9 Eylül 2019 Pazartesi 12:58

GÜNDEM

Başkan İmamoğlu’Ndan Yeni Eğitim Yılı Ve Aşure Günü Mesajı

Başkan İmamoğlu’Ndan Yeni Eğitim Yılı Ve Aşure Günü Mesajı
Başkan İmamoğlu’Ndan Yeni Eğitim Yılı Ve Aşure Günü Mesajı

34volt » 34Volt

İBB Meclisi’nde konuşan Başkan Ekrem İmamoğlu, yeni eğitim yılında bütün öğrenci ve öğretmenlere başarılar, şehit olan eğitimcilere rahmet diledi. Aşure gününün matem ayı olmasının yanı sıra toplumsal bütünlüğümüzün simgesi olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Kerbela’da katledilen Hz. Hüseyin ve 70 masum Ehl-i Beyt’inin yıldönümünde İslam alemine başsağlığı diliyorum” dedi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığında Eylül ayı toplantılarına başladı. İBB TV ve sosyal medyadan canlı yayınlanan ilk birleşimi yüz binlerce vatandaş takip etti.

Açılışta konuşan Başkan Ekrem İmamoğlu, yeni eğitim-öğretim yılının alınan tedbirler sayesinde rahat bir trafikle başladığını belirterek, “Yeni eğitim döneminde çocuklarımıza, gençlerimize başarılar, annelere babalara evlatlarıyla hep güzel günler diliyorum. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm eğitim kadrosuna yürekten başarılar diliyorum. Hayatını kaybetmiş şehit olmuş eğitimcilerimizi buradan rahmetle anıyorum. Eğitim şehitlerimiz de ruhları şad olsun” dedi.

Eğitimin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu: “Hepimizin evlatları kardeşleri var. 3 milyon civarında üniversite öncesi olan eğitim kurumlarında öğrencisi olan kentiz. 1 milyonun biraz üstündeki üniversite öğrencisiyle belki de dünyanın en büyük öğrenci kentiyiz. Bu bakımdan belediye başkanları,meclis üyeleri olarak her atacağımız adımda bu şehrin çocuklarının, gençlerinin daha iyi eğitim alması konusunda neler yapabiliriz diye düşünme, buna göre adımlar atma felsefesini taşımalıyız.”

İçinde bulunduğumuz Muharrem ayının bir matem ayı olmasının yanı sıra toplumsal bütünlüğümüzün simgesi olduğunu dile getiren İmamoğlu, “Yaşanan tüm acı olaylara rağmen toplumun vicdanını temsil eden ve milli duygularıyla bütünün bir parçası olan alevi yurttaşlarımıza selamlarımı iletiyorum. Barışın pekiştiği bir ay olan Muharrem, tüm acılardan iri, diri olmayı çıkartan anlayış olarak ortaya çıkmıştır. Aşurenin aynı zamanda toplumsal bütünlüğümüzün simgesi olması vesilesiyle milli birlik beraberliğimizin yaşaması için her birimizin çaba göstermesini, kucaklaşmamızı, inançlara saygı duyulması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. Kerbela’da katledilen Hz. Hüseyin ve 70 masum Ehl-i Beyt’inin yıldönümünde İslam alemine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.İlginizi Çekebilir

Ne Çok Fazla Ne Çok Az Profilo E Doz Çamaşır Makinesi

Profilo, hassas ayarın önemini bilen annelere, onlar gibi hassas bir çamaşır makinesi sunuyor. Bir kez dolum yaptıktan sonra, yaklaşık 20 yıkamaya kadar kullanacağı deterjan ayarını kendi yapabilen Profilo E-Doz, zamandan tasarruf ederken ev ekonomisine de katkı sağlamaya yardımcı oluyor.


Arçelik Ve Beko Bayilerinden Düzce’De Teknoloji Sınıfı

Arçelik ve Beko bayilerinden Düzce’de Teknoloji Sınıfı


Yeni Yılda Sevdiklerini Mutlu Etmek İsteyenlere “En İnce” Öneri Acer Swift 7

Yeni yılda sevdiklerine kusursuz armağanı arayanlar için “en ince” alternatif olarak öne çıkan Acer Swift 7, 890 gramlık ağırlığı ve 1 cm’den ince gövdesiyle benzersiz bir dizüstü bilgisayar deneyimini kullanıcılarla buluşturuyor. İncecik çerçeveleri sayesinde kullanıcıya son derece etkileyici bir ekran gövde oranı sunabilen Swift 7, taşınabilirlik konusunda ise rakip tanımıyor. Tarzından ödün vermeyenlerin tercihi olan ultra ince dizüstü bilgisayar, şık tasarımla yüksek performansı bir araya getirirken üst düzey teknik özellikleriyle de farkını ortaya koyuyor.


Subaru Modellerinde Yer Alacak Gelişmiş Otomatik Çarpışma Bildirim Sistemi Sayesinde Trafik Kazası Mağdurlarına Çok Daha Hızlı Yardım Götürülecek

“En Güvenli Otomobil Markası” olma iddiasına sahip olan Subaru markası bu hedefi doğrultusunda otomobillerini “D-Call Net®” isimli Gelişmiş Otomatik Çarpışma Bildirim sistemiyle satışa sunacak. Bu sistem sağlık görevlilerinin trafik kazası mağdurları ile daha kısa sürede temas etmesini sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre bu süre yaklaşık 17 dakikaya iniyor.


Glutensiz Diyet Zayıflama Aracı Değil!

Çölyak hastaları için kritik önem taşıyan glutensiz beslenme, son yıllarda sağlıklı kişilerin de diyetinde yer alıyor. Birçok kişi de glutensiz beslenmeyi zayıflama amacıyla tercih ediyor. Ancak dikkat! Acıbadem Fulya Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Müzeyyen Çelik, yapılan bilimsel çalışmalara göre, çölyak hastaları için başlıca hatta tek tedavi yöntemi olan glutensiz beslenmenin, sağlık açısından birçok faydası olduğunu belirtirken, buna karşın zayıflamak amacıyla bilinçsizce uygulanmasının diyabet ve kalp hastalığına zemin hazırlayabileceğini söylüyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Müzeyyen Çelik, glutensiz diyetin faydalarını anlatırken, çok önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.


Etiketler: İmamoğlu, eğitim, olan, diliyorum, EkremYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img