorsanız engelleme özelliğini kullanmak daha doğru olacaktır. Bununla birlikte karşı tarafın tweet’lerinizi ve mesajlarınızı görmesini engelleyecek bu özelliğin etkili olması için hesabınızın gizli olması öneriliyor.

Son olarak kalite filtresinden bahsedecek olursak, bu filtre zengin içeriklerle karşılaşmaya yardımcı oluyor. Kopyalanmış, otomatik Tweet’leri filtreleyen bu özellik, Twitter deneyiminin kalitesini artırıyor. Ayrıca bunu yaparken takip ettiğiniz veya sürekli etkileşimde olduğunuz hesapları bu uygulamanın dışında tutuyor. Yine diğerlerinde olduğu gibi bu özelliği de kullanıp kullanmamak tamamen kullanıcıya bırakılıyor.

Twitter, Game Of Thrones’cular başta olmak üzere tüm kullanıcılarını mutlu edecek bu özelliklerle en iyi deneyimi sunmayı amaçlarken kullanım kararını da onlara bırakarak kendi alanlarını özgürce yönetmelerine olanak sağlıyor.İlginizi Çekebilir

Meme Kanseri Farkındalık Ayında Fatih Altaylı’Dan Çarpıcı Sözler ‘‘Benim De Mememde Kitle Çıktı’’

MEME KANSERİ FARKINDALIK AYINDA FATİH ALTAYLI’DAN ÇARPICI SÖZLER:


Son Düğün Trendleri 'Kalamış Wedding Fest 4'Te!

DÜĞÜN PROVASI GİBİ FESTİVAL!


Foreo İle Cildinizin Geleceğine Yatırım Yapın

Her ay cilt bakım ürünlerine, profesyonel bakımlara yüzlerce lira harcıyorsanız bu masrafa “Dur” demeniz mümkün! İsveçli güzellik teknolojisi markası FOREO ile cilt bakımınıza bir kere yatırım yaparak tek ürünle hayalinizdeki sağlıklı, tazelenmiş ve güzel cilde sahip olabilirsiniz.


Teksüt Yanan İzmir Ormanları İçin Teksüt Bandırma’Dan Pınar Karşıyaka’Ya Fidan Jesti

30 Eylül 2019


Türkiye Ve Dünyanın En Önemli Sorunu “Mülteci”

“FİLİSTİNLİ MÜLTECİLER İKİNCİ SINIF YURTTAŞ DEĞİL, İKİNCİ SINIF YABANCI OLARAK DEĞERLENDİRİLİYOR”


Etiketler: Twitter, özelliği, veya, sessize, gibiYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img