7 Aralık 2015 Pazartesi 16:09

İNOVASYON

Başakşehir Living Lab yenilikçi fikirleri ödüllendirdi

Başakşehir Living Lab yenilikçi fikirleri ödüllendirdi

34VOLT

Başakşehir Living Lab, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası”nda yenilikçi fikirleri ödüllendirdi. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, projesini hayata geçirme imkanı bulamayan herkesi ücretsiz olarak desteklediklerini ifade etti.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab tarafından gerçekleştirilen İnovasyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Türkiye İnovasyon Haftası’nın ikinci gününde düzenlenen ödül törenine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi katıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İnovasyon Yarışması ile gençleri yenilikçi fikirler ortaya koymaları adına teşvik ettiklerini söyledi.Projesini hayata geçirme imkanı bulamayan herkesi ücretsiz olarak desteklediklerini ifade eden Başkan Uysal, “Başakşehir Living Lab’ta herhangi bir bilim dalında yapılan bir geliştirmenin, gerçek doğal ortamında, gerçek kullanıcılarla test edildiği ve uygulandığı ortamlar bulunuyor” diye konuştu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada finale; Ortaokul kategorisinde 8, Lise kategorisinde 8, Üniversite kategorisinde ise 7 proje katıldı. Finalistler, soğuk buhar etkili, güneş enerjili alternatif taşıt kliması, akülü elektrikli sandalye, elektromanyetik radyasyon avcısı gibi birbirinden yenilikçi fikirler arasından seçildi.

İlginizi Çekebilir

Lorbi Tanıtım Ve Halkla İlişkiler

Başakşehir Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas ile kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.


Tekzen'de Yüzde 50'Ye Varan İndirim Fırsatı Bülteni

Tekzen’de yüzde 50’ye varan indirim fırsatı


Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul Yönü Kazalar Nedeniyle Kapatıldı (2)

Bolu'da TEM yolunun İstanbul yönü, Bolu Dağı Tüneli çıkışında 100 metre arayla meydana gelen 2 kaza nedeniyle ulaşıma kapandı.


Nilüfer’De Kedi Kurtarma Seferberliği

Bursa’Nın merkez Nilüfer İlçesindeki bir binanın çatısında 3 gün boyunca mahsur kalan kedi, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ekiplerinin ortak operasyonuyla kurtarıldı.


Tunceli'nin Son Kore Gazisi Yaşamını Yitirdi

Tunceli'de yaşayan ve ilin son Kore Gazisi 88 yaşındaki Ali Aşkın, rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Kore Gazisi olan Ali Aşkın için Tunceli Cemevi önünde resmi tören düzenlendi.


Etiketler: başakşehir living lab, meylüt uysalYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img