14 Haziran 2019 Cuma 12:37

GÜNDEM

Basının Ve Kamuoyunun Dikkatine Nafaka Hakkı İçin Kadınların İmzaları Bir Günde 4.000'İ Aştı.


34volt » 34Volt

NAFAKA HAKKI İÇİN KADINLARIN İMZALARI BİR GÜNDE 4.000’i AŞTI

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kadınların nafaka hakkının sınırlandırılması yönündeki girişimlere karşı kadın örgütlerinin oluşturduğu Nafaka Hakkı Kadın Platformu geçtiğimiz gün “Kadınların Nafaka Hakkına Dokunmayın” diyen bir imza kampanyasına çağrıda bulundu. Meclis’e geleceği öngörülen yasa tasarısı geçerse kadınlar ekonomik olarak daha da güçsüzleşecek. 12.06.2019 tarihinde platform tarafından yayınlanan imza metni, kamuoyunda tanınan, farklı mesleklerde çalışan 100 kadının imzasıyla kamuoyuna duyurulmuş ve platform tüm kadınları bu metne destek vermeye çağırmıştı.

Nafaka Hakkı Kadın Platformu’nun tüm kadınları imzacı olmaya çağırdığı kampanya ile nafaka hakkına yönelik saldırılara ve kadın haklarını zayıflatma girişimlerine karşı tepkiler çığ gibi büyüdü ve imza sayısı 24 saat içinde 4.000’i aşarak imzacı sayısı 40 katına yükseldi.

Nafaka Hakkı Kadın Platformu tarafından yapılan çağrıda kadınların nafaka hakkıyla birlikte, boşanma, miras, mal rejimi ve ev içi şiddetten korunma gibi bir dizi hakkının da tehlike altında olduğunun bir kez daha altı çizildi.

HEDEF 10.000 İMZA

Nafaka Hakkı Kadın Platformu yaptığı açıklamada “Bizler, yıllar süren mücadelelerle kazandığımız haklarımızın sonuna kadar arkasındayız. Kadınlar olarak haklarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bir gün gibi kısa bir sürede 4000 imzayı aştık, hedefimiz 10.000 imzaya ulaşmak. Tüm kadınları bu metni imzalamaya ve haklarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz. Platform olarak https://nafakahakkinadokunma.com/ adresindeki form üzerinden, tüm kadınların imzalarını bekliyoruz.” dedi.

Platform tarafından yayınlanan imza metni ve imzalar https://nafakahakkinadokunma.com/ adresindedir. Metne imza vermek ve imzaların son durumunu takip etmek için bu adresi takip edebilirsiniz.İlginizi Çekebilir

Bella Hadıd Mıchael Kors Collectıon Cfda Fashıon Awards

CFDA FASHION AWARDS


Mckinsey’Ye Red Dot’Tan Tasarım Ödülü

McKinsey’ye Red Dot’tan tasarım ödülü


Spotify 2019 Kişisel Özeti İle Yılı Hatırlamaya Var Mısın

Spotify Hakkında


Dyson Supersonic İle En Havalı Saç Stillerini Yaratmanın Yolları…

Senenin en büyük moda etkinliği olan Mercedes-Benz Fashion Week’i geride bıraktık. 8-11 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen ve moda dünyasının nabzını tutan etkinliğin ana sponsorlarından Dyson, kuliste yerini alırken tüm saç tasarımları Dyson Supersonic saç kurutma makinesi kullanılarak hazırlandı.


Kişiliğe Ve Hayallere Uygun Meslek Tercih Edilmeli

Üniversite tercih döneminde dikkat edilmesi gerekenler


Etiketler: Nafaka, imza, Hakkı, Kadın, PlatformuYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img